Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   zakup mondeo ST220 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129653)

tom_25 28-04-2011 22:16

zakup mondeo ST220
 
Witam wszystkich!
Mam prośbę. Zastanawiam się nad kupnem mondeo ST220 w lpg 2002r. , kolega dzisiaj oglądał samochód i stwierdził jedną wadę a mianowicie zauważył że silnik się poci
Nie wiem co dokładnie miał na myśli, ale takich użył słów. Proszę o wyrażenie opinii na ten temat.Czy to jest poważna usterka i czy warto w ogóle interesować się tym autem
Z góry dziękuje i pozdrawiam

tomiscorpio 28-04-2011 22:17

Odp: zakup mondeo ST220
 
z czego sie poci , bo pocic sie moze z 40 miejsc.

tom_25 02-05-2011 10:15

Odp: zakup mondeo ST220
 
kolega przekazał po ogólnych oględzinach ze poci się od spodu. Przypuszcza że uszczelka pod głowicą. Co wy o tym sądzicie

LolekbySt220 02-05-2011 11:28

Hej, takie auta przed zakupem trzeba bardzo dokładnie sprawdzać, bo każda naprawa (szczególnie silnika) nie należy do tanich. Po diagnozie którą przedstawił Twój kolega nie można nic wywnioskować bo jest zbyt ogólnikowa. Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany tym modelem sprawdź w dobrym serwisie. Pozdrawiam.

Cytat:

Napisał tom_25 (Post 1646234)
Zastanawiam się nad kupnem mondeo ST220 w lpg 2002r

Warto podkreślić, że niektóre modele z LPG miały problemy z falującymi obrotami oraz gaśnięciem silnika o czym możesz poczytać na forum.

blur 02-05-2011 12:12

Odp: zakup mondeo ST220
 
Cytat:

Napisał tom_25 (Post 1647779)
kolega przekazał po ogólnych oględzinach ze poci się od spodu. Przypuszcza że uszczelka pod głowicą. Co wy o tym sądzicie


Nic nie sądzimy bo nie widzimy ;).

Wycieki + gaz (pewnie się gazownikom narażę) ...daj sobie spokój. To auto nie jest do gazu ... ono jeździ na PB.

pozdrawiam

Maciej007 02-05-2011 14:57

Odp: zakup mondeo ST220
 
Jak się kupuje taką furę to się jeździ na benzynie :) Jeśli chcesz tanio jeździć to lepiej kupić diesla, też słyszałem że te silniki kiepsko znoszą gaz.

tom_25 02-05-2011 16:30

Odp: zakup mondeo ST220
 
dziękuje koledzy za opinie. Chyba sobie jednak odpuszcze ten model

blur 02-05-2011 17:37

Odp: zakup mondeo ST220
 
Cytat:

Napisał tom_25 (Post 1647946)
dziękuje koledzy za opinie. Chyba sobie jednak odpuszcze ten model

raczej sztukę ... model jest fajny, ale opisywana sztuka niekoniecznie :)

pozdrawiam

MAG 03-05-2011 10:22

Cytat:

Napisał Maciej007 (Post 1647910)
Jak się kupuje taką furę to się jeździ na benzynie :) Jeśli chcesz tanio jeździć to lepiej kupić diesla, też słyszałem że te silniki kiepsko znoszą gaz.

same bzdury kolega pisze ...

po pierwsze te silniki bardzo dobrze działają na LPG, oczywiście pod warunkiem, że zakładał i regulował instalke "kumaty" gazownik.

po drugie, gadanie, że gaz "nie przystoi" w takim aucie to idiotyzm i tyle.

Zresztą co to niby jest za auto - jakis rarytas wielki czy co? Ani to drogie bo pierwsze wypusty w granicach 20tys zł idzie dostać, ani specjalnie "unikatowe" tez nie, więc niby dlaczego nie można założyc gazu?

Właśnie najwiekszy ekonomiczny sens zakładania LPG jest przy dużych silnikach, bo one palą duzo i dzieki tańszemu paliwu jakim jest LPG mozna koszty spalania utrzymać na poziomie diesel'a albo jakiejs malutkiej dychawicznej benzynki, a mieć frajdę z dźwięku i osiagów ponad 220-konnej V-ki


te silniki moga sią delikatnie pocić w kilku miejscach, ale jesli jest to z okolicy glowic, to lepiej poszukac innego egzemplarza, bo usuniecie akurat tego "wycieku" jest poprostu drogie i moze sugerować że sam silnik nie jest w najlepszej kondycji.

Jesli jestes w stanie dołożyć "kilka złotych", to mój ST220 '2004 też jest do sprzedania, ale on akurat nie ma LPG, bo jeździłem nim w Szwecji, a tam LPG jest sporadycznie spotykane (tylko 12 stacji na cała Szwecję)

btw - podaj linka do auta, które cie interesuje, może ktoś juz je wczesniej dokładniej oglądał.

Maciej007 04-05-2011 12:00

Odp: zakup mondeo ST220
 
Dokładnie, przychylam się do opinii kolegi :)

Wracając do tematu, musisz szukać dalej bo takie wycieki z silnika nie wróżą nic dobrego.
Jakbyś coś miał z mojego regionu to chętnie podskoczę i obejrzę wóz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.