Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] Bucząca nowa pompka paliwa TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151790)

matti11 24-02-2012 20:42

Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
To,że bucząca pompka elektryczna paliwa oznacza koniec to wiem ale problem jest taki:
Wymieniłem pompke paliwa na nową Boscha o identycznym numerach co orginał niestety na drugi dzień zaczeła buczeć dosyć głośno ,wymieniłem filtr paliwa na nowy i ciut przycichła ale nadal słychać jej prace ( orginalna nie była w ogóle słyszalna) Jej buczenie jest bardzo głośne przy odpaleniu, by za chwile ciut stonować czasami słysze jak nie równo pracuje w sensie załączą sie wycieraczki to zmienia ton jak by coś ze spadkiem napięcia ale to nie wszystko nowa pompka nie odzywa sie po przekreceniu kluczyk na 2 pozycje (starą orginalna było słychać przez około 2 sec) a ta nic 0 reakcji. Podczas jazdy nie ma spadku mocy , duszenia sie czy prychania chodzi ładnie .
Tu pytanie do Was co moze być przyczyną takiego zachowania ?
Czy mozliwe ze mechanior mógł pomylić "+" z "-" ?

Grumete 24-02-2012 21:01

Odp: Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
ja też mam nową i buczy cały czas, po odpaleniu pracuje głośniej do momentu napełnienia filtra potem cichnie i bzyczy delikatnie
ponieważ auto pracuje bez zarzutu przyzwyczaiłem się do tego dzwięku :)

matti11 24-02-2012 21:08

Odp: Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
a czy po przekręceniu kluczyka na poz 2 słyszysz jej prace przez chwile czy tak jak u mnie cisza?

wbbmzg 25-02-2012 09:59

Odp: Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
Cytat:

Napisał matti11 (Post 1789797)
To,że bucząca pompka elektryczna paliwa oznacza koniec to wiem

Dwa lata temu kupiłem Mondeo. Pompka oryginalna BOSCH, buczała od samego początku. Buczy dalej. Odpukać - zero problemów.

Max* 25-02-2012 10:47

Odp: Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
Ja kupiłem kilka dni temu taka pompke i nic jej nie słychac. Pompka nie buczy po przekręceniu kluczyka na 2 pozycje ona zaczyna chodzic dopiero jak sie kreci rozrusznikiem tak jest u mnie. A kupiłem taka [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Grumete 25-02-2012 13:15

Odp: Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
Cytat:

Napisał matti11 (Post 1789807)
a czy po przekręceniu kluczyka na poz 2 słyszysz jej prace przez chwile czy tak jak u mnie cisza?

pompka w TDDi zaczyna pracować w momencie zapłonu silnika, tam miałem w starej i tak jest w nowej
na poz 2 kluczyka pracują pompki w benzynach

matrog19 25-02-2012 13:34

Odp: Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
Też wymieniłem ostatnio oryginał i też lekko ją słychać, stara chodziła tak samo i była sprawna (niepotrzebnie wymieniłem bo myślałem, żę szwankuje ale to nie ona) to chyba zależy od tego jak kto ma wyczulony słuch

matti11 26-02-2012 08:08

Odp: Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
qrcze u mnie stara chodziła w pozycji 2 kluczyka przez ok 2 sec tego jestem pewien bo jak zaczynały się z nią problemy to nasłuchiwałem czy zatrybi ale to akurat mi nie przeszkadza. ja kupiłem pompke na tej aukcji :[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pomylenie plusa z minusem juz mi wybił z głowy znajomy elektronik ;)
zostaje mi sprawdzic droznośc przelewu paliwa bo sugestia innego mechanika-elektronika była że być moze z nią moze być cos nie tak ewentualnie uszkodzona pompka

matti11 26-02-2012 08:10

Odp: Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
...

matrog19 28-03-2012 09:06

Odp: Bucząca nowa pompka paliwa TDDI
 
Witam. Po czyszczeniu całego układu paliwowego (zbiornik i rurki) pompa nie buczy. Pewnie od jakiegoś syfu padła stara


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.