Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Jak dokonac dobrego zkupu? na co zwrócić szczególną uwage (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=36331)

jordi22 16-01-2008 19:59

Jak dokonac dobrego zkupu? na co zwrócić szczególną uwage
 
Cześć jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam wielką prośbę (gdyż mam dopiero 16 lat i ani Ja ani mama nie znamy się na samochodach a mamy w planach kupić Fokę 1.8TDCI GHIA<co to jest?>2004 rocznik ) abyście napisali na jakie rzeczy mamy zwrócić szczególną uwagę . Z góry Dziękuje za pomoc. :fcp1

PP 16-01-2008 20:25

Re: pomóżcie
 
Witam
W rocznikach 2004 raczej nie znajdzieś wady związanej z rdzewieniem auta - chyba że był bity i źle naprawiony.
Ghia oznacza jedną z najlepszych wyposażeń focusa (mondeo itp... też). Dzisiaj klima to już standard ale w Ghia jest sporo dodatków przydatnych i umilających korzystanie z auta, również sporo dodatków wizualnych.
Silniki 1,8 TDCI 100KM i 115KM - należy (trzeba) sprawdzić sprzęgło (koło dwumasowe) i wtryski (bardzo duże koszta naprawy jeśli ktoś tankował syf) i oczywiście blacharkę (czy nie miał dzwona).
Pozdrawiam
i udanego zakupu
Piotr :fcp4

Jester 16-01-2008 20:34

Re: pomóżcie
 
Cytat:

Napisał jordi22
Cześć jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam wielką prośbę (gdyż mam dopiero 16 lat i ani Ja ani mama nie znamy się na samochodach a mamy w planach kupić Fokę 1.8TDCI GHIA<co to jest?>2004 rocznik ) abyście napisali na jakie rzeczy mamy zwrócić szczególną uwagę . Z góry Dziękuje za pomoc. :fcp1

Masz 16 lat i nie wiesz jak wyszukiwać informacje w sieci? Na stronie głównej jest funkcja Szukaj. Mam nadzieję, że wiesz co to znaczy.
Ghia to wersja wyposażenia teoretycznie najbogatsza, ale róznie bywa. Powinny być dwa podłokietniki i dodatkowe oświetlenie nad tylną kanapą (podstawowe różnice).
Jak się nie znasz i nie zna się twoja mama to jedźcie do kogoś kto się zna. Serwis odradzam ze względu na ceny i pracowników. Polecam stację diagnostyczną z renomą (taksówkarze wiedzą :fcp3 ). Diagności z reguły przykładają się do sprawdzania, a dobry powie co widzi i że gwarancji nie daje bo wszystkiego nie widać i niestety będzie miał rację :fcp5
BTW 2004 to dobry rocznik w statystykach niezawodności - końcówki serii wychodzą najlepsze.

jordi22 16-01-2008 20:36

Re: pomóżcie
 
dziękuje za bardzo szybką odpowiedz :fcp1

damian6984 16-01-2008 22:29

Re: pomóżcie
 
Koło dwumasowe możesz sprawdzić po piszczeniu na wolnych obrotach w okolicy skrzyni biegów. Najlepiej zabrać osobę z czujnikem do mierzenia grubości lakieru i sprawdzić czy nie był walnięty.

Jacek 17-01-2008 00:48

Re: pomóżcie
 
jordi22, zmien tresc tematu (edytuj pierwszy post), albo watek idzie do kosza.
I przeczytaj Regulamin Forum, bo po cos on jest.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.