Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Napinacz- wymiana samego amortyzatora. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74682)

Markbroda1 19-07-2009 11:49

Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
Witam!Mam pytanie,dogrzebałem się na tym forum że można wymienić sam amortyzator,w napinaczu.Okazuje sie że u mnie w sklepie mogę go kupić za 200 zł.Mam pytanie czy może ktoś w ten sposób zregenerował napinacz i jak się sprawuje po takiej regeneracji.

krzysiek__m 19-07-2009 12:11

Odp: Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
Ja miałem wymieniony sam amortyzator. Był wyjęty z nowego napinacza, który miał uszkodzoną rolkę.
Po wymianie hałasy ustały. Wydaje mi się jednak, że i tak należy to traktować jako rozwiązanie tymczasowe. Jeżeli zużyte są inne elementy przy osprzęcia paska amortyzator pewnie w końcu znowu się zużyje.
Sprawdź po zdjęciu paska, czy rolka napinacza jest w porządku.

Markbroda1 19-07-2009 19:01

Odp: Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
Dzisiaj właśnie rozebrałem dzięki zrobionemu też dzisiaj ''kluczowi" oczywiście w/g instrukcji z forum napinacz no i okazuje się że w amortyzatorze oczywiście tulejki są wyszarpana .Na dniach oddaje amortyzator do tokarz żeby dorobił z teflonu te nieszczęsne tulejki.O efektach tego eksperymentu postaram się informować mam nadzieje żebędzie OK. Z kupnem nowego na razie się powstrzymuje, małe ryzyko 30 zł a może będzie OK.

arturxx 20-07-2009 07:35

Odp: Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
Markbroda1 czy klucz wykonałeś wdług rysunkuów z tego wątku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mogłbyś podać wymiary do zrobienia tego klucza, też musze się dostac do napinacza.

arturxx 23-07-2009 20:58

Odp: Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
up może uda sie w końcu zdobyć wymiary do klucza

jacekplacek0808 24-07-2009 12:13

Odp: Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
Podepne sie do tematu.Mam pytanko.Czy do zmiany napinacza,rolek,kola pasowego i paska wielorowkowego trzeba odkrecic poduszke silnika i podniesc go lekko do gory?Slyszalem ze tak wlasnie trzeba zrobic i ze wymiana tych elementow trwa ze 4 godziny.Czy to prawda?Z gory dzieki za podpowiedz.

rad1de 27-07-2009 07:06

Odp: Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
tak długo trwa wymiana bo ciezkie dojscie

Markbroda1 27-07-2009 20:19

Odp: Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
Właśnie wymieniłem sam amortyzator w który tak jak pisałem wcześniej tokarz dorobił rewelacyjnie tulejki, dlatego rewelacyjnie że ze starych oryginalnych zdemontował aluminiowe tulejki ,zerwał porozbijaną gumę a w zamian niej dał przetoczony na wymiar teflon.dDzisiejsz moja walka z nieszczęsnym napinaczem dobiegło do finału.MONDEO PRACUJE JAK NOWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KOSZT -30zł.Amortyzator dostałem od kolesia który właśnie wymienił wszystko na oryginały FORDA -1300zł z wymianą.Prawda jest taka że koło mam w dobrym stanie a napinacz teraz w bardzo dobrym.Naprawdę polecam wszystkim.Poobserwuje jak sie zachowuje w trakcie eksploatacji i na pewno dopisze cos do tego wątku.Dodamże wywalenie tego alternatora to nie taki ból.

SrebnaStrzała 27-07-2009 20:40

Odp: Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
Idzie się do niego dostać od nadkola czy nie?

Markbroda1 27-07-2009 20:54

Odp: Napinacz- wymiana samego amortyzatora.
 
Oczywiście .Kolejność-zdejmujesz prawe koło,małą osłonę koła dwumasy-cztery wkręty,alternator -3 śruby,aluminiowa podstawa do której zamontowany napinacz-3 śruby ,dolna śruba od amortyzatorka.Klucze-10,13,15-oczkowe,13,15-nasadowe z grzechotką +przedłużka.Oczywiście dostęp z boku i z kanału.Jest ciasno ale do wykonania spokojnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.