Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Awaria wspomagania - czy to usterka z prądem? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340349)

psyho99 16-04-2024 07:40

Awaria wspomagania - czy to usterka z prądem?
 
Cześć, może jakiś magik tutaj mi pomoże

1,5 roku temu padło mi wspomaganie - została wymieniona cała maglownica wraz z silnikiem wspomagania.
Tej zimy równolegle zaczęły się dwa problemy:
1. Znowu od czasu do czasu zaczynał wyskakiwać błąd wspomagania (błąd U3000:49)
2. Auto zaczęło gorzej palić na zimnym silniku - pomyślałem świece do wymiany

W styczniu znowu kompletnie padło wspomaganie - został wymieniony sam silnik do wspomagania - wszystko zaczęło działać, poza słabym odpalaniem na zimnym.

I tutaj zaczyna się najciekawsze
W lutym (po miesiącu od wymiany silnika wspomagania) znowu kompletnie padło wspomaganie, wróciłem do warsztatu i powiedzieli, że ze wspomaganiem jest wszystko OK, wykasowali błąd z komputera (U3000:53) i wspomaganie zaczęło działać - warsztat twiedzi, że to wina prądu w aucie bo niby w momencie awarii na wspomaganiu było napięcie 25,5V - dali mi wydruk ale są na nim inne bzdury typu prędkość auta 255km/h, temperatura 215C itd.

Minął miesiąc i znowu wspomaganie nie działa. Zauważyłem też, że auto zaczęło dobrze palić nawet na zimnym silniku (teraz nie wiem czy to ma związek ze wspomaganiem/prądem czy to zbieg okoliczności bo zrobiło się cieplej - chociaż kojarzę też, że jak wspomaganie działało, zrobiło się troche cieplej to też ciężko palił z rana).

Czy ktoś z was ma jakiś pomysł czy to faktycznie może być wina prądu w aucie czy to raczej wina warsztatu który robił mi wspomaganie i to oni powinni doprowadzić auto do ładu?

Według tego filmu na YT: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to ewidentnie wina dostającej się wody do elektroniki wspomagania - ale warsztat twierdzi inaczej - zanim pojdę z nimi na noże może ktoś coś podpowie

tomao 16-04-2024 08:19

Odp: Awaria wspomagania - czy to problem z prądem?
 
Woda do nowego wspomagania nie może dostać się w miesiąc. Wspomaganie jest czułe na spadek napięcia przy rozruchu. Trzeba sprawdzić masy i stan akumulatora.

psyho99 16-04-2024 08:38

Odp: Awaria wspomagania - czy to problem z prądem?
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Czy wziąłeś pod uwagę, że woda może dostawać się po kolumnie kierowniczej w dół do elektroniki?

I nie dodałem, że wspomaganie zanikało zazwyczaj podczas jazdy a nie podczas rozruchu. Nawet czasami jak stałem na światłach to poczułem lekkie drgnięcie kierownicy, błąd i zanik wspomagania.

tomao 16-04-2024 08:57

Odp: Awaria wspomagania - czy to problem z prądem?
 
Zalewana elektronika jest na prawym krańcu przekładni, kolumna na lewym.
Cytat:

Napisał psyho99 (Post 3490632)
został wymieniony sam silnik do wspomagania

To wróży kłopoty, ten temat był poruszany na forum, do znalezienia.

psyho99 16-04-2024 12:24

Odp: Awaria wspomagania - czy to problem z prądem?
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Według tego filmu na YT woda dostaje się przez kolumnę i tam też jest elektronika. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A czy myślicie, że słabe odpalanie na zimnym mogło mieć jakiś związek z przekładnią, skoro teraz niema tego problemu?

Co radzicie teraz zrobić? Wymienić alternator i akumulator? Męczyć warsztat który robił wspomaganie? Szukać magika od prądu?

Piotr.. 16-04-2024 12:50

Odp: Awaria wspomagania - czy to problem z prądem?
 
ja bym się skupił na akumulatorze, dokładna jego diagnostyka, porządne doładowanie, może nawet do testu odłączenie wtyczki od BMS przy klemie minusowej, skasowanie błędów i pojeździć zobaczyć jak będzie. To jest najprostsze do zweryfikowania i przy tym bez konieczności ponoszenia kosztów.

tomao 16-04-2024 13:46

Odp: Awaria wspomagania - czy to problem z prądem?
 
Szukałbym w prądzie. Alternator, punkty masowe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.