Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Kopci na czarno po włączeniu klimy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=102916)

romekcz 15-06-2010 08:17

Kopci na czarno po włączeniu klimy
 
Panowie sorry za zakładanie wątku na temat którego już pewnie wiele napisano, ale niestety ja nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości - może źle szukam?
Chodzi mi o to, że mój mondek kopci mocno na czarno przy załączeniu klimatyzacji. Dziej się to zarówno przy mocniejszym depnięciu na pedał gazu jak i na postoju (bez dodawania gazu kopci tak delikatnie a jeśli dodam gazu to już widać czarny obłoczek).
Wiadomo przy włączonej klimie mamy większe obciążenie silnika ale czy to zdrowy objaw żeby tak kopcił?
Jedyne co udało mi się zaobserwować (oczywiście prócz tego kopcenia na czarno) to, to, że w okolicach lewej strony patrząc z przodu na silnik słychać zwiększony hałas po włączeniu klimy.
Co można obstawiać? Napinacz, pasek czy koło pasowe? I czy uszkodzenie jednego z tych elementów może też mieć wpływ na zwiększenie kopcenia przy włączonej klimie?
Nadmienie, że EGR i kolektor zostały wyczyszczone (nowe uszczelki) a wszystkie rury są ok (brak nieszczelności).

Z góry dzięki za wyrozumiałość i pomoc (choć autko mam już 8 miesięcy to nadal się go uczę, tym bardziej że to mój pierwszy diesel)

MĄKA 15-06-2010 16:03

Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy
 
mnie to może wyglądać na konczący się wtrysk(i) ;) - najprawdopodobniej zuzyte końcówki rozpylaczy.Pod zwiększonym obciązeniem silnika zużyte koncówki bardziej "leją" stad zwiekszony hałas, druga myśl jeżeli chodzi o zwiekszony hałas z lewej strony silnika to koło pasowe wału korbowego - oba wyjscia sa stała przypadlościa naszych mondków

juri231 15-06-2010 17:59

Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy
 
witam koledzy nie dawno poruszałem ten temat ale też nie było konkretnych odpowiedzi mianowicie też mi kopci przy włączonej klimie leki dymek

s3c1k 15-06-2010 19:15

Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy
 
ja z taka dolegliwoscia jezdze juz 2 lata i narazie awarii ulegl - rozrusznik : P hehe
radze nie przejmowac sie ; )

Snajper_881 15-06-2010 19:56

Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy
 
Mój jest po Chipie. Po depnięciu puści bączka, na klimie jest tragedia...Wali sadzą jak Stefan Batory :D. Wszystko poza tym ok. EGR i kolektor czyszczony 4 dni temu. Może na klimie to normalne?

romekcz 15-06-2010 20:10

Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy
 
Poza tym kopceniem i hałasem po stronie alternatora nic się podejrzanego nie dzieje. Ma moc, jest zrywny, obroty na poziomie 750 (autko stoi na luzie), pali normalnie na poziomie 6,7l na 100km przy trasie dom-praca-dom (razem ok. 15km) a w trasie na poziomie 5,4-5,6 przy prędkości pomiędzy 130-140km/h (sprawdzone w trakcie wyjazdu do Niemiec). Filtry i olej wymieniane w październiku. Jedyne co musiałem wymienić to świece, z których trzy nie grzały.
Także wygląda wszystko ok, prócz tego kopcenia.

MĄKA 15-06-2010 21:33

Odp: Kopci na czarno po włączeniu klimy
 
:oops: sorki kolego że tak od razu wypaliłem ztymi wtryskami i małą dwumasa ale to juz chyba jakas trauma lub cosik ;) a serio to ja mam swojego czarnego rumaka od listopada zeszłego roku więc nie używałem jszcze klimy (wlasnie przywracam ja do zycia bo jak sie okazało nie było z nią najlepiej) stad nie przysło mi na myśl ze to klima moze być powodem czarnych bączków ale juz wiem i jak coś takiego zauważe to najprawdopodobniej unikne palpitacji serca g:) które pewnie by mnie dopadły bo moja 1 myśl by była K.....WA wtryski !!!!:619:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.