Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Falujące obroty ale nie zawsze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=77460)

cherry24 28-08-2009 08:32

Falujące obroty ale nie zawsze
 
Witam. Pytanie dotyczy Forda Mondeo 1.6 16V 90KM LPG. Mianowicie nie zawsze ale niekiedy wręcz sporadycznie falują mi obroty. Gazownik na regulacji powiedział że świece są już do wymiany no i myślałem że będzie to wina świec okazuje się że jednak nie. Podam przykład kiedy to się dzieje:
Kiedy stoje na parkingu i gwałtownie skręce kierownicę (pompa wspomagania zadziała - więkrze ociążenie)i wtedy zaczyna falować pomiedzy 500-1500 obr/min ale też nie zawsze
kiedy dojeżdżam do skrzyżowania wcześniej włącze LUZ i się zatrzymam tak jak wyżej miedzy 500-1500 obr./min.
Co to może być przyczyną takiego zachowania się silnika może przewody wysokiego napięcia.

amal 28-08-2009 09:48

Odp: Falujące obroty ale nie zawsze
 
Przepływomierz, krokowiec do czyszczenie temat wałkowany na tym forum na okrągło.

artur1234 29-08-2009 11:59

Odp: Falujące obroty ale nie zawsze
 
Niekoniecznie temat wałkowany... Cherry24 zobacz czy czujnik wspomagania sie nie odlaczyl... a najlepiej to go podmien jak masz taka mozliwosc

lackyy 29-08-2009 16:33

Odp: Falujące obroty ale nie zawsze
 
witam ja kiedys mialem mondka z tym silnikiem i ten sam problem i przyczyna tego byl zawor EGR i oszczedzajac pieniadze zaryzykowalem i wykrecilem czesc na szrocie i auto smigalo mi bez problemowo dobry rok czasu az go sprzedalem
pobaw sie z egr taka moja rada
pozdrawiam

k511 01-09-2009 22:29

Odp: Falujące obroty ale nie zawsze
 
ostatnio mialem taki problem a przyczyna byl skorodowany trojniczek dochodzacy do głowicy a schowany za cewka zapłonowa

luan 03-09-2009 11:35

Odp: Falujące obroty ale nie zawsze
 
Witam.
Ja w swoim autku też to mam. Ogólnie na wolnych obrotach faluje. A jak stoje w korkach to szok. 500/1000/500/1000/ zgasł. odpalenie silnika i chodzi. Kiedyś tam mechanik czyścił jakiś przepływomierz. Przez pare dni autko pracowało troszeczkę lepiej. Na chwilę obecną znowu jest żle. Może jakieś podpowiedzi? A co to jest zawór EGR i za co odpowiada?
Pozdrawiam

artur1234 03-09-2009 21:21

Odp: Falujące obroty ale nie zawsze
 
zawor egr jest od recyrkulacji spalin... Ale to nie jest to... Jak by walnal egr to caly czas obroty by falowaly a nawet skakaly... Wiem to po wlasnej skorze:) szukaj w podpowiedziach:)

cherry24 19-02-2010 00:42

Odp: Falujące obroty ale nie zawsze
 
Nie wiem czy ten temat jeszcze aktualny, ale postaram sie bardziej objaśnic na czym polega problem.
Dzieje sie to tylko na gazie na benzynie silnik pracuje normalnie.
przyczyną jest zbyt duże obciżenie silnika tj. np. kiedy zaczne krecic kieronica, albo naciskam na pedał hamulca pulsacyjnie , albo wlączam i wyłączam swiatla mijania. To wszystko oczywiście na pstoju. Zauważyłem równierz ze dzieje sie to kiedy silni k juz sie rozgrzeje tzn wskaznik wejdzie na pole NORMAL.
Sonda lambda jest ok.

lufa_MondeoMk1 20-10-2013 18:23

Falujące obroty w Mk1 1.8 :(
 
Na ciepłym silniku, na benzynie, przy dodawaniu gazu są takie objawy:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zrobiłem wcześniej:
- wyczyściłem przepływomierz
- wymieniłem świece
- sprawdziłem połączenia przewodów z i do cewki
- sprawdziłem czy dobrze siedzi czujnik położenia wału
- wymieniłem filtr paliwa
- poruszałem wszystkimi przewodami ;)

Mondek już wcześniej robił mi takie numery, ale do tego gasł i na gazie strzelał. Wtedy nie chciał już odpalić. Teraz odpala bez problemu, ale na ciepło objawy jak na filmie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.