Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Nie mogę odpalić auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=115655)

bruzdek 25-11-2010 18:25

Nie mogę odpalić auta
 
Witam nie mogę odpalić auta.wymieniłem pompę paliwowa ,świece.po włączeniu zapłonu pompka pracuje cały czas a świece są suche,jechałem samochodem i przy wyprzedzaniu zaczął pracować na 3 dary i zgasł,po tym nie mogłem go odpalić.prosze o pomoc

krzychu3073 25-11-2010 19:19

Odp: Nie mogę odpalić auta
 
sprawdzałeś czy iskra jest na świecach???

Dłubek 25-11-2010 19:34

Odp: Nie mogę odpalić auta
 
Cytat:

Napisał bruzdek (Post 1546563)
po włączeniu zapłonu pompka pracuje cały czas

To by oznaczało, że komputer jest w trybie awaryjnym.

krismielec 25-11-2010 19:59

Odp: Nie mogę odpalić auta
 
Świece suche czyli paliwo nie przechodzi przez wtryskiwacze.. czyli się nie otwierają.. Problem z ECU. Ale co w mondeo steruje wtryskiwaczami, komputer czy jakiś osobny sterownik? Może reset komputera pomoże..

pintonek 26-11-2010 09:35

Odp: Nie mogę odpalić auta
 
W ukladach wtryskowych jest kilka czujnikow ktore jak nawalaja do objaw jest jak u ciebie. Zobacz na poczatek czy jest iskra wogole... jezeli nie i jeszcze do tego nie podaje paliwa to znaczy ze silnik "nie wie" ze krecisz rozrusznikiem czyli. np. usterlka czujnika polozenia wału korbowego. Mozliwe tez sa inne usterki tj.bezpieczniki, przerwy na kablach instalacji... Zacznij pokolei od najbanalniejszych rzeczy.

bruzdek 26-11-2010 15:45

Odp: Nie mogę odpalić auta
 
dzieki za pomoc zobacze to jutro gdyz mondeo jest w innym miejscu niz ja mieszkam.powiedzcie mi jak i gdzie resetuje sie komputer jesli zajdzie taka koniecznosc.wymienie jeszcze filtr paliwa dla pewnosci.pytalem mechanikow oni twierdza ze to moze listwa zapchana czy cos takiego.wczesniej mialem objaw ze przy50km/h szarpal delikatnie pozniej w ktoras niedziele nie moglem odpalic go,popowalem naznym gazem odpalil i pochodzil ok tyg az do przedwczoraj

bruzdek 26-11-2010 15:47

Odp: Nie mogę odpalić auta
 
co do iskry to najpierw sprawdzalem i byla

krismielec 27-11-2010 09:57

Odp: Nie mogę odpalić auta
 
Przycisk od resetu jest za schowkiem pod nogami pasażera.. Trzeba go wyciągnąć i po boku powinien być.. Można też odpiąć klemy z akumulatora na kwadrans.. Myślę że to też zadziała jak reset.

pintonek 27-11-2010 14:44

Odp: Nie mogę odpalić auta
 
Cytat:

Napisał krismielec (Post 1547402)
Przycisk od resetu jest za schowkiem pod nogami pasażera.. Trzeba go wyciągnąć i po boku powinien być.. Można też odpiąć klemy z akumulatora na kwadrans.. Myślę że to też zadziała jak reset.

Opisujesz kasowanie inspekcji i reset ktore sa dwiema roznymi sprawami.

krismielec 28-11-2010 12:55

Odp: Nie mogę odpalić auta
 
No to przycisk może sobie darować.. ale reset przez ściągnięcie klemy też pewnie nie pomoże bo to będzie raczej jakaś usterka mechaniczna. Sprawdź ciśnienie paliwa na listwie i czy pojawia się jakiś impuls na wtyczce od wtryskiwacza któregoś jak kręcisz rozrusznikiem..


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.