Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wzrost temperatury w korkach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335812)

Cantalop 27-06-2023 11:22

Wzrost temperatury w korkach
 
Witajcie, mam następujący problem w 1,6 Ecoboost

Objawy:
Od czasu do czasu, stojąc w korkach przy sporych upałach (30st), włączonej klimie kontrolka temperatury zmienia kolor na czerwony. Wraca na niebieski po przejechaniu kilku metrów, kiedy chłodnica dostanie trochę powietrza. Gdy temperatura jest na czerwono - auto słabo reaguje na gaz (podobno to normalne zabezpieczenie silnika).

Inne:
-gdy klima jest na on, oba wiatraki automatycznie startują,
-wymieniony niedawno sterownik wiatraków, wraz z resetem błędów (przed wymianą sterownika takie wzrosty temp. też bywały),
-świeżo wymieniony płyn chłodzący

Też tak macie czy coś u mnie nie halo?;-)

tomao 27-06-2023 11:45

Odp: Wzrost temperatury w korkach
 
Trzeba sprawdzić, w jakim położeniu jest wtedy żaluzja chłodnicy, przy włączonej klimie zawsze się otwiera i pracuje wentylator.

karloss 28-06-2023 08:56

Odp: Wzrost temperatury w korkach
 
Zasadnicze pytanie: czy auto przeszło akcję serwisową na układ chłodzenia?

Cantalop 29-06-2023 10:31

Odp: Wzrost temperatury w korkach
 
Dziękuję, za pomysł, zweryfikuję i dam znać!

Bump:
Cytat:

Napisał karloss (Post 3461676)
Zasadnicze pytanie: czy auto przeszło akcję serwisową na układ chłodzenia?

Nie, co wchodzi w sklad serwisu i kiedy powinienem to zrobic?

karloss 29-06-2023 11:52

Odp: Wzrost temperatury w korkach
 
Zgłoś się do serwisu Forda żeby Ci sprawdzili czy Twoje auto podlega tej akcji podobnie jak akcja na wymiane kompletu sprzęgła.
W między czasie możesz sprawdzić czy obok zbiornika płynu wyrownanczego masz pionowa czarna fajkę z doprowadzonymi wezykami. Jeżeli nie to masz do wykonania ta akcje serwisową.
17s09 akcja na chłodzenie
18s07 akcja na sprzęgło
Szczegóły w archiwum lub google.

tomao 29-06-2023 12:09

Odp: Wzrost temperatury w korkach
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3461820)
wymiane kompletu sprzęgła

Ewentualna wymiana jeśli serwis tak uzna. Na pewno wgrywają oprogramowanie zamulające silnik przy ruszaniu.

karloss 29-06-2023 14:12

Odp: Wzrost temperatury w korkach
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3461823)
Ewentualna wymiana jeśli serwis tak uzna. Na pewno wgrywają oprogramowanie zamulające silnik przy ruszaniu.

Nie wiem co masz na myśli "jeśli serwis uzna". Miałem ta akcje wykonana ponad 3 lata temu i nie było żadnej dyskusji.
Co do zamulania to wg mnie jakaś plotka bo ja u siebie tego nie zauważam, auto pracuje bez zastrzeżeń. Chyba, że ktoś jeździ emerycko.

tomao 29-06-2023 14:40

Odp: Wzrost temperatury w korkach
 
Nie doszukałem się teraz opisu na polski rynek, znalazłem dla Fordów US. Tam faktycznie tylko dla Focusa jest wpisane sprawdzenie i ewentualne zakwalifikowanie do wymiany, dla Fusiona jest wymiana z automatu. Dla Fusiona za to nie ma nic o wgraniu nowego softu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.