Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Check Engine pojawia się co 3 dni. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340115)

Duszek_ 31-03-2024 17:28

Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
Dzień dobry wszystkim. Mam problem z Fordem c-max 2009 rok, silnik benzyna 2.0 plus fabryczny gaz. Co mniej więcej 3 dni pojawia się check engine. Przyjdź diagnozie komputerowej ciągle pojawia się błąd ubogiej mieszanki paliwowej na jednym z cylindrów. Została wymieniona sonda ta z zieloną końcówką okrągłą, świece, rura dolotowa powietrza uszczelka pod głowicą. Nic nie przyniosło efektu pozytywnego. Już nie mam pojęcia za co się brać i co wymieniać może ktoś pomoże.

kln1920 31-03-2024 20:21

Odp: Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
To może warto odłączyć gaz i zobaczyć czy na benzynie też ten problem jest? Cewka, przewód, świece, regulacja lpg, wtrysk gazu, pełno tropów :)uboga mieszanka to raczej na wszystkich cylindrach, na jednym z cylindrów to wypadanie zapłonu jak już, nie pomyliłeś?

Duszek_ 01-04-2024 09:36

Odp: Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
Gaz po przeglądzie, świece nowe, nowa sonda, nowa rura dolotu powietrzna (w starej były dziury). Wypadanie zapłonu? Gdzie mogłaby być prayczyna?

kln1920 02-04-2024 07:53

Odp: Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
Kompresja/układ zapłonowy/dawka paliwa

Duszek_ 07-04-2024 13:38

Odp: Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
Błąd to P0171
Mieszanka za uboga (bank 1)

kln1920 07-04-2024 20:04

Odp: Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
Do postu numer #2 się kolega zastosował?

Duszek_ 16-04-2024 15:01

Odp: Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
Panowie wychodzi na to że chyba jest problem z gazem. Jeżdżę już na benzynie od czterech pięciu dni i check engine się jeszcze nie pojawił. Wychodzi na to że jednak może być problem jakiś z gazem. Czy ktoś miałby pomysł jaki to może być problem?

papkin44 16-04-2024 16:41

Odp: Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
Jedź do gazownika, bo przy jeździe na mega ubogiej mieszance LPG może zrobić spustoszenie w kolektorze dolotowym aż do wywalenia (częściowego też wypalenia) denka obudowy filtra powietrza do góry. Pod warunkiem, że na benzynie silnik pracuje bez zarzutu.

Ostrzegam bo miałem podobną historię. Przepływomierz upalony, filtr powietrza zjarany od strony przepustnicy. Powodem było uszkodzenie wariatora (KZFR) wydechowego.

Duszek_ 21-04-2024 10:26

Odp: Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)



Kto ci taka diagnozę postawił i jak to stwierdzono ?
Mi ten błąd zapala się tylko na LPG a na benzynie nie więc u mnie to chyba coś innego.

kln1920 22-04-2024 06:36

Odp: Check Engine pojawia się co 3 dni.
 
No ale szklaną kulę mamy wyciągnąć? Jedź do dobrego gazownika, on będzie wiedział co zrobić. Regulacja pewnie skopana według mnie, wtryski mogą mieć ewentualnie dość, reduktor...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.