Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czerwone światełka w przednich drzwiach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122533)

pompik 10-02-2011 21:09

Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
Kupiłem S-Maxa i nie świecą mi się czerwone światełka w przednich drzwiach. Czy to są tylko odblaski czy może można jakoś samemu wymienić żarówki ?

Z góry dzięki za pomoc

pawel2m 10-02-2011 22:25

Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
odblaski... a szkoda.

szmelcmax 11-02-2011 13:14

Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
Cytat:

Napisał pawel2m (Post 1596530)
odblaski... a szkoda.

Ford strasznie skąpi na użytecznych drobiazgach. A te mogłyby cieszyć i zwiększać zadowolenie klienta, a także przysparzać nowych. Nie chodzi o bajery, ale o czysto praktyczny wymiar. Naprawdę nie wiele trzeba aby mieć lepsze opinie. Ale komuś w zarządzie się nie chce?Nie opłaca?Nie widzi potrzeby?Nie potrafi wyciągać wniosków?A może jeszcze jakieś zjawisko decyduje o tym, że jest jak jest.

Zoltyy 11-02-2011 14:11

Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
A w dużym fiacie się dało... ;)

pawel2m 11-02-2011 14:18

Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
To że tego nie ma, nie znaczy że się nie da tego zrobić, dla chcącego nic trudnego, podpiąć kabel z wiązki od lusterka i jakieś ładne mocne diody i tyle w temacie. Koszt jakieś 20 zł góra. czyli 5 Euro na drzwi.

No przy produkcji seryjnej to już 10 Euro na przednie drzwi razy partia 1000 samochodów....10 000 Euro to już trochę jest, księgowy może sobie premię wypisać taką zamiast klientowi robić dobrze.

To kto pierwszy robi odpowiedniego moda? Problemem może być jedynie jakaś wariacja CAN ale może nie będzie aż tak źle.

pbobek 11-02-2011 14:21

Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
Mnie też bardzo zastanawiały te odblaski...
Aż tak dużo kosztują te 2 żarówki i 2 metry kabla?
W niektórych samochodach z trochę niższej półki już od dawna się je stosuje a tu 2006 i 2011 rok i nikt o tym jeszcze nie pomyślał.. A szkoda. Dobrze że jest chociaż podświetlanie pod nogami :P

Swoją drogą da się to trozkę przerobić?

pawel2m: długo pisałem tego posta:P

Zoltyy 11-02-2011 19:39

Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
Cytat:

Napisał pbobek (Post 1596816)
... a tu 2006 i 2011 rok i nikt o tym jeszcze nie pomyślał..

Pomyślał, pomyślał - i wymyślił że to za duży koszt a klienci i tak nie przestaną kupować S-Maxów z powodu jakichś dwóch lampek...

pompik 11-02-2011 20:13

Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
racja. Nawet w Skodzie Fabii się świeci, dlatego tym większe było moje zdziwienie. Myślałem, że żarówki, ale 2 na raz? :)

Planeta 12-02-2011 19:28

Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
Na niemieckim forum jest dokładna instrukcja montażu oświetlenia w drzwiach.Lampki pasują od vw , są podane nr katalogowe.

pxl 12-02-2011 20:02

Odp: Czerwone światełka w przednich drzwiach
 
1 załącznik(i)
w drzwiach jest miejsce na zainstalowanie oryginalnej lampki a katalogu części są dwie opcje tej lampki. Ponizej stronka z nr części.
XPrzemo


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.