Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Naprawa ogrzewania przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=84397)

bond008 23-11-2009 11:04

Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
5 załącznik(i)
Witam
Problem - nie działa polowa ogrzewanej przedniej szyby (strona kierowcy).
Do naprawy potrzebujemy (w moim wypadku):
- płaski wkrętak
- klucz nasadowy 15 (do odkręcenia ramion wycieraczek)
- lutownica, kawałek przewodu
- ostry nóż lub skalpel
Naprawę zaczynamy od demontażu podszybia.
Płaskim wkrętakiem demontujemy metalowe zatrzaski (6 szt.).
Następnie demontujemy ramiona wycieraczki.
Wyjmujemy podszybie. Złącza ogrzewania szyby są po stronie pasażera i po stronie kierowcy.
Częstą przyczyna uszkodzenia ogrzewania po stronie kierowcy jest mechanizm wycieraczek - ociera o taśmę (złączę) ogrzewania.
Naprawa (w moim przypadku) poległa na zlutowaniu tej taśmy. Ostrym narzędziem delikatnie zdejmujemy przezroczysta taśmę osłaniającą pasek z miedzi.
Lutujemy kawałek przewodu do obu końców uszkodzonej taśmy.
Po wykonaniu tej czynności izolujemy wszystko taśma izolacyjna.
Przed zamontowaniem podszybia włączcie wycieraczki i zobaczcie czy czasem mechanizm nie obciera o taśmę.
Można przy okazji nasmarować cały mechanizm wycieraczek.
Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności i cieszymy się z naprawy :)
PS.
Ze względu na ograniczona ilość załączników - tylko te się "zmieściły"
Pozdrawiam

iceman73 19-02-2010 09:00

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
WIELKIE DZIĘKI dobry człowieku :one:
Po wizycie w ASO oczywiście śpiewka że szyba do wymiany. Mam identyczny przypadek więc przy odrobinie szczęścia zaoszczędzę ze 2500 ;)

lew107 19-02-2010 12:22

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Witam
Właśnie interesuje mnie ten temat. U mnie jest taki problem że nie działa cała szyba ale wiem że od strony kierowcy ta taśma właśnie jest zerwana i nie wiedziałem co zrobic..
Moje pytanie związane z załanczaniem ogrzewania przedniej szyby: przy włączaniu ogrzewania szyby tylnej w samochodzie słychać załanczanie w tablicy z prawej strony pod schowkiem..Natomiast jeśli chodzi o szybę przednią nie słychać nic i nie wiem właśnie czy nie mam coś w tej tablicy uszkodzone (no chyb że to załanczanie jest w tablicy pod maską) bo jeśli taśma jest zerwana od strony kerowcy to od strony pasażena szyba powinna grzać.
Bardzo proszę o podpowiedź co można z tym zrobić.. głównie chodzi mi o sprawdzenie czy po włączeniu ogrzewania wszystko się włącza...
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź..

Josh 03-03-2010 08:26

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Właśnie tym oto sposobem naprawiłem sobie ogrzewanie przedniej szyby, ale tylko połowicznie, bowiem z jednej strony tasiemka doprowadzająca prąd do przedniej szyby, była urwana, jak pokazywał kolega Bond008, więc oskrobałem, oczyściłem i skleiłem te blaszki tej tasiemki, po czym zaizolowałem taśmą izolacyjną i na razie ta "prowizorka" działa.
Jednak od strony pasażera miałem trochę inny przypadek, bo tasiemka była cała, tyle tylko, że odkleiła (bądź odczepiła) się od szyby, więc zatem pytanie czy można podkleić tą tasiemke doprowadzającą prąd do obojętnie jakiego miejsca w okolicach prawego dolnego narożnika szyby, czy jest jakiś patent, aby można było tą odczepioną tasiemkę skutecznie podłączyć aby szyba działała??
Jak rozpoznać to miejsce gdzie przyczepić tą taśmę do szyby skutecznie??
Pozdrawiam

Makubo 11-06-2010 11:43

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Ciekawy temat ale chyba jeszcze mało rozpisany. Czy opisana metoda będzie analogiczna dla MK1? U mnie nie działa cała szyba więc dopiero zabiore się za ten demontaż podszybia :)

przemo007 06-10-2010 16:00

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Może ktoś podać opis jak naprawic to w fokusie mk1 99r nie mam tasiemek tylko kable wlutowane w szybe nie działa strona pasażera.?:pomysl:

pezet3 08-10-2010 19:14

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Sprawdziłem dziś pod podszybiem i rzeczywiście mam urwaną taśme. Pytanie do Was czym jest podszybie podklejone do szyby? Jak je zdjac i pozniej przykleic z powrotem do szyby?

ronnie86 31-12-2010 06:35

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Witam Panowie, u mnie to samo nie dziala podgrzewanie od strony kierowcy, FF I, trzeba sprawdzic przedewszystkim bezpieczniki oraz przekazniki, u mnie przykladowo kabelek byl nienaruszony (wydaje mi sie ze mechanizm wycieraczek akurat w FFI nie ma nic wspolnego z tym kabelkiem;)

W moim przypadku rozwiązanie polegalo na tym ze kostka obok mechanizmu wycieraczek była najzwyczajniem zapieczona (podobno normalna rzecz w tych rocznikach) nie szlo jej nawet wyciągnąć z takiej plastikowej szynki, wystarczylo to wyrwac, poodpinac i zlaczyc na nowo zwykłą kostka elektryczna :D:D:D przy okazji lusterka zaczely dzialac - najwidoczniej strona kierowcy jest takze odpowiedzialna za ogrzewanie lusterek;) Sprawdzcie przy tej okazji miernikiem czy przeplywa prad.

Dodam jeszcze ze dwoch mechanikow po obserwacjach stwierdzilo uszkodzoną szybe do wymiany ;//.. Mechanik po szczegolowym opisie przez telefon takze zaręczał ze szyba do wymiany...
Nie bede komentowal doswiadczenia oraz mozliwosci mechanikow, niestety zdaje sobie sprawe ze wielu ludzi zrezygnowalo bądź tez wymienilo szybe - calkiem niepotrzebnie;/ (koszt to teraz okolo 1000zł)

Szyba juz grzeje, super wynalazek - autko niegarazowane, chwila podgrzewania i mozna jechac bez szkrobania;)
POWODZENIA!

ronnie86

Kipa 24-02-2011 09:20

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Właśnie interesuje mnie ten problem. Fokus MK1 i brak ogrzewania połówki szyby od strony kierowcy. Chciałbym zabrać się za diagnozę, więc szukam informacji. To moja wstępna lista punktów do sprawdzenia, jednak mam w niej braki, więc proszę o podpowiedzi i uzupełnienie, ewentualnie zmianę kolejności - jeżeli coś łatwiej sprawdzić.

1. Czy sprawne są bezpieczniki? -ile ich jest (stawiam na 2)? które to są?
2. Czy nie jest przerwana taśma? -są dwie, więc sprawdzamy tą stronę która nie grzeje
3. Brak styków na kostkach elektrycznych. które to miejsca?
4. Czy przekażniki działają prawidłowo? -czy są dwa, na każdą stronę? Gdzie się znajdują.
5. Czy sprawny jest czujnik wyłączający szybę po nagrzaniu? można przypuszczać, że działając niewlaściwie mógłby wyłaczyć szybę zaraz po włączeniu, uznając że się wystarczająco nagrzała. czy jest taki jeden czujnik? Czy jak reszta układu występuje podwójnie.

Może wspólnymi siłami ułożymy taką listę, która przyda się kolenym posiadaczom foczki z taką przypadłością, aby łatwiej usunąć taką usterkę.

Pawelo79 24-02-2011 19:35

Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby
 
Pamietajcie że ogrzewana przednia szyba to odbiornik dużej mocy (duży prad zasilania) żeby się komuś autko nie "opaliło" po takich kombinacjach:!!::!!::!!:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.