Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Umarł focus (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65426)

porzeczkowiec 24-03-2009 20:59

Umarł focus
 
hej...
Właśnie kolezanke do domu chciałem odwieźć a tu focus umarl. Przekrecam kluczyk i wszystko sie swieci i nagle gasnie. Nic... zupelna cisza. Nawet zegarek sie nie swieci.
Jakby zupelnie akumulator sie rozladowal. Wczesniej zadnych problemow tego typu nie miałem.
Tak jakby w ogóle prąd nie dochodził. A jeszcze 2h temu wszystko było cacy !
Akumulator niecały rok ma. Nigdy nie było problemów żadnych w tym temacie.
Klemy są OK sprawdziłem.... teraz jest ciemno i nic nie widac bo mega zamieć jest.
Ale co mogło się stać? Co mogło paść tak... że całkowicie nie ma elektryki??!?!!?!?

Focus 1999 1.6 100KM

pit76 24-03-2009 21:11

Odp: Umarł focus
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a tutaj czytałes,może coś ci podpasuje,głowa do góry

Dinar 24-03-2009 21:23

Odp: Umarł focus
 
Cytat:

Napisał porzeczkowiec (Post 1121635)
Ale co mogło się stać? Co mogło paść tak... że całkowicie nie ma elektryki??!?!!?!?

W benzynie macie wyłącznik uderzeniowy może on wyłączył prąd-jest w słupku prawych drzwi,pasażer prawą stopę koło niego trzyma.

porzeczkowiec 24-03-2009 21:24

Odp: Umarł focus
 
Zszedłem jeszcze do Niego. Wchodzę i wszystko gra... przekręcam kluczyk i cisza.... zupełna znów ma to samo. Wyciągam i po paru sekundach zegarek się pojawia i miga od alarmu dioda. Przekręcam kluczyk i słysze szybkie pikanie gdzieś w okolicach bezpiecznika.
Podniosłem maskę.... ruszam klemy i w tym momencie został mi w ręce jeden przewód od klem :/ Czy może on się trzymał ledwo ledwo i mogło nie łączyć czy coś ??!!

pit76 24-03-2009 21:26

Odp: Umarł focus
 
ale to chyba odcina tylko paliwo,w dieslu tez to jest?u mnie jest tam taki otwór w kształcie kwadratu i nic wiecej

pit76 24-03-2009 21:28

Odp: Umarł focus
 
Cytat:

Napisał porzeczkowiec (Post 1121670)
Zszedłem jeszcze do Niego. Wchodzę i wszystko gra... przekręcam kluczyk i cisza.... zupełna znów ma to samo. Wyciągam i po paru sekundach zegarek się pojawia i miga od alarmu dioda. Przekręcam kluczyk i słysze szybkie pikanie gdzieś w okolicach bezpiecznika.
Podniosłem maskę.... ruszam klemy i w tym momencie został mi w ręce jeden przewód od klem :/ Czy może on się trzymał ledwo ledwo i mogło nie łączyć czy coś ??!!

pewnie znalazłeś rozwiazanie swojego problemu

Cien77 24-03-2009 22:40

Odp: Umarł focus
 
Cytat:

Napisał porzeczkowiec (Post 1121670)
Podniosłem maskę.... ruszam klemy i w tym momencie został mi w ręce jeden przewód od klem :/ Czy może on się trzymał ledwo ledwo i mogło nie łączyć czy coś ??!!

Dokładnie tak. Przekręcenie kluczyka powoduje załączenie rozrusznika i zapotrzebowanie na duży prąd. Jeśli przewód był uszkodzony to prądu nie starczało ani dla rozpusznika, ani dla całej reszty.
Po zwolnieniu kluczyka prąd był wystarczający do uruchomienia kontrolek.

booob 25-03-2009 06:42

Odp: Umarł focus
 
Ja bym to przypisał całą winę koleżance. Gdybym miał ją wieczorem odwieźć do domu to też auto miało by jakąś awarię.

porzeczkowiec 25-03-2009 09:35

Odp: Umarł focus
 
booob dobre :D ale w erze taksówek ( k.... drogich ) to nie przeszkoda :/

Rano był mój znajomy mechanik no i uciął kabel i zrobił do klemy jak trzeba. Działa wszystko.
Jeszcze później do Niego pojadę i mi to zrobi jak trzeba - lutowanie itd. bo narazie jest tak "prowizorycznie"

P.S Nie wiedziałem że mój focus już jest taki stary że kable się będą rozpadać :/

Piccolo_Jr 25-03-2009 13:31

Odp: Umarł focus
 
A bo to 10 lat to mało.....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.