Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Błędne wskazania prędkościomierza po wymianie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71392)

lkn 03-06-2009 17:47

Błędne wskazania prędkościomierza po wymianie silnika
 
Witam.

Nabyłem Mondeo MK2 kombi z niesprawnym prędkościomierzem. Po wielu staraniach udało się go uruchomić, jednak wskazania prędkości są sporo zaniżone, np. wyświetla 60, a na mój gust poruszam się jakieś 100 km/h. Wydaje mi się, że są to wskazania w milach i ma to związek z faktem, że samochód miał przekładany silnik z anglika. Jak najłatwiej (najtaniej) sprawić żeby szybkość była wyświetlana w kilometrach? Prędkościomierz ma skalę w kilometrach.

1olek 03-06-2009 18:02

Odp: Błędne wskazania prędkościomierza po wymianie silnika
 
To ze silnik jest z anglika nie ma nic do rzeczy, a nawet jak licznik jest w milach to ma tylko inny cyferblat a wskazowka podnosi sie tak samo jak w europejczyku. Wedlug mnie ktos rozebral licznik zeby cofnac przebieg i zle zalozyl wskazowke od szybkosciomierza. Bylo opisane na forum jak ja ustawic poprawnie.

Najlatwiej to kupic drugi licznik, najtaniej rozebrac istniejacy i poprawnie zalozyc wskazowke od predkosciomierza.

deco 03-06-2009 19:19

Odp: Błędne wskazania prędkościomierza po wymianie silnika
 
Chyba,że ktoś wymienił samą tarczkę prędkościomierza i stąd te zakłamanie.

1olek 03-06-2009 19:24

Odp: Błędne wskazania prędkościomierza po wymianie silnika
 
Cytat:

Napisał deco (Post 1178209)
Chyba,że ktoś wymienił samą tarczkę prędkościomierza i stąd te zakłamanie.

to by zostal przebieg w milach ;)

dempsej 03-06-2009 22:28

Odp: Błędne wskazania prędkościomierza po wymianie silnika
 
Witam,
tak jak 1olek pisze ktoś cofał licznik i źle założył wskazówkę wiem bo musiałem u siebie rozebrać prędkościomierz tzn. zdjąć wskazówkę po założeniu jej z powrotem i odpaleniu silnika już na postoju wskazywał mi 80km/godz :D na szczęście miałem wcześniej spisane na kartce przy poszczególnych obrotach silnika i biegach prędkości z jakimi pomykałem :) Drogą dedukcji doszedłem do tego, że wskazówkę powinno się zakładać przy chodzącym silniku na luzie wtedy ośka wskazówki ustawia się we właściwym miejscu tj. tak jakby wskazywał 0km/godz. założyłem wskazówkę dokładnie w tej pozycji i licznik zaczął wskazywać dokładnie prędkości z kartki :)

lkn 03-06-2009 23:06

Odp: Błędne wskazania prędkościomierza po wymianie silnika
 
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pokombinuję coś z licznikiem, a jak się nie uda to rozejrzę się za nowym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.