Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196084)

msk85 31-12-2013 14:38

Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
Witam serdecznie

Walczę z moim Fordem. Zmierzyłem ciśnienie na tłokach i o dziwo było bardzo wysokie. Każdy tłok miał 16. Mam dość duże zużycie oleju. Jutro jadę do domu i będę dobierał się do separatora oleju.

Koledzy powiedźcie jakie Wy macie ciśnienie na tłokach? Ciśnieniomierz mam sprawny, sprawdziłem na samochodzie sąsiada - on ma ciśnienie 13 atmosfer.

Czy ktoś wymieniał w fordzie uszczelniacze zaworów bez ściągania głowicy? Silnik 1,8 125KM Duratec. Nie znalazłem konkretnej informacji na forum. Słyszałem o technice wciskania sznurka bawełnianego nad tłok, czy też pchanie sprężonego powietrza.

Basra 31-12-2013 15:09

Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
Witam

Ciśnienie sprężania to,stopień sprężania pomnożony przez 1.1 - 1.3

salom 31-12-2013 15:22

Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
Żle spojrzałeś na wskażnik, 16 to masz PSI, a atmosfer 13. Za uszczelniacze sie nie bierz, nic to nie da, narobisz się, poniesiesz koszty, a jak bierze tak będzie brał.Jest na forum sporo na temat brania oleju, wpierw poczytaj. Ja już od dwuch lat z tym walczę u siebie, dwa razy już rozbierałem silnik, i doszedłem do wniosku, że podstawową przyczyną brania oleju są pierścienie tłokowe, a konkretnie wyrobienie rowką pierścienia w tłoku, i pierścień pracując w lużnym rowku działa jak pompa ssąco-tłocząca, wypycha olej nad denko tłoka i spala w momencie zapłonu. Ostatnio dorobiłem pierścienie do wymiarów rowka w tłoku, przejechałem już około 1000 km,póki co, jescze nie bierze nic oleju.

Basra, to jest teoria, a faktyczne ciśnienie w cylindrach mierzymy ciśnieniomierzem , na ciepłym, lub zimnym silniku, lub z próbą olejową.

msk85 31-12-2013 15:38

Re: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
salom masz rant na cylindrze i pierścienie bardzo szybko Ci się zużywają?

Właśnie sporo czytałem na temat oleju. Chcę to zrobić w kilku etapach, aby nie narażać się na zbyteczne koszty:
1. Czyszczenie zaworu odpowietrzającego skrzynię korbową. Dwa lata temu wyciągałem klapki i wydaje mi się, że wszystko miało brązowy nalot - olejowy nalot. Wtedy mnie to nie zdziwiło i skręciłem dolot.

2. Wymiana uszczelniaczy zaworów. Ale najpierw operacja nr 1. Oczekam chwilę, sprawdzę czy jest poprawa. Uszczelniacze nie są drogie, około 130 zł. Myślę, że sam będę z tym walczył, ale dopiero za jakiś czas. Chciałbym spróbować zrobić to bez ściągania głowicy.

3. Wymiana pierścieni na tłokach + panewki na wale korbowym. To zostawiam na później.

Dodatkowo zmienię też olej na Formula 10W40. Teraz jeżdżę na Castrol Edge 5W30.

Ciśnienie zmierzyłem w barach, jestem tego pewny (zewnętrzna skala).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Chcę jeździć dalej moim samochodem, dlatego staram się dbać o niego. Teraz nie mogę pozwolić sobie na zmianę auta. Już wolę władować 1,5k zł w naprawę i jeździć nim przez kolejne 3 lata.

salom 31-12-2013 15:58

Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
Wydaje mi się, że zewnętrzna skala ma PSI, mam podobny miernik, i u mnie zewnetrzna jest Psi. Punkt pierwszy, dobrze , zrób to jak sam potrafisz. Ale samodzielna wymiana uszczelniaczy, odradzam.Napisz, jak duże jest dla ciebie zużycie oleju. U mnie pod koniec brał 1 litr na 100 kilometrów.To było bardzo duże.

msk85 31-12-2013 17:31

Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
Jestem raczej samoukiem. W dzieciństwie sporo czasu spędziłem w garażu z ojcem. Generalnie ile mogę naprawiam sam. Z wymianą uszczelniaczy też sobie poradzę. O wiele bardziej obawiam się o to, czy uda mi się to zrobić bez ściągania głowicy. Tutaj jest główne pytanie. Czy ktoś wcześniej to robił. Wiem, że w 8 zaworowych silnikach jest to możliwe, ale w przypadku 16v pojawia się problem, bo zawory są pod kątem.

Zewnętrzna skala jest w barach (czyli w przybliżeniu w atmosferach). Wewnętrzna skala jest w PSI. Środkowa to kg/cm2.

Zużycie oleju mocno mi skacze. Wcześniej badałem wychodziło mi 3l/15000km. Teraz jest więcej. Stawiam, że około 0,5l/1000km. Można powiedzieć, że olej sam zaczął się wymieniać, a to już nie jest dobrze. Dzisiaj ściągnąłem filtr powietrza. Słyszałem drobne jakby bulogotanie w rurze prowadzącej do przepustnicy. dmucha też mocno olejem z korka wlewu, ale żadnego dymu nie widziałem.

Bardzo mnie zastanawia skąd mam takie wysokie ciśnienie. Może właśnie olej z kolektora dolotowego uszczelnia pierścienie? Dobrą oznaką jest to, że każdy tłok ma równo wysokie ciśnienie. Pomiar był oczywiście wykonany na rozgrzanym silniku z odłączonymi wtryskiwaczami. Czy ktoś się orientuje czy przy wytartych pierścieniach olejowych nadal będzie wysokie ciśnienie sprężania???

Lubię dzielić się wiedzą w danym temacie. Dlatego będę informował o postępach, czy też jakichkolwiek informacjach, które udało mi się wyciągnąć z mojego Mondeo. Jednakże słucham też rad, jeśli ktoś miał podobne problemy to nie chcę powtarzać niepotrzebnych i kosztownych czynności.

To co napisałem wyżej jest efektem konsultacji ze znajomym mechanikiem, który mnie wspomaga od strony technicznej.

darmodziej 31-12-2013 17:44

Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
Cytat:

Napisał salom (Post 2131534)
Wydaje mi się, że zewnętrzna skala ma PSI

Patrząc od środka kolejno są skale w PSI (żółta skala), kg/cm2 (atmosfery) i ostatnia Bary.

Bump:
Cytat:

Napisał msk85 (Post 2131584)
Bardzo mnie zastanawia skąd mam takie wysokie ciśnienie.

Myślę, że pomiar jest wiarygodny. Ja też w tym roku mierzyłem u siebie ciśnienie sprężania i na dwóch cylindrach jest 15 kg/cm2 i na dwóch pozostałych 15,5 kg/cm2, przebieg licznikowy 200000km, prawdopodobny 300000km. U mnie od wymiany do wymiany nie dolewam oleju, zaczynam od stanu max, kończę na min, przejeżdżam w tym czasie pomiędzy 10000 a 15000km.
Cytat:

Napisał msk85 (Post 2131584)
czy przy wytartych pierścieniach olejowych nadal będzie wysokie ciśnienie sprężania???

Za uszczelnienie cylindra odpowiadają pierścienie uszczelniające, olejowe odpowiadają za zgarnianie oleju z gładzi cylindra.
Cytat:

Napisał msk85 (Post 2131584)
Wiem, że w 8 zaworowych silnikach jest to możliwe, ale w przypadku 16v pojawia się problem, bo zawory są pod kątem.

W silnikach ośmiozaworowych też bywają zawory ustawione skośnie.
Przy wymianie uszczelniaczy wykręcasz świece zapłonowe i tak ustawiasz tłoki, by przy wymianie uszczelniaczy w danym cylindrze tłok był w górnym położeniu, więc zawór nie wpadnie do cylindra. Dmuchanie do cylindra raczej niewiele da, bo wystarczy, że na moment przyciśniesz zawór i już wpadnie do cylindra. Żeby podnieść zawór do góry, robisz sobie z drutu rodzaj haczyka, którym przez otwór po świecy możesz zawór podnieść do góry.

msk85 31-12-2013 18:32

Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
Dziękuję za info :). Jutro wieczorem zrzucę kolektor dolotowy i zadecyduję czy wymieniam uszczelniacze zaworów. Tak jak wcześniej pisałem zrobię to etapami, zaczynam od czyszczenia zaworu odpowietrzającego skrzynię korbową. Może też założę nowy, zewnętrzny zawór odpowietrzający od innego samochodu. Nie będę przepłacał za oryginalną część.

Basra 01-01-2014 13:19

Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
Witam

To nie jest teoria.Bardzo często w danych technicznych nie jest podana wartość ciś.sprężania nap.w silnikach dislowskich,dlatego mnożąc przez ten wskażnik,można obliczyć poprawne ciś.sprężania.Na jego podstawie oceniamy stan silnika.Pomiar robimy zawsze na zagrzanym silniku i przy wyregulowanych zaworach.

Bump: Witam

Przy wymianie uszczelniaczy zaworowych,jeżeli mogę Tobie poradzić,to w cylindrze w którym wymieniasz,tłok w górnym punkcie, zawory muszą być zamknięte.Pierwszy bieg,zaciągnięty ręczny.Wtedy podajesz do cylindra powietrze,ciś. nie może być niższe niż 6 bara.Do zruszenia zamków zaworowych możesz użyć rurki stukając młotkiem .Oczywiście z wyczuciem.

pozdrawiam

salom 01-01-2014 16:34

Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy
 
MSK 85, użytkownikiem forum juz jestes sporo czasu, pewnie czytasz posty, ale napisałeś niewiele, radzę przeczytaj temat,,,nadmierne zużycie oleju,,, załozony przez kolegę ,,,gignasiak,,, oraz temat ,,,branie oleju, a uszczelniacze zaworów,,, który ja założyłem ,,, może tym przekonam cię abyś nie dotykał uszczelniaczy zaworów , bo gdybyś teoretycznie w cylindry pod zawory nalał betonu, i on by zastygł, to oczywiscie podparł by zawory, ale powietrze pod ciśnieniem to bzdury, że aż się czytać nie chce.
A kolegom z forum staram się oszczędzić zbytecznej pracy i kosztów, no ale to ich wybór.

Co do skali miernika, to ja mam właśnie na zewnątrz Psi, wewnąterz Bar,i 16 Psi odpowiada około 13 bar. Kto wyprodukował taką skalę to nie wiem, bo w googlach przelicznik Psi jest większy od bar.To ile u ciebie jak na 16 bar wskazówka pokazuje Psi ???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.