Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   napinacz paska wieloklinowego!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=48433)

Daro26 26-07-2008 21:47

napinacz paska wieloklinowego!!
 
Czy ktoś z kolegów miał może kiedyś problemy z napinaczem:fcp9 Mam zdiagnozowany u siebie przez mechanika jego uszkodzenie. Obajawy są nasępujące i tu dodam bardzo podobne do uszkodzonego koła dwumasowego!!! Podczas odpalania ciepłego słychac wyrażne zaklekotanie (szarpniecie ) silnika. I jak dodam dzieje się to tylko na ciepłym silniku. Podobno dlatego, że wtedy ten napinacz jest rozgrzany i rozciąga się jeszcze bardziej spręzyna która naciąga pasek wieloklinoiwy i to powoduje tyle hałasu. Przy pierwszym odpaleniu mechanik od razu powiedział ze masówka, ale po chwili kazał przeprowadzić test. Zapalić silnik z wcyiśnietym sprzegłem, gdyby była to masówka to silink powienien odpalić cicho. I teraz pytanie czy z tym można jakiś czas jeszcze pojeżdzić, czy lepiej od razu wyminieniać???

fokus mury 26-07-2008 21:54

Re: napinacz paska wieloklinowego!!
 
Witaj mialem podobny problem z napinaczem tylko ze on nie klekotal tylko piszczal bo zatarla sie rolka :fcp1

Daro26 26-07-2008 22:00

Re: napinacz paska wieloklinowego!!
 
Akurat jestem po zatarciu pompy wody :fcp5 Strzelił przy okazji pasek i do wymiany 2 rolki min. ta w napinaczu (jest wymienna nie tzrzeba brać całego napinacza a ten kosztuje około 300zł).Ale gościu który to robił nie zauważył uszkodzonego napinacza. Problem polega na tym, że aby go wymienić to trzeba prawie cały siliki wyjąc, więc poważna robota i przy okazji droga.

Daro26 27-07-2008 12:30

Re: napinacz paska wieloklinowego!!
 
Czy nikt nie miał nigdy problemów z napinaczem??

fokus mury 27-07-2008 12:33

Re: napinacz paska wieloklinowego!!
 
Mnie mechanik wymienil napinak i piski znikly bylo po problemie :fcp1

Daro26 27-07-2008 12:42

Re: napinacz paska wieloklinowego!!
 
Ile zapłaciłeś za wymianę i części?

Dinar 27-07-2008 12:56

Re: napinacz paska wieloklinowego!!
 
1 załącznik(i)
Nie ma dużo roboty przy wymianie paska wielorowkowego,ale rolki trzeba koniecznie kontrolować,pompa wody
jest też najważniejsze.
To jest koło do napinacz paska,są różne firmy te na przykład można roznitować i wymienić samo łożysko.
Koło pośrednie jest podobne do tego-jedno i drugie kosztuje około 60zł za szt.[cały napinacz 300].
Ja na przykład kupiłem tak-
pasek wielorowkowy - 58zł
2 szt koła 60zł - 120zł
pompa wody - 130zł
wymiana - 150zł - polecam zakup części w ''fordsklep''

fokus mury 27-07-2008 12:59

Re: napinacz paska wieloklinowego!!
 
350zl napinacz SKF razem z robota

Daro26 27-07-2008 13:03

Re: napinacz paska wieloklinowego!!
 
Dinar twoje zdjęcie pokazuje rolkę napinacza.

Napinacz wygląda tak:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Daro26 27-07-2008 13:04

Re: napinacz paska wieloklinowego!!
 
Czyli zakładając cene tego napinacza w sklepie ford www - 235zł około 100zł za wymiane wzieli.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.