Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|małopolska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=125)
-   -   szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183142)

speedofpain 29-05-2013 18:11

szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km
 
witam, podejrzewam że może mi niedomagać sprzęgło, ale chciałbym się przejechać innym takim focusem dla porównania. W zamian mogę udostępnić dwa kabelki przerobiony obd2 i drugi mini vcm. Pozdrawiam

thomas77 30-05-2013 10:05

Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km
 
może spytaj na fokus klub?

speedofpain 30-05-2013 18:28

Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km
 
Cytat:

Napisał thomas77 (Post 2021137)
może spytaj na fokus klub?

dzięki za pomysł jak się tu nikt nie zgłosi to tam też napiszę.

kaacka 01-06-2013 00:57

Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km
 
hej, czemu podejrzewasz sprzeglo ?
ja sie powoli przymierzam do trzeciego kompletu sprzegla wiec moze cos pomoge.... albo dam sobie pomoc ;]

speedofpain 01-06-2013 13:26

Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km
 
Cytat:

Napisał kaacka (Post 2022112)
hej, czemu podejrzewasz sprzeglo ?
ja sie powoli przymierzam do trzeciego kompletu sprzegla wiec moze cos pomoge.... albo dam sobie pomoc ;]

Sprzęgło się nie ślizga (sprawdzałem ruszając na 3 biegu przy zaciągniętym ręcznym i normalnie zgasł), ale łapie mocno wysoko przejechałem jakieś 3k km i nadal nie mogę się przyzwyczaić, co 10-20 wrzucenie jedynki przychodzi z oporem (czuć jakby coś wadziło), czasami muszę puścić i jeszcze raz wcisnąć sprzęgło żeby wskoczyła jedynka (od czasu do czasu totalna ściana). Przy redukcji biegu muszę powoli puszczać sprzęgło bo inaczej szarpnie (musiałbym idealnie w samej końcówce powoli zacząć puszczać, ale po prostu nie mogę bo za wysoko to się dzieje). Z innymi biegami wszystko ok, przy wyłączonym silniku zawsze wchodzą idealnie. Przy spokojnej jeździe generalnie jest ok , ale mam wrażenie, że bardziej ruszam przez to ze sprzęgła niż normalnie i jakoś psuje mi to komfort jazdy. Z jednej strony nie jest tak źle, ale z drugiej nie jest idealnie i chciałem porównać :]

thomas77 01-06-2013 18:24

Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km
 
A może to wysprzęglik? nie wiem jak w foce ale w escorcie zawsze były problemy z tym pajączkiem pod mieszkiem który zawsze sie przestawiał;)

kaacka 01-06-2013 19:35

Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km
 
nie wiem czy to ma sens w Twoim przypadku - ale....
od drazka zmiany biegow do skrzyni ida (zdaje sie) dwie linki. zobacz od strony kabiny przy drazku czy te linki nie zrobily Ci jakiejs niespodzianki, czy kulki plastikowe chodza "miekko" przy ruszaniu dzwignia, dla swietego spokoju mozesz je tez czyms przesmarowac. i druga rzecz od strony silnika jak poszukasz jak te linki ida - a wiec ida przez mocowanie posrednie na obudowie skrzyni na ktorym sa kontrowane - byc moze tu Ci sie poluzowalo kontrowanie albo linka wypadla z zaczepu. efekt bedzie taki wlasnie jak opisujesz - niby wszystko dziala ale od czasu do czasu sie pier&@(! ;]

speedofpain 02-06-2013 20:39

Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km
 
Cytat:

Napisał kaacka (Post 2022520)
nie wiem czy to ma sens w Twoim przypadku - ale....
od drazka zmiany biegow do skrzyni ida (zdaje sie) dwie linki. zobacz od strony kabiny przy drazku czy te linki nie zrobily Ci jakiejs niespodzianki, czy kulki plastikowe chodza "miekko" przy ruszaniu dzwignia, dla swietego spokoju mozesz je tez czyms przesmarowac. i druga rzecz od strony silnika jak poszukasz jak te linki ida - a wiec ida przez mocowanie posrednie na obudowie skrzyni na ktorym sa kontrowane - byc moze tu Ci sie poluzowalo kontrowanie albo linka wypadla z zaczepu. efekt bedzie taki wlasnie jak opisujesz - niby wszystko dziala ale od czasu do czasu sie pier&@(! ;]

dzieki, ale się chyba sam tego nie podejmę, musiałbym mieć instrukcję ze zdjęciami krok po kroku, żeby to ruszyć :] kiedyś w jakiejś książce chyba czytałem, że linki się jakoś ustawia, ja pewnie więcej złego bym zrobił niż dobrego :], pewnie wcześniej czy później i tak będę musiał odwiedzić mechanika

Bump:
Cytat:

Napisał thomas77 (Post 2022493)
A może to wysprzęglik? nie wiem jak w foce ale w escorcie zawsze były problemy z tym pajączkiem pod mieszkiem który zawsze sie przestawiał;)

to już mechanik będzie musiał się wypowiedzieć, ale jak czytałem o onjawach wysprzęglika to jakoś nie pasowało to do mojego przypadku

wrzoch 05-06-2013 19:17

Odp: szukam kogoś z Krakowa z focusem 2 1.6tdci najlepiej 109km
 
Cytat:

Napisał speedofpain (Post 2020849)
witam, podejrzewam że może mi niedomagać sprzęgło, ale chciałbym się przejechać innym takim focusem dla porównania. W zamian mogę udostępnić dwa kabelki przerobiony obd2 i drugi mini vcm. Pozdrawiam

Hej,

Dalej chcesz się przejechać Focusem? Co prawda C-Max, ale silnik, skrzynia i płyta podłogowa ta sama. Nawet rocznik podobny. Ja sobie przy okazji zobaczę co to ten mini VCM potrafi.

Co do ustawiania lewara, to da się, jest do tego specjalny przyrządzik. Nie pamiętam jaki był koszt tej usługi - tak z ciekawości pytałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.