Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Buczenie przy różnych prędkościach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182381)

Grinch 17-05-2013 21:56

Buczenie przy różnych prędkościach
 
Witam.
Niestety znów trafiło na mnie. Od 2 dni borykam się z problemem buczenia. Zazwyczaj buczenie = uszkodzone łożysko . Jednak nie do końca jestem pewien czy u mnie faktycznie problem łożyska nastał ;)

Buczenie dochodzi (tak mi się wydaje) z przodu auta. CO ciekawe buczenie coś jak by się jeździło po chropowatym asfalcie. Buczenie się zaczyna około 30-40km/h , przy 50km/h hałas jest największy. Zwiększając prędkość do 60km/h buczenie zanika. Zwiększając prędkość dźwięk narasta do powiedzmy 90km/h potem wydaje się że jest cisza.

Buczenie nie ma związku z zakrętami tj czy jadę prosto czy skręcam dźwięk zależny jest od prędkości.
Wciśnięte czy wyciśnięte sprzęgło nie ma znaczenia.
Wciśnięty hamulec nie ma znaczenia.
Na postoju buczenia nie słychać - tylko podczas jazdy.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

salom 18-05-2013 06:13

Odp: Buczenie przy różnych prędkościach
 
Jeżeli wykluczasz łożyska, a ich nie sprawdziłeś, to co chcesz żeby ci podpowiedzieć ??
Sprawdż łożyska, podnosząc koła i pokręcając nimi wyczujesz czy kręcą się gładko czy nie.

Grinch 18-05-2013 07:44

Odp: Buczenie przy różnych prędkościach
 
Wykluczam z tego względu, że jak miałem padnięte jedno łożysko to hałasowało ale na zakrętach. Tutaj, żadnej reakcji związanej z zakrętami nie ma - tylko prędkość.

salom 18-05-2013 07:53

Odp: Buczenie przy różnych prędkościach
 
Właśnie jest odwrotnie, na zakrętach łożysko cichnie, a buczy na prostej.

korek007 18-05-2013 09:11

Odp: Buczenie przy różnych prędkościach
 
Witam
Łożysko będzie buczało podczas jazdy na wprost. Natomiast na zakręcie może to buczenie nasilać się, tzn. jeżeli padnięte jest łożysko w lewym kole, to na zakręcie w prawo, i odwrotnie (z tej strony, która na zakręcie jest bardziej obciążona). Jeżeli w drugim zdaniu nie mam racji, niech ktoś mnie poprawi.

Grinch 18-05-2013 09:47

Odp: Buczenie przy różnych prędkościach
 
NIe no to wszystko jasne. W pazdzierniku zmienialem lozysko lewe przedniej osi ale oznaki byly zupelnie inne. Stukanie pukanie przy skrecaniu a na porstej nic. Dlatego tez moje watpliwosci co do lozyska kola. Myslalem nad podpora polosi ale tez mialem wymieniane :) Badz tu czlowieku madry. Zdejme dzis prawe kolo zobacze czy cos slychac...

Tak swoja droga, macie pomysl czemu dzwiek nasila sie przy konkretnych predkosciach? No dzis zauwazylem jadac obwodnica, ze miedzy 110-120km/h tez dzwie ksie nasila a powyzej cichnie :)

Pitol321 20-05-2013 06:35

Odp: Buczenie przy różnych prędkościach
 
Wszystko zależy od obecnego stanu łożyska i prędkości obrotowej z którą rezonują hałasy.
U mnie w Xsarze wyło lekko cały czas, u wujka w Astrze najpierw tak jak u Ciebie, ale jak pojeździł tak kilka miesięcy (Astra ze specjalną drogą wersją piasty) to zaczęło wyć makabrycznie głośno non stop.

Grinch 30-08-2013 08:20

Odp: Buczenie przy różnych prędkościach
 
Tak dla potomności ;) Przy okazji wymiany amorków, mechanik sprawdził to buczenie. Nie wiem co dokładnie było ale oczyścił prawy zacisk przedniego hamulca ;)

Giero86 02-09-2013 09:17

Odp: Buczenie przy różnych prędkościach
 
Mam takie same objawy w foce jak kolega, mam nadzieje ze czyszczenie zaciskow i u mnie pomoze :)

a co do halasow łozyska na prostej i na zakretach, to w escorcie mialem tak ze jak jechalem prosto to bylo ok, przy skretach pojawial sie brzydki dzwiek (buczenie) zarowno w lewo jak i w prawo. Napierw wymienilem jedno łozysko i dzwiek przy skrecie w ktorąź ze stron ucichlo, potem drugie i wogule cisza przy skretach :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.