Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jak odpowietrzyć sprzegło? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=103564)

fordziak4971 23-06-2010 17:29

Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
Witam,
mam problem, zmieniałem w focusie silnik i teraz nie mam sprzęgła, tzn jest zapowietrzone, jak je odpowietrzyć? z góry dziękuje

jasiuprezes1 23-06-2010 17:58

Odp: Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
potrzebujesz kolegi,on naciska pedał sprzęgła i trzyma a ty popuszczasz odpowietrznik izaraz 2 do 3 sekund zakręcasz odpowietrznik kolega puszcza sprzęgło i2 do 3 sekund spowrotem naciska itrzyma a ty popuszczasz 2 do 3 zakręcasz i kolega puszcza sprzęgło i tak w kółko aż ztwardnieje pedał. nie zapomnij uzupełniać płynu hamulcowego.

cezarg1410 23-06-2010 18:07

Odp: Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
Przy odpowietrzaniu jak wciśniesz sprzeglo, kolega zakręci odpowietrznik i ty puścisz pedal sprzęgla to może on sam nie wrócić do góry - po prostu będziesz musial go cofnąć. I radzę przed każdym odkręceniem odpowietrznika kilka razy wcisnąć i puścić sprzęglo.

fordziak4971 23-06-2010 18:22

Odp: Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
wykonywać te czynności na zapalonym silniku czy zgaszonym, czy nie ma to znaczenia?

jasiuprezes1 23-06-2010 22:30

Odp: Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
to nie ma znaczenia, na zimnym ,nie trzeba uruchamiać.

MIETU1 24-06-2010 09:37

Odp: Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
Panowie, chyba pomyliliście odpowietrzanie układu hamulcowego ze sprzęgłem hydraulicznym. Po kilkunastu razach spuszczenia płynu po wciśnięciu sprzęgła będzie ono całkowicie bez płynu i pedał nawet po podniesieniu nie będzie miał czego pompować.

Sprzęgło odpowietrza się od strony odpowietrznika. Konkretnie wpompowywując płyn do układu sprzęgła przez odpowietrznik -około 150-200 ml wystarczy. Trzeba pamiętać o tym żeby pedał był w górnym położeniu i obniżyć poziom płynu przed tą operacją bo się przeleje.
powodzenia

cezarg1410 24-06-2010 10:15

Odp: Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
Nie koniecznie. Ja odpowietrzalem sprzęglo w sposób opisany wcześniej. Przed każdym odkręceniem odpowietrznika kilka razy wcisnąlem i puścilem sprzęglo tak żeby pompować plyn. Cala operację z odkręcaniem odpowietrznika powtórzylem w sumie może 5 razy i sprzęglo dziala elegancko.

fordziak4971 24-06-2010 12:44

Odp: Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
u mnie metoda, w której potrzebne są dwie osoby nie skutkuje...... kilkanaście razy próbowałem, spróbuje wtłoczyć przez odpowietrznik płyn hamulcowy....a swoja droga ciekawe czemu nie ma o tym mowy w książce do focusa......

jasiuprezes1 24-06-2010 21:41

Odp: Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
w ksiazce do fokusa znajdziesz tylko napis ...w razie problemow jedz do warsztatu autoryzowanego ford.tam naprawia co trzeba iwyczyszcza ci kieszen,,,a ksiazke ta napisali szpece z tego warsztatu.

PINTO_pol 15-07-2010 20:49

Odp: Jak odpowietrzyć sprzegło?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.