Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Wyciek płynu wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188530)

Brzoz3k 24-08-2013 09:37

Wyciek płynu wspomagania
 
Cześć,

mam pytanie odnośnie układu wspomagania w mk2. W jaki sposób pompa przekazuje ciśnienie na koła? Mam wyciek gdzieś na dole, z lewej strony patrząc na przód samochodu. Czy są tam jakieś przewody czy co za cholerstwo? Przy pompie sucho, przewody zbiornik- pompa całe. Nieźle rzyga tym olejem, gdzie szukać nieszczelności?

PS: Na dole jest taki syf od tego oleju, ze nie jestem w stanie dojść drogą dedukcji którędy pompa działa na koła ;/.

Pozdrawiam :027:

paoloWawa 24-08-2013 12:43

Odp: Wyciek płynu wspomagania
 
Bawiłem się w to w lutym bodajże, i właśnie było to (o ile dobrze pamiętam, mogę się mylić) po lewej stronie samochodu patrząc od przodu.

Miałem niezłą przygodę bo usterka wystąpiła w trasie i w drodze z Berlina do Warszawy musiałem dolać półtora czy dwa litry płynu wspomagania. A na drugi dzień jak odstawiałem do mechanika było tak źle że dolałem prawie litr w ciągu 20km z Gocławia na Ursus by jakoś chociaż skręcał...

Winnym okazała się zardzewiała chłodnica płynu wspomagania. Z tego co pamiętam nie występuje w zamienniku, a oryginał kosztuje 500zł.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Mechanik mówił że można było się pobawić w spawanie tudzież lutowanie, ale miałem przed sobą dwa wyjazdy do Italii w ciągu miesiąca więc nie wchodziło to w grę.
Znalazłem pod Żabią Wolą używkę w dobrym stanie za 75zł, wymiana kosztowała mnie 100zł i do dzisiaj śmiga bardzo dobrze ;)

Brzoz3k 24-08-2013 13:04

Odp: Wyciek płynu wspomagania
 
To ładnie. Też miałeś ten olej m/w od fotela pasażera, aż do hmmm... powiedzmy, że do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego? (oczywiście od strony podwozia samochodu)

Ta chłodnica jest za zderzakiem? Jeżeli to to (jestem teraz w pracy, a mondek czeka na uszczelkę pod głowicę) to odpada. W tamtych okolicach jest czyściutko i suchutko.

paoloWawa 24-08-2013 18:10

Odp: Wyciek płynu wspomagania
 
Wiesz co, teraz to nie pamiętam tak dokładnie szczegółów i gdzie ona dokładnie się znajdowała, ale mechanik zrobił prosty test, pokręciłem kołami i on znalazł miejsce z którego wyciekało i to okazała się ta chłodniczka. A co do tego oleju to szczerze powiedziawszy nie wiem jak to u mnie wyglądało. Na pewno było to od strony pasażera, tylko nie powiem Ci teraz na jakiej wysokości (czy bliżej zderzaka czy fotela)

darmodziej 24-08-2013 19:46

Odp: Wyciek płynu wspomagania
 
Jeżeli wyciek jest w pobliżu koła, to może cieknąć przekładnia kierownicza.

Wit_c 27-08-2013 06:20

Odp: Wyciek płynu wspomagania
 
Chłodniczka jest za zderzakiem i trzeba mieć cyrkowe zdolności żeby ją wymienić bez zdejmowania zderzaka. Ale da się bo wymieniałe:pm.

Brzoz3k 30-08-2013 14:55

Odp: Wyciek płynu wspomagania
 
A ten przewód hydrauliczny? Podejście wygląda kiepsko, ale patrzyłem z podnośnika. Maglownica na 90 % odpada, przy niej jest sucho.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.