Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 1500obr. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239715)

forestit 28-02-2016 09:12

Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 1500obr.
 
Witam. Przepraszam że piszę na forum forda.... Kupiłem jumpera z 2007r z uszkodzonym silnikiem. padnięta była UPG woda w oleju i w skutek tego zatarty wał na 2 korbowodzie. Silnik jednak ciągle pracował tylko stukał, został naprawiony dodatkowo zostały sprawdzone wtryskiwacze. Jeden został wymieniony. Nowe panewki, uszczelnienia, pierścienie tłokowe, planowanie głowicy i bloku oraz ich sprawdzenie. Po naprawie silnik pracuje cicho równo ale... nie ma mocy niby się rozpędza ale bez ducha nie wiem jak powinien się rozpędzać prawidłowo ale na pewno nie tak.. rozpędza się tak jak zwykły diesel bez turbo. Przez cały zakres obrotów równo rozwija moc nie czuć ciągu od około 1500-1800 obrotów.. Żadne kontrolki się nie świecą.. Co może być tego powodem? Turbo nie wstaje? co steruje turbo?:roll:

wojtekjanus 28-02-2016 15:40

Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA
 
Jest kilka wartości decydujących o dawce wtrysku.
Najlepiej byłoby, zamiast działać na ślepo, podłączyć dobry tester i sprawdzić jakie jest ciśnienie doładowania - skoro podejrzewasz turbinę.
W tym silniku masz prawdopodobnie turbinę VGT, z elektrosiłownikiem. Sterowany jest przez PCM.

Jeżeli jesteś z okolic W-wy, to jest tu zakład specjalizujący się w Transitach i w vanach innych marek z silnikami Forda. Warto byłoby do nich wpaść na przetestowanie auta IDS-em.

forestit 28-02-2016 18:25

Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA
 
Ja tak obstawiam ze to turbina ale może ona jest poprostu taka cicha? inna myśl co mi przychodzi do głowy to nieszczelność w układzie dolotowym i doładowanie idzie w powietrze a nie do silnika. Auto odebrałem w sobotę przejechałem się nim na 1-3 biegu to jako tako idzie do przodu ale już np 4-6 w trasie to muł straszny. Nic się nie dzieje a mechanik co go robił do czwartku jest nieobecny. Myślałem że może jakoś chałupniczo coś zaradzę.

wojtekjanus 28-02-2016 20:59

Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA
 
Cytat:

Napisał forestit (Post 2546923)
Ja tak obstawiam ze to turbina ale może ona jest poprostu taka cicha?

Tych turbin nie słychać - są całkowicie bezszmerowe...

Adept 28-02-2016 21:00

Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA
 
Kolego zmień tytuł tematu
przeczytaj to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
potem to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
to dobra rada inaczej Twój temat pójdzie do poczekalni

forestit 03-03-2016 14:50

Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150
 
samochod po diagnostyce komputerowej nie wykazuje zadnych usterek poza komunikatem niski poziom paliwa. reszta parametrow pracy w normie jak mowi mechanik. samochod mial padnieta upg czy jest mozliwosc ze zalepila ona fap/dpf co kolwiek tam jest i samochod jest zduszony? Mechanik mowi ze to jeszcze jedyne wyjscie ze cos tam jest zatkane. czy nie pojawila by sie zadna kontrolka

wojtekjanus 03-03-2016 16:10

Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150
 
Cytat:

Napisał forestit (Post 2549582)
samochod po diagnostyce komputerowej nie wykazuje zadnych usterek poza komunikatem niski poziom paliwa.

Trzeba sprawdzić parametry w trybie rzeczywistym, także podczas jazdy - laptop IDS-a na kolanach diagnosty, a ty jedziesz.
Trzeba sprawdzić jakie jest ciśnienie doładowania w dolocie, jaka jest dawka wtrysku.

forestit 14-03-2016 17:26

Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150
 
mechanik mówi że wszystkie parametry w normie. Wywaliło teraz błąd nie wiem jaki nr. ale niby ze wyciek paliwa którego fizycznie nie ma. Wtryski sprawdzone jeden został wymieniony na inny o tym samym nr. ręce opadaja plakac sie chce

krzysiekj1990 15-03-2016 03:54

Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150
 
Wyciek paliwa wyskakuje na komputerze z 3 przypadków
Albo na zasilaniu jest cos nie tak np. lipny filtr
Przelewające wtryskiwacze
Lub uszkodzony regulator ciśnienia na pompie
Zaznaczam że w tych silnikach masz adaptacje wtrysków pompy itp

forestit 15-03-2016 12:01

Odp: Jumper 2.2 120KM 2007r. silnik FORDA- brak charakterystycznego ciągu od ok. 150
 
Filtr wymieniony. Stary był w opłakanym stanie. Wtryski sprawdzone w dobrej kondycji są. Może to ten zawór... a czy on by ograniczał moc?
Jak taką adaptacje się przeprowadza


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.