Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Lusterko zewnętrzne rozbiórka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280866)

msowi 13-05-2018 21:47

Lusterko zewnętrzne rozbiórka
 
2 załącznik(i)
Witam. Wymyśliłem sobie, że wstawię do swojego auta lusterka składane. Mam jednak problem z ich rozebraniem do malowania. Lusterko rozebrałem do pewnego etapu i zgłaszam zacięcie:570:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie mam pojęcia jak rozmontować pozostałe elementy plastikowe do malowania?
Macie może jakieś pomysły lub doświadczenia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]?

Matych 14-05-2018 11:47

Odp: Lusterko zewnętrzne rozbiórka
 
Nie wiem jak jest w MK5 mondeo bo ze zdjęć nie widzę,ale w focusach MK2/3 lusterko rozbierało się poprzez ściśnięcie sprężyny zawiasu i obrócenie tulei z tworzywa która ją trzymała i była osią obrotu zawiasu.Nie było to łatwe i robiłem to w dwie osoby.Po rozłożeniu tego zawiasu uzyskiwało sie dostęp do silniczków i wszystkiego.

pawel_88 29-05-2019 21:37

Odp: Lusterko zewnętrzne rozbiórka
 
1 załącznik(i)
Witam, mam podobny problem z rozłożeniem lusterka na części pierwsze. Chcę wymienić plastikową ramkę, do której mocuje się większość elementów, a jeden z wkrętów mocujących jest niestety zasłonięty przez "ramię". Dwie główne części lusterka, które poruszają się względem siebie są przymocowane do siebie swego rodzaju sworzniem, trzpieniem, którego za nic nie wiem jak wyjąć. Są w nim cztery wgłębienia - czy należy to w jakiś sposób przekręcić?

Element który chcę wyjąć dołączam poniżej, czerwonym kolorem oznaczyłem wkręt, którego bez rozpołowienia lusterka nie da się odkręcić, ale jak widać jest na to sposób.

andre1681 12-11-2023 10:31

Odp: Lusterko zewnętrzne rozbiórka
 
Czy taką usterkę w lusterku można naprawić?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

andre1681 21-11-2023 15:03

Odp: Lusterko zewnętrzne rozbiórka
 
5 załącznik(i)
Jakby ktoś chciał rozłożyć lusterko elektr. np do malowania jest to jak najbardziej możliwe. Ja wspomogłem się filmem z YT kolegi Matych i dorobiłem tuleję z metalu, ponacinałem fleksem rowki dosyć ostre zwężającą się aby łatwo nasadzić rurkę lusterka i mocno dociskając obracając w lewo lusterko rozpoławia się. Samemu można to zrobić, przy odkręcaniu można wspomóc się bokiem ciała przytrzymując górę lusterka.

EW1 21-11-2023 16:26

Odp: Lusterko zewnętrzne rozbiórka
 
Patent godny uwagi Ja zamiast tej rurki używałem nastawnego rozwiertaka. Rurkę możesz śmiało w imadle zamocować tak jak ja rozwiertak i reszta to już pestka. Do składania nie trzeba już narzędzi, tylko samymi rękami każdy da radę

andre1681 21-11-2023 18:15

Odp: Lusterko zewnętrzne rozbiórka
 
Rozwiertak pewno będzie bardziej dokładniejszy, ja tego pręta na szybko zrobiłem jak ktoś rozwiertaka niema to koszt znikomy. Grunt że oba sposoby działają.

Matych 22-11-2023 15:55

Odp: Lusterko zewnętrzne rozbiórka
 
Proszę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.