Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Komputer paliwowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=31461)

K4szek 10-10-2007 10:39

Komputer paliwowy
 
Witajcie.
W zeszłym tygodniu stałem się posiadaczem Focusa kombi z 2005 roku z silnikiem 2.0 145 KM.
Z auta jestem zadowolony. Osiągi całkiem przyzwoite. Jeszcze do końca nie wiem jak ze spalaniem. I tutaj moje pytanie:
Czy można w jakiś sposób uzyskać wyświetlanie chwilowego zużycia? Na moim komputerku mam tylko średnie zużycie paliwa.

jatomm 10-10-2007 11:18

witam,

standardowo z na dźwigni kierunkowskazów jest przycisk, którym zmieniasz informacje aktualnie wyświetlane na komputerze: temperatura, średnia prędkość, zużycie paliwa na ostatnie 100 km, zuzycie chwilowe paliwa i dystans jaki możesz jeszcze przejechać na paliwie, które jest w zbiorniku. Nie wiem czy kolejność jest własnie taka, ale to chyba odp na twoje pytanie

K4szek 10-10-2007 11:27

To wszystko już opanowałem. Łącznie z ustawieniami kierownicy (sport, normalny).

U mnie po prostu nie ma tego chwilowego spalania.
Czy nie ma, bo nie było, czy może ktoś przy tym dłubał? Dziwne trochę...

shapyr 10-10-2007 22:30

Cytat:

Napisał K4szek
Czy można w jakiś sposób uzyskać wyświetlanie chwilowego zużycia?

Nie można, bo tego nie ma w FFII. Pojawia się dopiero po lifcie i w nowych wskaźnikach o ile mi wiadomo.

jastrzomb 11-10-2007 11:53

Potwierdzam. Fokus II przynajmniej w wersji GOLD posiada pełen zestaw wskazań, jak spalanie chwilowe i średnie, średnią prędkość, zasięg, itp...

Przełącznik komputera znajduje się w środkowej części dźwigni kierunkowskazów, a na końcówce jest teraz przycisk kasowania licznika przebiegu.

K4szek 11-10-2007 13:06

Co raz bardziej mnie to intryguje. Wg faktury zakupy mam wersję Gold. Wg faktury za przegląd już jest wpisane Sport.
Z przełącznika korzystać potrafię. Wyczytałem w instrukcji, że można wybrać spalanie chwilowe. Niestety u mnie nie można...
Ciekawostka, bo niektórzy to mają i korzystają ;)

Zuzka 16-10-2007 12:09

a ten temat i dla mnie jest ciekawy :) tez mam wersje sport (2005r. 2.0 145 koni) i dopatrzylam sie w menu jedynie sredniego spalania...

Las 16-10-2007 21:32

Przy takim silniku może woleli nie pokazywać chwilowego zużycia np. przy ostrym ruszaniu :fcp18

Zuzka 17-10-2007 11:32

teoretycznie jak sie zresetuje srednie spalanie i od razu ruszy to tez mozna sie dowiedziec, jakie jest chwilowe spalanie, ale tak jednorazowo :P - jakies 25 litrow mi wyszlo ostatnio :fcp27

K4szek 17-10-2007 14:13

Ale to średnie jest tylko chwilowym spalaniem przez ułamek sekundy tylko ;)
Jak po wyjeździe ze stacji i resecie kompa stanąłem w korku to miałem średnie spalanie ok. 30 litrów i cały czas rosło (ja stałem). No, ale potem do mnie dotarło, że to przecież na 100 km jest :fcp18


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.