Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana amortyzatorów tył kombi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=221898)

zdunek19861 16-12-2012 11:18

Wymiana Amortyzatorów tył kombi
 
Witam. Czy wymieniał ktoś może amory z tyłu w focusie mkI kombi? mam problem z odkręceniem górnej śruby trzymającej amortyzator, chyba nie trzeba opuszczac całej belki?? Strasznie mało tam miejsca, a śruba zardzewiała dość mocno.

Daro19823 16-12-2012 15:25

Odp: Wymiana Amortyzatorów tył kombi
 
ta srube ciezko odkrecisz musisz podniesc klape sciagnac ta weluzowa osłone od srodka na nadkolu- wes gumówke i spruboj ja obciac to jedyny sposób . Lub zerwij gume od amortyzatora wes jakias szczypce kombinerki - przytrzmaj amortyzator a z gory spruboj ja odkrecic . dobra rada kumpel ci potrzyma a ty odkrecisz

zdunek19861 16-12-2012 18:01

Odp: Wymiana Amortyzatorów tył kombi
 
Dzięki za odp ale pytałem o kombi a piszesz kolego o hatchbeku:)

mirek81 23-12-2012 17:24

Odp: Wymiana Amortyzatorów tył kombi
 
Wymieniałem ostatnio amorki z tyłu w kombi. Dostęp bardzo kiepski. Poszło bez odkręcania belki. Udało się dzięki grzechotce z dwiema przedłużkami i łamanej końcówce. Wymieniałem również sprężyny więc miałem trochę więcej miejsca. Ogólnie ciężko ale do zrobienia samemu.

jacekn74 22-03-2015 09:07

Wymiana amortyzatorów tył kombi
 
Witam, przymierzam się do wymiany tylnych amortyzatorów. Z dolnymi śrubami raczej nie powinno być kłopotu ale górne są strasznie skorodowane. Czy ma ktoś wypróbowany sposób na odkręcenie tych śrub?. Dostęp jest bardzo kiepski, nawet nie ma jak wsadzić szlifierki aby je przeciąć.

Fulara 20-04-2015 10:44

Odp: Wymiana amortyzatorów tył kombi
 
dopiszę się do pytania,

będę wymieniał amortyzatory ze sprężynami tył kombi mk1

czy zna ktoś specyfikację śrub górnego i dolnego mocowania, bo nigdzie nie mogę dostać wymiarów, gwintu itp. ewentualnie gdzie kupić ?

nie chcę zostać z ręką w nocniku, gdyby się nie chciały odkręcić - wolę mieć nowe pod ręką.

z góry dziękuję.

romek07 20-04-2015 23:48

Odp: Wymiana amortyzatorów tył kombi
 
Pewnie takie

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Twardość 10.9

Bump:
Cytat:

Napisał jacekn74 (Post 2373894)
Z dolnymi śrubami raczej nie powinno być kłopotu

Po 12 latach odkręcałem dobra bodaj 15 nasadowa plus przedłużka -rura wod. 0.5 metra i trochę siły i poszło. :619:
Płaskie klucze odpadają.

Bump: Górne mocowanie w sedanie lub 5D to już bajka. W kombi w razie problemów z śrubami pozostaje chyba zrzucać tylny zawias.

Fulara 21-04-2015 06:50

Odp: Wymiana amortyzatorów tył kombi
 
bardzo dziękuję za namiar śrubek ;-)

Marek-B 21-04-2015 07:09

Odp: Wymiana amortyzatorów tył kombi
 
Dostęp do górnych śrub jest przej...trudny. Bez kanału lub najazdu , nie ma się co brać za robotę.

Fulara 21-04-2015 07:48

Odp: Wymiana amortyzatorów tył kombi
 
widziałem właśnie, jak wyciągnę springi to powinno iść łatwiej, ale miejsca jest mało a siły pewnie trzeba użyć multum, tam jest siła dokręcania 115 nm więc po 10 latach odkręcania będzie z 300 :)

najwyżej dam mechanikowi, niech się bawi


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.