Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61118)

nico1976 03-02-2009 14:32

[MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Prosze o pomoc....

Mam cos takiego ...Jak jade z kompletem osob w samochodzie to podczas hamowania słychac taki stukot i drga cały samochod czuc to na podłodze i kierownicy .Ale......... jak jade przykładowo tylko w troje to juz tego niema .

Mowa oczywiscie o hamowaniu z predkosci ponad 100 .

Moge dodac jeszcze ze przy gwałtownym hamowaniu ( do dechy) tego objawu niema w obu przypadkach.

Po wymianie klockow jakis czas temu miałem taki obiaw jak hamowałem delikatnie (ledwo naciskałem hamulec) to tez to było słychac i czuc. , potem mineło i pojawiło sie przy wiekszych predkosciach.

krogulc 03-02-2009 14:36

Re: [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Wymieniałeś klocki a jak mają się tarcze?

nico1976 03-02-2009 17:14

Re: [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Klocki wymieniał mechanik i tarcz nie sprawdzał.Ale czy jakby to były tarcze czy objaw nie byłby bez względu na to czy jade sam czy pełny i czy wolno czy szybko. Chyba by stukało cały czas podczas hamowania ????????

bary 03-02-2009 17:59

Re: [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Tarcze mogą być krzywe - do wymiany,
ale i zawieszenie bym sprawdził.

jakob61 03-02-2009 18:20

Re: [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Witam.
Po uprzednim sprawdzeniu luzów w zawieszeniach sprawdż również stan dokręcenia samych zaciskow hamulcowych!
Ja po wymianie klockow w warsztacie? POGUBILEM ŚRUBY MOCUJĄCE ZACISK bo fachowiec zapomnial przed wkręceniem nasmarować je środkiem przeciwdziałającym ich samoczynnemu odkreceniu . :fcp1

matrog19 03-02-2009 19:23

Re: [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Przerabiałem ten temat i to na na 100% tarcze no i wiadomo, że jak nowe tarcze to mimo to, że klocki niedawno wymieniałeś to też musisz się w nowe zaopatrzyć...

sova100 03-02-2009 20:44

Re: [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał matrog19
Przerabiałem ten temat i to na na 100% tarcze no i wiadomo, że jak nowe tarcze to mimo to, że klocki niedawno wymieniałeś to też musisz się w nowe zaopatrzyć...

No niekoniecznie trzeba od razu nowe klocki przy wymianie tarcz. Wystarczy stare (ale nie zużyte) dokładnie wyrównać pilnikiem a później papierem ściernym żeby nie było bruzd po starych tarczach.

matrog19 03-02-2009 22:32

Re: [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Jak są cienkie tarcze to klocki sie dużo szybciej zużywają... jak wyminiał jakiś czas temu to pewnie już za dużo ich nie ma. Dla mnie bawienie się pilnikiem warte by było przy naprawde nowych klockach. Lepiej kupic komplet i nie oboawiać się, że starym klockiem możemy uszkodzić nową tarczę ale to tylko moje zdanie... Pozdrawiam

nico1976 04-02-2009 14:09

Re: [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Ok dzieki za pomoc .Wymienie tarcze i zobacze jak bedzie . Jeszcze raz dzieki.

Marcin Zwierzchowski 12-08-2009 19:20

Odp: [MK2]Stuki i drganie samochodu podczas hamowania
 
Witam!
Odświeżę trochę temat. Mam bardzo podobny problem. Różnica polega na tym, że przy wciskaniu hamulca drgania i stukot są bardzo duże i zawsze! Bez względu na prędkość (oczywiście przy większych prędkościach zdecydowanie bardziej odczuwalne). To tak jakby ABS się załączał za każdym razem. Ale nie do końca, bo jednak ABS czułem trochę inaczej. Zresztą kontrolka od ABSu się nie świeci więc chyba z nim jest OK (kontrolka działa, bo załącza się przy przekręceniu kluczyka). Zaczęło się to stosunkowo niedawno i stopniowo się nasila. Hamulec działa dobrze, bo hamuje ale robi się to niebezpieczne zwłaszcza przy większych prędkościach.
Pytanie brzmi, czy są to tarcze (wydają się być skorodowane) czy raczej ABS? Jak to sprawdzić? Tak łopatologicznie, bo ja z mechaniką to raczej na bakier ale próbuję się zaznajomić :)
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.