Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Zamykanie i otwieranie auta na myjni (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324322)

slummer87 16-10-2021 13:26

Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
Cześć, pytanie może głupie - ale mnie nurtuje. Czy macie tak, że na myjni ręcznej auto zamyka się i otwiera podczas mycia?
Zamykam samochód i myję go myjką ciśnieniową i widzę, że lusterka się otwierają i zamykają co chwilę - auto świruje.
Poradźcie co to może być (kluczyka raczej nie wciskam bo mam go w kieszeni w której nie ma nic innego).

amk 16-10-2021 14:04

Odp: Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
Zostaw kluczyk w aucie w czasie mycia.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

slummer87 16-10-2021 14:32

Odp: Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
spróbuję ;)

tocamartin 16-10-2021 15:19

Odp: Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
Podpinam się. Ja też to samo mam. Myślałem, ze woda reaguje z wewnętrzną częścią klamki - jakoś... [emoji848][emoji848][emoji848]
Nie o to chodzi, żeby kluczyk trzymać w aucie. Zawsze mam klucz w kieszeni, żeby auta nie ukradli. Nawet jak zostawiam na chwilę "na chodzie" (automat) to bez kluczyka nie zmieni z "P"opołudnia na" D"zień [emoji39]


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

darmodziej 16-10-2021 15:38

Odp: Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
Cytat:

Napisał slummer87 (Post 3374384)
spróbuję ;)

Nie radzę. A jak się auto zamknie podczas mycia i nie będzie chciało się otworzyć? Chyba że będziesz miał przy sobie drugi kluczyk, albo w aucie będzie druga osoba.

amk 16-10-2021 15:40

Odp: Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
Nie zamknie się jeżeli kluczyk jest w środku.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

tocamartin 16-10-2021 15:53

Odp: Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
Cytat:

Napisał amk (Post 3374397)
Nie zamknie się jeżeli kluczyk jest w środku.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam. Test zrobiłem na wszystkie sposoby. Nawet przy zamkniętym aucie i otwartą klapą bagażnika. Kluczyk w bagażniku (np w plecaku) i zamykamy klapę. No go[emoji1787] Te inżyniery z Forda to zdolne ludki [emoji851]

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

darmodziej 16-10-2021 21:20

Odp: Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
Cytat:

Napisał amk (Post 3374397)
Nie zamknie się jeżeli kluczyk jest w środku.

Ja bym mimo wszystko nie ryzykował. Skoro przy myciu "głupieje", to nie wiadomo co mu do "głowy" strzeli jak kluczyk będzie wewnątrz.

amk 16-10-2021 21:48

Odp: Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3374436)
Ja bym mimo wszystko nie ryzykował. Skoro przy myciu "głupieje", to nie wiadomo co mu do "głowy" strzeli jak kluczyk będzie wewnątrz.

Nie głupieje tylko rozpoznaje strumień wody jako dotyk i jeżeli kluczyk jest w pobliżu ale na zewnątrz pojazdu to otwiera i zamyka. Ale jeżeli kluczyk będzie wewnątrz to nic się nie będzie działo. To jest taki ficzer że otwieranie i zamykanie działa tylko jeżeli kluczyk jest na zewnątrz żeby nie zatrzasnąć kluczyka wewnątrz auta.

darmodziej 17-10-2021 09:37

Odp: Zamykanie i otwieranie auta na myjni
 
Cytat:

Napisał amk (Post 3374445)
otwieranie i zamykanie działa tylko jeżeli kluczyk jest na zewnątrz żeby nie zatrzasnąć kluczyka wewnątrz auta.

Dobre rozwiązanie. Ja sobie na taką okazję specjalnie dorobiłem dodatkowy grot, który zawsze mam w portfelu, a portfela nigdy w aucie nie zostawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.