Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83374)

robertt361 11-11-2009 19:55

Czy da sie wymienic bez wyciagania wahacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki
 
czy w tylnym zawieszeniu da sie wymienic bez wyciagania wachacza wzdłuznego tuleje tak zwane cukierki. czy ktos w ten sposób to robił. jezeli tak to prosiłbym o mały opis

Dinar 21-11-2009 20:36

Odp: wymiana cukierków
 
W poniedziałek zabieram się za wymianę cukierków bez wyciągania wahacza,dam znać jak poszło,tulejka to koszt 69zł a cały wahacz ponad 500 i nie uśmiecha mi się płacić za samą wyprofilowaną blachę która trzyma się jeszcze zdrowo.

robertt361 21-11-2009 22:15

Odp: wymiana cukierków
 
no i wymieniłem te cukiereczki , dorobiłem sciągacz w kształcie kwadratu, kilka tulejek na wymiar nowego cukierka do wyciskania i wciskania i obyło sie bez wyciagania całego wachacza.cukierki wymienione i nie trzeba ustawiac zbierznosci wszystko jest ok. czas wymiany około dwie godziny i do tego dwa piwka wypite

Dinar 22-11-2009 07:50

Odp: wymiana cukierków
 
Czy złapałeś migomatem,spawarką żeby się nie przesuwało zbiegiem czasu.Przy wymianie innych trzeba bo przesuwają się i piszczy zawieszenie.

robertt361 22-11-2009 09:39

Odp: wymiana cukierków
 
nic nie łapałem bardo sztywno sie trzymaja zakupiłem orginalne cukeiereczki

Dinar 23-11-2009 15:36

Odp: wymiana cukierków
 
Wymieniłem też bez wyciągania,trwało to 4 godz bo więcej czasu zabrało dorobienia sciągacza ale potem poszło sprawnie.

dyha 13-03-2010 08:51

Odp: wymiana cukierków
 
mam do wymiany "cukierek" w prawym tyle. Fachowcy z ABC Focus powiedzieli mi za tą usługę 1900 zł bo to trzeba podobno jeszcze kilka rzeczy innych od razu wymienić. Czy ma ktoś może namiar na jakiś punkt gdzie zrobią to bez wymiany całego wahacza? bo przyznam że koszt jaki mi podano rozwalił mnie na łopatki. Niestety nie mam możliwości samodzielnej wymiany

pawello99 13-03-2010 10:08

Odp: wymiana cukierków
 
Ile? 1900? Mi za wymianę wszystkich wahaczy tylnych z częściami (komplet wahaczy, łączniki) i z ustawieniem zbieżności wyszło około 1400!

dyha 13-03-2010 11:29

Odp: wymiana cukierków
 
ano właśnie...
Więc zwracam się z prośbą o pomoc, jeśli znacie w krk jakiś warsztat który zrobi wymianę samego "cukierka" lub wymianę wszystkich wahaczy (tych niezbędnych do "uciszenia" zawieszenia) ale w zdecydowanie lepszej cenie to będzie dla mnie wielka pomoc!! i może będę mógł się jakoś odwdzięczyć ;)

motorek26 13-03-2010 11:32

Odp: wymiana cukierków
 
jak byś przyjechał do łodzi to z ceną byśmy sie dogadali :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.