Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Drgania po wymianie sprzęgła i kontrolka oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=179331)

solid_snake 02-04-2013 17:11

Drgania po wymianie sprzęgła i kontrolka oleju
 
Witam,

jestem tu nowy, a mam problem i liczę, że mi pomoże ktoś :) Więc tak:

Odebrałem auto od człowieka, który wymieniał mi sprzęgło. Człowiek ów zna się na rzeczy, ale jednak coś poszło nie tak, bo po wymianie mam dwa problemy. Aha, moje auto to 1.8 tddi (90 KM)

1. Po przejechaniu kilkunastu km zaczyna mi migac kontrolka oleju. Po kilku kolejnych km świeci się już cały czas, choc zauważyłem, że gdy wciskam sprzęgło to znów zaczyna migac. Tak jakby przy docisnieciu sprzęgła poziom oleju wracał do normy. Sprawdziłem poziom - jest ok, między min, a max.

2. Drugi problem jest taki (i też pewnie wiąże się ze sprzęgłęm), że na 4 i 5 biegu auto delikatnie wibruje, a gdy odpuszczę gaz - wibruje już mocno. Wibracje czuc na pedałach i w kierownicy, ogólnie strasznie irytująca rzecz. I co ciekawe - gdy docisne sprzeglo - wibracje ustają. Miał ktoś coś takiego?

yarosyaros 02-04-2013 17:21

Odp: Drgania po wymianie sprzęgła i kontrolka oleju
 
Może podpierając silnik wgiął Ci miskę olejową.

Bump: Kolego jeśli masz takie objawy to reklamacja,

solid_snake 02-04-2013 17:26

Odp: Drgania po wymianie sprzęgła i kontrolka oleju
 
Reklamacja swoją droga, ale może ktoś podpowie co to może byc, moze mial podobny problem. Zawsze można podpowiedziec ;)

salom 02-04-2013 18:24

Odp: Drgania po wymianie sprzęgła i kontrolka oleju
 
Radzę niejeżdzić tym samochodem dotąd, aż ustalisz przyczynę. Jeżeli to stało się po wymianie sprzęgła, to tak jak kolega pisał, może zagięta miska olejowa w miejscu gdzie jest smok od pompy olejowej, zatkał pobór oleju przez pompę, podczas jazdy jak olej sie robi gorący , nie ma smarowania, silnik wpada w wibracje, i tym sposobem zniszczysz silnik.
Jak wciskasz sprzęgło, silnik pracuje na wolnych obrotach, i wtedy zasysa trochę oleju i lampka kontrolna zaczyna mrygać, jak dasz duże obroty, nie ma smarowania, czyli ciśnienia oleju i lampka świeci się ciągle.

aprox99 03-04-2013 08:05

Odp: Drgania po wymianie sprzęgła i kontrolka oleju
 
Lampka ciśnienia oleju i wymiana sprzęgła mają się do siebie tak jak słoń do latania samolotem,widocznie ten mechanik nie zna się na rzeczy i coś sknocił,teraz szukaj problemu,normalnie trzeba wszystko od początku do końca sprawdzić,reszta to gdybanie.Apropo,coraz częściej na forum pisze się o awariach części nie mających nic wspólnego z początkową naprawą,albo ci mechanicy to idioci albo psują coś innego żeby zarobić?Normalnie wymiana sprzęgła to prosta rzecz.A co na to ten ,,dobry " mechanik?

MIREKTERAZPOLSKA 03-04-2013 08:20

Odp: Drgania po wymianie sprzęgła i kontrolka oleju
 
Zadzwoń do mechanika i powiedz mu jakie masz objawy
Świecący olej-może być to miska, może być to kostka źle założona itd
Co do wibracji też jest kilka możliwości- nie dokręcona poduszka silnika, wadliwie zamontowana półoś, nie dokręcone zawieszenie

Streamin 03-04-2013 13:09

Odp: Drgania po wymianie sprzęgła i kontrolka oleju
 
Powodów może być mnóstwo.
Po co się zastanawiać, co to może być, skoro proste jest, kto ma się tym zająć. Twój mechanik :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.