Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] stuki podczas jazdy z predkoscia do ok 60-70 km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270889)

clifford_666 12-10-2017 17:07

stuki podczas jazdy z predkoscia do ok 60-70 km/h
 
witam mam taki problem w moim focusie mk2 1,8 tdci 2006 kombi podczas jazdy obojetnie czy na biegu czy na luzie do predkosci ok 60-70 km/h po rownej asfaltowej nawierzchni w aucie slychac stuki jakby ktos delikatnie mlotkiem uderzal . slychac to z przodu auta jakby z kol . bylem na przegladzie i wyszlo ze przekladnia kierownicza byla zuzyta i byl tam luz oddalem do regeneracji i jest na 100% juz z nia wszystko ok poza tym jedna poduszka silnika byla do wymiany poza tym wszystko ok powiedzial ze zawieszeniowo autko bez zastrzezen ale po wymianie i regeneracji stuki dalej pozostaly. prosze wiec was o pomoc moze ktos mial cos podobnego ??

aprox99 12-10-2017 17:15

Odp: stuki podczas jazdy z predkoscia do ok 60-70 km/h
 
Przy jeździe po równej drodze masz stuki,to raczej z silnika albo skrzyni.Stuki zawieszenia objawiąją się raczej przy dziurach

hindus 13-10-2017 05:23

Odp: stuki podczas jazdy z predkoscia do ok 60-70 km/h
 
Jaka częstotliwość stukania? Zgodna z ilością obrotów kół, czy rzadziej? Rytmiczna, zależna od prędkości, czy przypadkowa?

clifford_666 13-10-2017 10:40

Odp: stuki podczas jazdy z predkoscia do ok 60-70 km/h
 
czestotliwosc rozna raz czesiej tzn raz za razem pozniej chwilka przerwy znowu raz stuknie i przerwa ok 3 -5sek i znowu pare razy stuknie . ni jak sie to ma do obrotu kol

maciej_b 13-10-2017 11:57

Odp: stuki podczas jazdy z predkoscia do ok 60-70 km/h
 
Kiedy się to zaczęło, czy coś robiłeś przy aucie?

clifford_666 13-10-2017 16:27

Odp: stuki podczas jazdy z predkoscia do ok 60-70 km/h
 
gdy tylko pojawily sie stuki podjechalem na stacje diagnostyczna zeby sprawdzic co stuka powiedzieli mi ze przekladnia kierownicza ma luz i trzeba ja naprawic poza tym jedna galke kazali wymienic bo juz okazywala luzy poza tym nic wiecej nie zaobserwowali wiec znajomy wymontowal mi przekladnie i oddalem ja do regeneracji poza tym huczalo mi lozysko kola wiec je wymienilem i ta galke tez ale po zamontowaniu zregenerowanej przekladni dalej stuki sa wiec znowu podjazd na stacje diagnostyczna i zonk autko bez zastrzezen wiec co moze stukac?? obojetnie czy jade na biegu czy luzie raz stuka czesciej raz mniej i juz mnie zaczyna to wkur..ac!!!! prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!

DiscoLED 16-10-2017 11:35

Odp: stuki podczas jazdy z predkoscia do ok 60-70 km/h
 
No tam najczęściej łączniki stabilizatora (popularne gałki) padają. Rozumiem, że wszelkie klamoty z bagażnika powyciągałeś?

clifford_666 16-10-2017 23:40

Odp: stuki podczas jazdy z predkoscia do ok 60-70 km/h
 
powyciagalem ale stuki sa z przodu nie z tylu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.