Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Wymiana rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80312)

Regss 08-10-2009 19:49

Wymiana rozrządu
 
Witam!

Nadszedł czas na wymianę rozrządu.
Jak to jest z gwarancją. Czy ważniejsza jest gwarancja na części czy oprócz tego jest jeszcze gwarancja z warsztatu? Jeśli kupie części z gwarancją a założy mi to "garażowy mechanik" A jakimś sposobem rozrząd rozleci się po pół roku to będę się mógł ubiegać o odszkodowanie producenta części?

czy taki zestaw będzie dobry:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pozdrawiam.

Bierni. 08-10-2009 20:10

Odp: Wymiana rozrządu
 
Ja też kupiłem na allegro wzmocnione paski firmy Gates i rolki INA a montował to wszystko "garażowy mechanik" :-) i on nie daje mi gwarancji na te części chociaż sam chciał mi takie w sklepie zamówić jedynie na swoją robociznę gdyby coś się zepsuło z jego winy

Regss 08-10-2009 20:24

Odp: Wymiana rozrządu
 
Ale gwarancje na części dostanę od sprzedawcy

bolek-tarnow 08-10-2009 22:42

Odp: Wymiana rozrządu
 
gwarancja nie tyczy sie sprzedawcy tylko producenta, a on moze stwierdzic w takim przypadku ze zle byl zamontowany bo nie zrobil tego autoryzowany warsztat. jesli chodzi o sprzedawce to on jest zobowiazany rekojmia o okresie 1 roku bez wzgledu na dlugosc gwarancji. sa to dwie odrebne rzeczy.

Smugg69 08-10-2009 22:51

Odp: Wymiana rozrządu
 
Kupujesz części w sklepie czy na allegro, masz gwarancję od producenta. Reszta zależy od jej warunków, ale zazwyczaj jeśli nie będą one zamontowane w profesjonalnym warsztacie (nie będziesz miał faktury na robociznę), to w razie awarii gwarancja może być anulowana.
A od sprzedawcy z allegro mozesz wymagać tylko tego, żeby zakupiony towar był zgodny z opisem ;)

Emmm 08-10-2009 22:55

Odp: Wymiana rozrządu
 
Koledzy, zapomnijcie o gwarancji, czy rękojmi na rozrząd. Teoretycznie istnieją, w praktyce nie do wyegzekwowania, chyba, że montażu dokonał autoryzowany serwis a i wówczas są schody. Kupować paski Gates oraz rolki Ina i jeździć spokojnie!
Pozdrawiam

Smugg69 08-10-2009 23:00

Odp: Wymiana rozrządu
 
Czyli najlepiej jechać do ASO, kupić u nich części i zlecić wymianę ;P Wtedy się nie przyczepią, że kupiłem badziewny rozrząd i mimo "profesjonalnego" montażu się rozleciał ;) A najlepiej nie przejmować się gwarancją, tylko kupować z pewnego źródła.

Adam75 08-10-2009 23:02

Odp: Wymiana rozrządu
 
Witam.Emmm ma rację też tak zrobiłem.:)

Regss 09-10-2009 08:12

Odp: Wymiana rozrządu
 
A co sądzicie o wyżej podanym zestawie?
SKF też cieszy się dobrą opinią, a pasek continentala też chyba nie jest zły?

Emmm 10-10-2009 06:15

Odp: Wymiana rozrządu
 
SKF=Ina, zaś Contitech ma różne opinie, nawet takie, że lubi pęknąć po 20tys. km. Osobiście jeździłem na Contitech i nigdy więcej go nie założę - to był cud, że zdążyłem z wymianą.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.