Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] niedziałający spryskiwacz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86823)

robirobi 22-12-2009 17:17

niedziałający spryskiwacz
 
witam. w niedzielę próbowałem spryskać szybę, niestety spryskiwacz odpowiedział małym splunięciem, ponowiłem próbę i nic, jeszcze raz i znowu trochę splunął, próbowałem parę razy i nic. nie wiem o co chodzi może coś zamarzło w końcu przez ostatnie dni były mrozy. płyn mam zimowy -22. samochód stoi na dworzu. co może być ważne jak naciskam przycisk nic się nie dzieje, żadnego hałasu. czy ktoś wie co się wydarzyło? mróz, pompka, tandenty płyn, sabotaż sąsiada? proszę o pomoc, z góry dziękuję.

AdamGd 22-12-2009 17:44

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Miałem podobnie jak było bardzo zimno płyn miałem zimowy ale nic nie leciało ani hałasu ani żadnej reakcji Gdy pojechałem na zakupy i autko postało ze 2-3 godz na parkingu podziemnym wszystko wróciło do normy

Maciek56561 22-12-2009 18:03

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Cytat:

Napisał AdamGd (Post 1316469)
Miałem podobnie jak było bardzo zimno płyn miałem zimowy ale nic nie leciało ani hałasu ani żadnej reakcji Gdy pojechałem na zakupy i autko postało ze 2-3 godz na parkingu podziemnym wszystko wróciło do normy

kup sobie porządny spryskiwacz np. SONAX!!!na Schellu , a póżniej marudż!.

chap 22-12-2009 20:23

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
U mnie również nie słychać działania pompki od spryskiwacza mam nadzieję, że jak odmarznie to zadziała. Może ktoś wie czy jest w F bezpiecznik od spryskiwaczy szyb?

robirobi 22-12-2009 20:40

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
mam nadzieję, że jak się trochę ociepli będzi ok. a sonax kupię

Jester 22-12-2009 20:59

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Spryskiwacz ma wspólny obwód i bezpiecznik z wycieraczkami. U mnie też nie było słychać pompki. Miałem te same obawy. Po odmrożeniu wszystko działa jak należy.

oisom 23-12-2009 06:23

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
Otwórz drzwi kierowcy i tam w szczelinę na kilkanaście minut przyłóż jakąś farelkę czy suszarkę i wszystko wróci do normy . Jeśli nie trzymałeś przesadnie zbyt długo przycisku spryskiwacza to bezpiecznik na pewno masz dobry. Jak już rozmarznie to należy zwróć jeszcze uwagę na to czy nie będzie ciekło z tył na podsufitkę ( wystarczy odgiąć podsufitkę z pod uszczelki ) gdyż często jak zamarznie w rurce to po otworzeniu klapy tylnej lubi tam pęknąć i trzeba wymieniać kawałek do spryskiwacza .

zeberko 23-12-2009 11:09

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
U mnie niestety pomogła wymiana pompki 25 zł nowa W Focie.
W temp ujemnej cisza pompki w temp dodatniej pracowała, płyn zimowy.

robirobi 23-12-2009 22:22

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
trochę się ociepliło i jest ok. dzięki za odpowiedzi.

robirobi 23-12-2009 22:26

Odp: niedziałający spryskiwacz
 
jeszcze jedno pytanie. gdzie znajduje się pompka spryskiwacza? pytam z ciekawości jakby co...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.