Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jak prawidłowo zamontować kierownicę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129685)

asd11 29-04-2011 16:48

Jak prawidłowo zamontować kierownicę
 
1 załącznik(i)
Witam

Miałem strasznie wybite obie końcówki drążków kierowniczych (i problemu nie czułem a zbieżności nie było), dałem do warsztatu wymienili i zrobili geometrię. Ale jak kierownicę ustawię prosto to samochód jedzie lekko w prawo, pojechałem na poprawkę, nie było praktycznie co porawiac ale ciut podregulowali, niestety podczas jazdy kierownica ma tendencję do lekkiego skręcania w lewo.

Ponieważ zdejmowałem kilka tygodni temu kierownicę, jest opcja że założyłem ją o jeden "ząbek" na sześciokącie w lewo od położenia środkowego.

Pytanie jak sprawdzić czy gdy kierownica jest na 0 to maglownica też jest na 0. Czy maglownica ma tendencję samowracania w położenie 0??
bo coś tak wyglada jakby kierownicę ciągneło w lewo.

jarozza 29-04-2011 20:57

Odp: Jak prawidłowo zamontować kierownicę
 
Ja tez zmieniałem kierownice moim zdaniem jest taki skok o ten zombek że ślepy by zauważył coś ci zle ustawili.

asd11 29-04-2011 21:01

Odp: Jak prawidłowo zamontować kierownicę
 
Czyli muszę jeszcze raz pojechać sprawdzić.

tlopuc 29-04-2011 21:33

Odp: Jak prawidłowo zamontować kierownicę
 
Sam piszesz, że jest sześciokąt, więc jak byś się pomylił to byś przestawił o 60 stopni a to trudno nie zauważyć :)
Maglownica nie ma tendencji do ustawienia w położeniu centralnym.
Ustawiając zbieżność powinni kierownicę zablokować w położeniu na wprost.

SrebnaStrzała 30-04-2011 01:50

Odp: Jak prawidłowo zamontować kierownicę
 
Tak żeby nie została w rękach :D
Tak poważnie to podpisuję się pod tym co napisał tlopuc :)

asd11 30-04-2011 05:57

Odp: Jak prawidłowo zamontować kierownicę
 
Dziękuję za rady i informacje, pojadę dziś ponownie i będę ich męczył...

setaszi 30-04-2011 06:58

Odp: Jak prawidłowo zamontować kierownicę
 
zajmuję się zawodowo ustawianiem geometri i proponuje podjechać na jakiś lepszy sprzęt , koła do jady na wprost i równo kierownica to podstawa, często sprzęt którym ustawiaja geometrie jest nie kalibrowany okresowo i choć pokazuje że dobrze jest żle :) Pozdrawiam i zapraszam do Lublina

asd11 30-04-2011 07:01

Odp: Jak prawidłowo zamontować kierownicę
 
Dziękuję za ofertę, do Lublina z Gdańska, to cała Polska do przejechania. :wink:

Serwis Kralech jest jednym z lepszych w 3M (Hunter DSP 600), jeszcze ich pomęczę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.