Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] montaz przednich poduszek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172362)

sit124 27-12-2012 15:27

montaz przednich poduszek
 
witam mam wystrzelone dwie przednie poduchy, chce zamontowac kokpit i podlaczyc poduszki czy moze mi ktos przyblizyc zasady i kolejnnosc prac aby poduszki ponownie nie wystrzelily przy montazu. dodam ze autko po kolizji.
mam juz nowy sensor i poduszki prosze o podpowiedzi

rednaxelA 27-12-2012 16:49

Odp: montaz przednich poduszek
 
Odlączasz akumulator,
czekasz pół godzinki,
podlączasz poduszki i czujniki,
podłaczasz akumulator,
włączasz zapłon i patrzysz czy nie miga kontrolka od poduch, jak miga sprawdzasz o co jej chodzi. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wiekszosc błędów kasuje sie po samo zaplonu ale po kolizji niektore bledy trzeba kasowac komputerem.

Sensor masz na mysli ten z przodu czy sterownik miedzy fotelami? Pewnie bedziesz obu potrzebowal.
Masz przedlifta to mozesz kupic dowolny sterownik poduch (poliftowy nie szuka maty czujnika obecnosci pasazera i kontrolki na konsoli srodkowej) tylko zwroc uwaga na to ile poduszek miał dawca sterownika - 4 czy 6 - powinienes miec na tyle ile ma Twoje auto

sit124 28-12-2012 11:44

Odp: montaz przednich poduszek
 
dziekuje pieknie za podpowiedz wlasnie o to mi chodzilo. mam sterownik od anglika ten miedzy siedzeniami nr sie zgadza wiec chyba bedzie pasowal.

1olek 28-12-2012 12:28

Odp: montaz przednich poduszek
 
moze byc problem z kurtyna jezeli masz tylko jedna i w angliku tez byla jedna, roznica jest taka ze w angliku byla zamontowana po przeciwnej stronie niz w europejczyku, ale wtedy wystarczy przepiac kable i powinno byc ok

rednaxelA 28-12-2012 14:02

Odp: montaz przednich poduszek
 
Cytat:

Napisał sit124 (Post 1928786)
nr sie zgadza wiec chyba bedzie pasowal.

niekoniecznie - ilosc poduch jest wprogramowywana i nie ma odzwierciedlenia w numerze - tylko po VIN dawcy dojdziesz
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1928816)
moze byc problem z kurtyna

kurcze nie wiem - jesli 1olek ma racje to moze byc problem

1olek 28-12-2012 14:10

Odp: montaz przednich poduszek
 
Podaj VIN anglika z ktorego masz sterownik i Twoj to sprawdzimy ile to poduch i gdzie siedzialo.

sit124 29-12-2012 09:18

Odp: montaz przednich poduszek
 
niestety nie dam rady z VIN anglika. w moim mondku jest 8 znaczkow airbag. i wyglada na to ze sa po obu stronach kurtyny.a i jeszcze jedno czujnik zderzeniowy ktory jest pod zamkiem maski mam dopasowac po numerze? i jak to wyglada jesli kupie uzywke warto czy strach ? mam tam taka sytuacje z tym czujnikiem ze oderwane sa kable od kostki i nie wiem ktory kabel w ktory pin jest zaleznosc ? pozdrawiam

linkgrabber 29-12-2012 13:56

Odp: montaz przednich poduszek
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1928816)
moze byc problem z kurtyna jezeli masz tylko jedna i w angliku tez byla jedna, roznica jest taka ze w angliku byla zamontowana po przeciwnej stronie niz w europejczyku, ale wtedy wystarczy przepiac kable i powinno byc ok

Były w ogóle takie kombinacje? Wg mojej wiedzy były 2 kurtyny albo nei było wcale ;)

1olek 29-12-2012 14:04

Odp: montaz przednich poduszek
 
byly byly kolego, mam dostep do microcat i rozkodowujac VIN w wiekszosci jest jedna kurtyna, sam mam jedna.

Bump: No musze tutaj skorygowac moja wczesniejsza wypowiedz, sprawdzilem w Microcat i tak jak napisalem sa auta z jedna kurtyna ale zarowno w angliku jak i w europejczyku jest ona po prawej stronie

jendrekmak 29-12-2012 19:47

Odp: montaz przednich poduszek
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1928816)
moze byc problem z kurtyna jezeli masz tylko jedna

nie spotkałem jeszcze mondka z kurtyną tylko po jednej stronie. albo są 4 poduszki albo 6 (czyli w tym 2 kurtyny)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.