Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] sprzêg³o, ko³o dwumasowe skrz.6 biegowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=82172)

Karol2 30-10-2009 11:55

sprzêg³o, ko³o dwumasowe skrz.6 biegowa
 
Mam w planach wymianê sprzêg³a i ko³a dwumasowego, ale waham siê z zakupem poniewa¿ jestem zdezorientowany w kwestii doboru czê¶ci. Niektórzy pisz±, ¿e czê¶ci s± do skrzyni 5-cio biegowej, a inni, ¿e ta sama czê¶æ pasuje zarówno do jednej jak i drugiej. Ja mam 6-kê i st±d mój problem. Proszê, powiedzcie mi jak go rozwi±zaæ. Czy jest a¿ tak du¿a ró¿nica w ko³ach i sprzêg³ach?

SrebnaStrza³a 30-10-2009 12:05

Odp: sprzêg³o, ko³o dwumasowe skrz.6 biegowa
 
Cytat:

Napisa³ Karol2 (Post 1276193)
Mam w planach wymianê sprzêg³a i ko³a dwumasowego, ale waham siê z zakupem poniewa¿ jestem zdezorientowany w kwestii doboru czê¶ci. Niektórzy pisz±, ¿e czê¶ci s± do skrzyni 5-cio biegowej, a inni, ¿e ta sama czê¶æ pasuje zarówno do jednej jak i drugiej. Ja mam 6-kê i st±d mój problem. Proszê, powiedzcie mi jak go rozwi±zaæ. Czy jest a¿ tak du¿a ró¿nica w ko³ach i sprzêg³ach?

S³uchaj nad czym Ty siê zastanawiasz, bo nie rozumiem Twojego problemu?
Wchodzisz do sklepu mówisz ze chcesz dwumase i sprzêg³o do 2.0 TDCI 2003 i kupujesz.

jackoba1 30-10-2009 12:21

Odp: sprzêg³o, ko³o dwumasowe skrz.6 biegowa
 
kolega zapewne chce kupic przez internet i stad jego problem ,dobór kola dwumasowego nie zalezy od skrzyni biegów ale od rocznika samochodu i mocy( jezeli masz 130 km to od poczatku do konca produkcji jest takie samo kolo dwumasowe ). Samo sprzeglo jest identyczne we wszystkich tdci i tddi. Ró¿nica miedzy skrzynia 5 a 6 biuegów jest w wysprzegliku( niestety ten do 6 biegowej jest dwa razy drozszy, w lutym tego roku nie byl produkowany zamiennik a orgina³ kosztuje okolo 600z³)

SrebnaStrza³a 30-10-2009 12:24

Odp: sprzêg³o, ko³o dwumasowe skrz.6 biegowa
 
Cytat:

Napisa³ jackoba1 (Post 1276210)
kolega zapewne chce kupic przez internet i stad jego problem ,dobór kola dwumasowego nie zalezy od skrzyni biegów ale od rocznika samochodu i mocy( jezeli masz 130 km to od poczatku do konca produkcji jest takie samo kolo dwumasowe ). Samo sprzeglo jest identyczne we wszystkich tdci i tddi. Ró¿nica miedzy skrzynia 5 a 6 biuegów jest w wysprzegliku( niestety ten do 6 biegowej jest dwa razy drozszy, w lutym tego roku nie byl produkowany zamiennik a orgina³ kosztuje okolo 600z³)

ford sklep pl tam wszystko masz.

jackoba1 30-10-2009 12:31

Odp: sprzêg³o, ko³o dwumasowe skrz.6 biegowa
 
tak ale tam nie jest najtaniej, kolego w tym poscie do ktorego daje linka na koncu, masz podane jakie kola dwumasowe wystepuja w jakim modelu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

SrebnaStrza³a 30-10-2009 12:36

Odp: sprzêg³o, ko³o dwumasowe skrz.6 biegowa
 
Cytat:

Napisa³ jackoba1 (Post 1276219)
tak ale tam nie jest najtaniej, kolego w tym poscie do ktorego daje linka na koncu, masz podane jakie kola dwumasowe wystepuja w jakim modelu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tam ma pokazane czego szukaæ np na allegro. Po za tym a¿ tak drogo tam nie maj±.

Karol2 30-10-2009 13:50

Odp: sprzêg³o, ko³o dwumasowe skrz.6 biegowa
 
Dziêki za informacje jackoba1. Mam jeszcze jedno krótkie pytanko. Jak w takim razie objawia siê potrzeba wymiany ³o¿yska? Leci tak samo szybko jak sprzêg³o, dwumasa czy jest trwalsze?

dikileiden 30-10-2009 14:06

Odp: sprzêg³o, ko³o dwumasowe skrz.6 biegowa
 
ja przy okazji wymiany dwumasy i sprzêg³a wymienia³em ³o¿ysko podpory prawej pó³osi bo przy przebiegu 200 ty¶.km. mocno szumia³o no chyba ¿e chodzi ci o wysprzêglik ,to te¿ siê wymienia razem z dwumas± i sprzêg³em.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.