Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168988)

wienio61 04-11-2012 20:29

Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności
 
Przy najechaniu na łagodny uskok na drodze z dużą prędkością uaktywnia mi się sygnał dźwiękowy/biiiiiiiiip/jeden raz,
Na kompie nie wyświetla żadnej informacji .co to może być ??

tedi_k 05-11-2012 09:19

Odp: Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności
 
Pewnie skorodowany przewód, który dotyka do masy...:)

Biperek 05-11-2012 09:56

Odp: Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności
 
Mi się to zdarza raz na jakiś czas i przestaje piszczeć jak wcisnę przycisk zwalniania hamulca postojowego.

wienio61 05-11-2012 21:22

Odp: Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności
 
Z elektryką nie mam żadnych problemów wszystko działa poprawnie ,hamulec też słucha się klawisza w dół i w górę a jednak sygnał sie pojawia.Może czas wypoziomować drogi.:lol:

Biperek 06-11-2012 11:50

Odp: Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności
 
Moi mechanicy sugerowali, że może to mieć związek z czujnikiem poziomu płynu hamulcowego, bo u mnie przy pojawieniu się sygnału zapala się ta czerwona kontrolka hamulców. Ale tak jak pisałem wciśnięcie klawisza hamulca postojowego (tak jakbym go zwalniał) załatwia sprawę.
Może być jeszcze tak, że jakiś element elektryki/elektroniki pod wpływem wstrząsu błędnie sygnalizuje zaciągnięcie hamulca, a fizycznie hamulec nie jest zaciągnięty i dla auta to jest awaria, co skutkuje włączeniem alarmu.

szqudi 07-11-2012 08:55

Odp: Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności
 
Mogę potwierdzić wcześniejszą wypowiedź, zawsze słyszałem pojedynczy sygnał, ale raz jechałem po samych dziurach i kilkukrotnie pod rząd był sygnał razem z ikonką zaciągniętego hamulca ręcznego oraz komunikat dokładnie nie pamiętam ale chodziło o to że hamulec nadal jest zaciągnięty, tzn. auto myśli że mamy zaciągnięty ręczny i jedziemy więc piszczy, podejrzewając usterkę kabla lub wtyczki do hamulca ręcznego elektrycznego...

kenji 07-11-2012 09:28

Odp: Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności
 
Cytat:

Napisał Biperek (Post 1901000)
Moi mechanicy sugerowali, że może to mieć związek z czujnikiem poziomu płynu hamulcowego, bo u mnie przy pojawieniu się sygnału zapala się ta czerwona kontrolka hamulców.

W escorcie z 92 roku (wiem wiem, technologicznie lata świetlne) miałem kiedyś przypadłość, że na nierównościach zapalała mi się kontrolka od ręcznego. Dolałem płynu hamulcowego i ustało.

Biperek 07-11-2012 13:56

Odp: Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności
 
Cytat:

Napisał kenji (Post 1901505)
W escorcie z 92 roku (wiem wiem, technologicznie lata świetlne) miałem kiedyś przypadłość, że na nierównościach zapalała mi się kontrolka od ręcznego. Dolałem płynu hamulcowego i ustało.

Pierwsza rzecz jaką sprawdziłem był poziom płynu i nie było się do czego przyczepić.

Tommy_boy 09-11-2012 07:09

Odp: Sygnał dźwiękowy przy pokonywaniu nierówności
 
Mam ten sam problem od ponad 3 lat - to cos z czujnikiem recznego.
U mnie gdy jade z wlaczonym tempomatem , najazd na dziure (+sygnal dzwiekowy) wylacza go.
Szczerze mowiac nauczylem sie z tym zyc, mam wieksze zmartwienia np. konczaca sie dwumasa....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.