Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   [MK3] Bio Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=45968)

ogodaw 15-06-2008 22:31

[MK3] Bio Diesel
 
Koledzy jak wpływa bio na mojego mondeo TDDI, Czy jest niebezpiecznie jeździć na 20% domieszku do paliwa? Narazie zrobiłem jakieś 3000 km i zauważyłem tylko lekki spadek mocy.
Pozdrawiam

matias18 15-06-2008 23:01

Re: [MK III] Bio Diesel
 
ale z kolei czy warto ryzykowac i lac bio, jak widzialem go na stacji to byl tylko nieznacznie tanszy niz zwykla ropa roznica byla o ile dobzre pamietam jakies marne 30 badz 40 groszy wiec nie jest to powalajaca roznica w cenie, ktora moze zrekompensowac ewentualne naprawy tego samochodu. niewiem jak jest w tddi ale w tdci nawet w ksiazce obslugi pojazdu jest napisane gdzies ze niewolno lac biopaliw

tomnet 16-06-2008 07:16

Re: [MK III] Bio Diesel
 
Instrukcja mówi aby unikać tego paliwa, na zachodzie wycofują się z tego rodzaju paliwa...coś w tym musi być. :fcp27

1olek 16-06-2008 07:47

Re: [MK III] Bio Diesel
 
Cytat:

Napisał tomnet
Instrukcja mówi aby unikać tego paliwa, na zachodzie wycofują się z tego rodzaju paliwa...coś w tym musi być. :fcp27

Tak, zmniejszenie obszaru pol uprawnych obsiewanych zbozami, a zastapienie ich uprawami roslin potrzebnych do produkcji BIO gdy w afryce i wielu krajach panuje głód. O to powod, europy martwiacej sie o innych.

kubusiiwa 16-06-2008 17:01

Re: [MK III] Bio Diesel
 
ja bym się nie odważył zalać swojego biodieslem - ze względu na wtryski.

tomnet 16-06-2008 17:16

Re: [MK III] Bio Diesel
 
Cytat:

Napisał 1olek
Cytat:

Napisał tomnet
Instrukcja mówi aby unikać tego paliwa, na zachodzie wycofują się z tego rodzaju paliwa...coś w tym musi być. :fcp27

Tak, zmniejszenie obszaru pol uprawnych obsiewanych zbozami, a zastapienie ich uprawami roslin potrzebnych do produkcji BIO gdy w afryce i wielu krajach panuje głód. O to powod, europy martwiacej sie o innych.

Można dodać jeszcze rosnące ceny żywności. Pomijając te aspekty ekonomiczno społeczne, moim zdaniem użycie tego paliwa w nowoczesnych dieslach może skończyć się kosztownymi naprawami.

heko 16-06-2008 17:22

Re: [MK III] Bio Diesel
 
Dajcie spokój :569: z tym biosyfem...chyba że do starych diesli, a do wszystkiego co się tdci...tddi nazywa :fcp16

arekrom16 16-06-2008 18:29

Re: [MK III] Bio Diesel
 
Sami nie wiecie co piszecie Bio niema siarki a takie pier......e że szkodzi to jest celowe bo wielkie koncerny paliwowe padną jak wszyscy by jeżdżili na BIO :569:

rafiraptor 16-06-2008 18:39

Re: [MK III] Bio Diesel
 
Cytat:

Napisał arekrom16
Sami nie wiecie co piszecie Bio niema siarki a takie pier......e że szkodzi to jest celowe bo wielkie koncerny paliwowe padną jak wszyscy by jeżdżili na BIO :569:

Obawiam się, że pierwsze co padnie to będą wtryski-po zatankowaniu biopaliwa :fcp25 Zresztą mogę się mylić, ale się o tym nie przekonam, bo nie mam zamiaru tego tankować he he...To prawdziwa ruska ruletka, ale lejcie, lejcie...Sam jestem ciekaw co się stanie, zdrówko :fcp29

arekrom16 16-06-2008 19:02

Re: [MK III] Bio Diesel
 
Ja osobiście tankuje w firmie transportowej tam gdzie pracuje oni mają paliwa Lotos 90gr taniej dla pracowników ale kuzyn ma MK3 i tankuje BIO 3 lata i jest ok robi około 2500km miesięcznie. Jak coś się będzie działo z silnikiem to dam znac POZDRO


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.