Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Jak odebrać połączenie aby nie szła rozmowa na wszystkie głośniki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=47591)

trtami 13-07-2008 20:43

Jak odebrać połączenie aby nie szła rozmowa na wszystkie głośniki
 
Witam,

W fordzie mondeo mam radio sony 6CD drugiej generacji oraz bluetooth.
Wszystko działa ok jesli odbieram telefon za pomocą przycisku odebrania na radiu, (cała rozmowa jest slyszalna w głosnikach)

ale jak mam odebrac telefon jeśli chcę aby inni pasazerowie nie słyszeli rozmowy.

Jeśli odbiorę rozmowe przyciskiem w telefonie to i tak rozmowe slychac w glosnikach samochodowych.

Jak nalezy ustawić poprawnie telefon (nokia 6230i) lub bluetootch tak aby rozmowa byla slyszalna tylko w telefonie?

BearM 13-07-2008 20:54

Re: [MK4] bluetooth
 
Łączę się z kolegą w bólu- mam ten sam problem: oryginalny zestaw głośnomówiący Ford'a z Bluetooth oraz iPhone. Jeżeli odbieram przyciskiem (telefon, kierownica lub radio)- rozmowa leci na wszystkich głośnikach. Wydawało mi się że najprostszym rozwiązaniem będzie wyłączenie radia gdy dzwoni telefon lub gdy rozmawiam- ale niestety wtedy połączenie telefoniczne jest zakańczane jak odrzucona rozmowa :(
No i druga niedogodność która się pojawiła (nie wiem czy to kwestia zestawu głośnomówiącego- czy też telefonu): po operacji polegającej na takim wyłączeniu radia przy przychodzącej rozmowie- trzeba resetować opcję bluetooth w telefonie. Powód: telefon widzi zestaw głośnomówiący, ale już zestaw głośnomówiący nie widzi telefonu (niepodświetlona ikonka telefonu na Convers+).

andy-w 13-07-2008 21:53

Re: [MK4] bluetooth
 
Co prawda mam bluetooth w radiu JVC, ale zauważyłem, że typ telefonu ma ogromne znaczenie. Poprzednią Nokie 6230i bardzo często musiałem wyłączać/włączać aby radio i telefon ponownie "zobaczyły" się przez bluetooth. Obecnie posiadana przeze mnie Nokia E51 znacznie sprawniej wspólpracuje z radiem przez bluetooth (szybciej łączy się z radiem, a reset telefonu to może ze dwa razy wykonałem).

trtami 15-07-2008 08:40

Re: [MK4] bluetooth
 
Cytat:

No i druga niedogodność która się pojawiła (nie wiem czy to kwestia zestawu głośnomówiącego- czy też telefonu): po operacji polegającej na takim wyłączeniu radia przy przychodzącej rozmowie- trzeba resetować opcję bluetooth w telefonie. Powód: telefon widzi zestaw głośnomówiący, ale już zestaw głośnomówiący nie widzi telefonu (niepodświetlona ikonka telefonu na Convers+).

Sprawdziłem i z moją nokią 6230i ten problem nie występuje, więc można przypuszczać że to wina telefonu,

Co do wylaczenia zestawu bluetooth w trakcie trwania rozmowy i przekierowania rozmowy na telefon to problem dalej nie został rozwiązany , więc prosze o jakieś wskazówki,

jacekr2 15-07-2008 11:15

Re: [MK4] bluetooth
 
odpowiedź banalna - zmień telefon na sony ericson. przy włączonym BL pyta sie czy odebrac w telefonie czy przekierować

Leonzaw 15-07-2008 19:28

Re: [MK4] bluetooth
 
hhmmm ja mam Nokię E50 i jak mam podłączonego BT to oczywiście z automatu odbiera tak że jest słyszalna rozmowa w głośnikach ale od razu naciskam przycisk w telefonie aby przełączył na "mikrotelefon" i chula

no cóż nie można mieć wszystkiego.

GMK 18-07-2008 21:21

Re: [MK4] bluetooth
 
Podpowiedzcie mi jak w SONY 6CD wyszukuje się nowy telefon przez Bluetootha.
Założyłem dopiero to radyjko i nie mogę sobie z tym poradzi. Moja Nokia nie widzi tego radia.
Czy jak się konfiguruje nowy telefon z radiem trzeba wcisnąc jakis przycisk bądz funkcje na radiu żeby razem sie znalazły?

Jarek_Onet 18-07-2008 21:30

Re: [MK4] bluetooth
 
Wszystko znajdziesz w instrukcji do bluetooth (załączam link do pliku, jest w wersji angielskiej) i w instrukcji do radia, jeżeli jej nie masz to jest do ściągnięcia na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

g.pajak 19-07-2008 20:20

Re: [MK4] bluetooth
 
U mnie w zestawie głosnomówiącym PARROT 3200 działa to tak, ze jak odbiorę rozmowę zielonym przyciskiem, to powtórne naciśnięcie zielonego przycisku powoduje przełączenie się na głośnik w aparacie. Aby znów powrócić do pełnej słyszalności znów naciskam zielony.
Może u was działa to w ten sam sposób...

peryskop 26-07-2008 15:16

Re: [MK4] bluetooth
 
a jak sobie taki systemik glosnomowiacy wogole radzi, tzn jaka test jakosc rozmowy, mozna np przy 160 km/h swobodnie slyszec rozmowce i odwrotnie??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.