Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328208)

karoolpl 07-04-2022 22:05

2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
Cześć,

co może powodować metaliczny dźwięk. Pojawia się on zawsze rano albo po długim postoju. Czy to może być oznaka problemów z łańcuchem rozrządu? Czy to jakiś inny element? Dźwięk występuje tylko przez kilka sekund. Później jest już zupełnie cicho. Żadne osłony dookoła tłumika nie mają luzów, mocowania i gumy w porządku.

Może sam łańcuch? może jakiś napinacz? Poniżej link do filmu na yt

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2.0 Ecoboost 149 kW, 93 tyś przebiegu

Piasek80 08-04-2022 04:56

Odp: 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
Nagraj to na zewnątrz żeby nie było pogłosu garażu i z komory silnika bo to tutaj to tak na moje rezonuje jakaś blacha osłonowa gdzieś pod spodem.
Rozrząd łańcuchowy ma prawo sobie zadzwonić - normalny objaw grawitacyjnego opróżnienia układu z oleju.
Albo zużycia oleju bo często po wymianie oleju na świeży zjawiska takie albo ustępują na jakiś czas albo minimalizują się.

karoolpl 08-04-2022 08:08

Odp: 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
Dzięki za odpowiedź, mi też się wydaje że to bardziej jakiś element metalowy który rezonuje. Dziś rano położyłem telefon na silniku i od góry, nie słychać takiego dźwięku. To rezonowanie pojawia się od spodu auta. Czasem jak go odpalam to tez słychać przez chwilkę takie rezonowanie, nawet jak auto jest rozgrzane.

Jeszcze mam pytanie co do oleju, był wymieniony 2 tyś temu, jak go kupowałem na total 5w30, drugi raz w życiu miałem pecha i podczas wymiany, ktoś przelał silnik olejem, zauważyłem to w sumie tego samego dnia wieczorem, odciągnąłem nadmiar przez bagnet, tak żeby poziom znajdował się mniej więcej w 3/4 miarki bagnetu. Dodatkowo dziś, odkręciłem również korek oleju podczas pracy, to normalnie czuć było wydobywające się ciśnienie, brak kopcenia. Olej będę dalej obserwował, ale mam dodatkowe pytanie, czy 2.0 EB bierze trochę oleju podczas normalnych interwałów? Czy silnik nie powinien brać ani grama? Jestem świeżym użytkownikiem 2.0 EB i wole podpytać co jest normą a co nie :)

Wczoraj wymieniłem również olej w skrzyni biegów (6 biegowy automat), to był czarny jak smoła i zalecili mi wymianę kolejną za jakieś 30 tyś, co w sumie wg. Mnie ma sens, tym bardziej że faktycznie olej był czarny

Piasek80 08-04-2022 08:26

Odp: 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
Cytat:

Napisał karoolpl (Post 3405331)
Wczoraj wymieniłem również olej w skrzyni biegów (6 biegowy automat), to był czarny jak smoła

coś mocno czarny jak na "jedynie" 93 tys km przebiegu... może to on był przyczyną owego rzężenia. Słyszalne dźwięki pochodziły ze skrzyni

karoolpl 08-04-2022 08:44

Odp: 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
Niestety dziś dźwięk rano też był*słyszalny, ale będę dalej sprawdzał, jak również mają to sprawdzić w serwisie dealera aut używanych gdzie kupiłem auto i dostałem na nie gwarancję, więc mają to sprawdzać i o tyle mam spokojną głowę, że w razie "grubszej" naprawy czegokolwiek, to naprawią to za własne pieniądze.

W ogóle w tej skrzyni FORD wpadł na genialny pomysł i oficjalnie nie ma serwisu olejowego, twierdzą że tu się oleju nie wymienia. A z tego co poczytałem i pooglądałem filmików w necie, prawie u każdego kto zmienia olej w tej skrzyni, to wychodzi taka czarna smoła.
Jak również zadzowniłem do samego ASO podpytać, to dostałem info że nie wymieniają oficjalnie, ale jak chcę to mi wymienią, na oryginalnym oleju + robocizna, koszt w ASO około 1200 zł.

karoolpl 08-04-2022 22:55

Odp: 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
Problem namierzony. Wjechałem dziś na kanał, zdjąłem osłony i brzęczy tłumik w środku, z zewnątrz jest dość skorodowany i podejrzewam że w środku również coś się już pokruszyło, tłumik w miejscu łączenia tłumika środkowego a rurą elastyczną w oplocie.

bartek2504 09-04-2022 09:18

Odp: 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
w moim 2.0 eb pękł spaw na łączeniu tlumika srodkowego - na wysokosci fotela kierowcy, po spawaniu jest cisza.

wojt66 29-05-2022 21:36

Odp: 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
Mam to samo w 1.5 ecoboost, odgłos dochodzi ze środkowego tłumika. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy ma ktoś jakieś namiary na tłumik środkowy oprócz oryginału z ASO ?

karoolpl 29-05-2022 22:53

Odp: 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
Byłem jeszcze u specjalisty od tłumików i po jego diagnozie, wychodzi że to jednak tłumik środkowy, mówił że może mi znaleźć coś w zamian i wspawać w miejsce tłumika środkowego inny, ew. kupić w dobrym stanie używany i wziąć jako dawce.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] od jak dawna Ci brzęczy? mi ów specjalista, podpowiedział żeby chwilę się wstrzymać i że to co brzęczy, może zostanie wydmuchane, bo w samym środku nie wykrył elementów które brzęczą podczas naginania, opukiwania etc.

wojt66 30-05-2022 12:08

Odp: 2.0 EB - metaliczny dźwięk przy 1szym odpaleniu rano
 
karoolpl Mi zaczeło rezonować tak od kilku tygodni. Pojeżdżę jeszcze troche i poobserwuje. Dzięki za rade. Też zaczynam rozglądać sie za tłumikarzem bo zamienników brak.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.