Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96374)

CzłowiekŻelazko 01-04-2010 09:07

Ford Key-Free i Ford Power - jak sie sprawują? Warto?
 
Jestem przed zakupem i zastanawiam się nad opcją Key-Free z Ford Power. Jak Wam się toto sprawdza? Warto wyłożyć te parę złotych więcej? Sprawia kłopoty w eksploatacji albo pojawiają się awarie systemu?

Nie jestem zwolennikiem przeładowywania samochodów elektroniką, ale ten bajer sprawia wrażenie użytecznego.

Ravic 01-04-2010 09:22

Odp: Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto?
 
Cytat:

Napisał CzłowiekŻelazko (Post 1402574)
Jestem przed zakupem i zastanawiam się nad opcją Key-Free z Ford Power. Jak Wam się toto sprawdza? Warto wyłożyć te parę złotych więcej? Sprawia kłopoty w eksploatacji albo pojawiają się awarie systemu?

Nie jestem zwolennikiem przeładowywania samochodów elektroniką, ale ten bajer sprawia wrażenie użytecznego.

i jest użyteczny

kluczyk możesz mieć w kieszeni czy torbie, podchodzisz do wozu, ciągniesz za klamkę i drzwi się otwierają
odchodzisz od samochodu z siatkami i nie masz ręki by szukać pilota - naciskasz guzik na klamce i samochód się zamyka

problemów z tym chyba nikt jeszcze nie zgłaszał na tym forum

system jest bardzo czuły - jak stoisz z jednej strony samochodu z pilotem, to osoba stojąca po drugiej nie otworzy drzwi, podobnie jest z bagażnikiem - możesz go otworzyć i w nim gmerać ale jak ktoś podleci do wozu to nie otworzy drzwi

kluczyka nie da się zatrzasnąć w samochodzie (jak jest w wozie - guzik w klamce nie zadziała)

moim zdaniem to bardzo użyteczny bajer

Alecki 01-04-2010 21:56

Odp: Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto?
 
...ja na początku byłem sceptyczny, ale naprawdę przekonałem się do tego systemu.
Ale najbardziej podoba się on mojej żonie (która nigdy nie może znaleźć kluczyków w torebce). Już mi zapowiedziałe, że następne auto dla niej będzie musiało mieć obowiązkowo Key-Free.

Pozdrawiajka,
Alek

zember 02-04-2010 09:55

Odp: Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto?
 
Dla mnie Key-Free to super sprawa. Jest na liście trzech rzeczy z których jestem najbardziej zadowolony w moim aucie (pozostałe to Bluetooth i HLA - polecam).

Wygoda jest nie do przecenienia, a jak się weźmie pod uwagę że jest on niemal "gratis" przy ksenonach to naprawdę warto. Same ksenony kosztują 4100zł a pakiet "X-Plus" składajacy się z ksenonów i key-free kosztuje 4200zł, więc trzeba brać.

Co prawda biorąc ten system również miałem wątpliwości. Jest to kolejny komputer który może się zepsuć, a gdzieś na forach czytałem relację gościa któremu system ten zawiódł 2 razy na gwarancji i auto zabierali lawetą. Ale u mnie na razie ... odpukać i oby tak dalej. polecam!

CzłowiekŻelazko 03-04-2010 22:12

Odp: Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto?
 
Można wyłączyć funkcję key-free i używać systemu jak zwykłego zamka centralnego ze zdalnym sterowaniem?

Czy macie jednocześnie przycisk Ford Power? Jak się sprawuje? Można jakoś odpalić samochód, jeśli nawali?

Alecki 03-04-2010 23:00

Odp: Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto?
 
Cytat:

Napisał CzłowiekŻelazko (Post 1405042)
Można wyłączyć funkcję key-free i używać systemu jak zwykłego zamka centralnego ze zdalnym sterowaniem?

Czy macie jednocześnie przycisk Ford Power? Jak się sprawuje? Można jakoś odpalić samochód, jeśli nawali?

W pilocie są przyciski i można nimi sterować centralnym zamkiem i szybami, ale nie wiem, czy się da wyłączyć antenki od key-free.

Ford Power nie do końca mi się podoba, bo trzeba go trzymać aż do rozruchu silnika. W BMW wystarczy wcisnąć na małą chwilkę a automatyka odpali silnik. Jednak by nie wyjmować kluczyka z kieszeni przycisk sprawdza się w praktyce.
Jeśli nawali przycisk to tak, jakby nawaliła stacyjka, ale przycik łatwiej wyciągnąć :)
Bardziej prawdopodobne jest wyczerpanie baterii w pilocie, ale jest wtedy awaryjna procedura zbliżeniowa.

Pozdrawiajka,
Alek

andreas64 04-04-2010 21:16

Odp: Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto?
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 1405067)
Ford Power nie do końca mi się podoba, bo trzeba go trzymać aż do rozruchu silnika. W BMW wystarczy wcisnąć na małą chwilkę a automatyka odpali silnik. Jednak by nie wyjmować kluczyka z kieszeni przycisk sprawdza się w praktyce.

W moim Mondku (model 12/2009) nie musze trzymac przycisku az do rozruchu silnika, wystarczy tylko chwilowe nacisniecie przycisku Power i silnik zapala.
Pozdrawiam

PabloWPR 04-04-2010 21:21

Odp: Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto?
 
no to widocznie cosik zmienili, bo w moim też trzeba trzymać aż do rozruchu...

wyczerpanie bateryjki też nie stanowi problemu bo wcześniej na conversie pojawia się info o słabej baterii...

CzłowiekŻelazko 04-04-2010 22:17

Odp: Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto?
 
Alecki - dawno nie słyszałem, żeby komuś stacyjka nawaliła...

A w modelach bez Conversa jakoś sygnalizuje słabość baterii w pilocie? Zdarzyło Wam się nie ruszyć ani z przycisku ani metody zbliżeniowej i czekać na lawetę/assistance?

Alecki 05-04-2010 00:45

Odp: Ford Key-Free - jak sie sprawuje? Warto?
 
Cytat:

Napisał CzłowiekŻelazko (Post 1405620)
Alecki - dawno nie słyszałem, żeby komuś stacyjka nawaliła...

Nie wiem jak w Mondeo, ale w Ave mojej żony spaliły się styki w stacyjce....

Pozdrawiajka,
Alek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.