Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=118355)

Tadziu194 28-12-2010 15:30

Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Witam serdecznia!
Mam problem z moim fordem transitem rok 2002 poj sil 2.0 tddi.
Wczoraj było ok. a dzisiaj rano przekręcam kluczyk i miga mi się taka kontrolka żarowa samochód zapalił ale idzie tylko na wolnych obrotach bo jak naciskam gaz to nie ma reakcji. wymieniłem filtr paliwa ale nie ma poprawy . Ta kontrolka jest pomarańczowa w kształcie spirali
Jakby ktoś mógł mi coś podrzucic na ten temat to byłbym wdzięczny!

erbi 28-12-2010 16:05

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Ta kontrolka to coś w rodzaju "Check Engine" Pewnie któryś czujnik sie posypał. Sprawdź czy któryś kabel nie jest przerwany. Jak nic nie znajdziesz to trzeba udać się na diagnostykę komputerową.

Tadziu194 28-12-2010 18:44

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Spróbowałem na 15 sek nacisnąć równocześnie gaz i hamulec a potem zapalić i problem znikł,wcześniej wymieniłem jeszcze filtr powietrza. Jednak jutro melduje sie na podpięcie pod komputer bo nie chce rozkraczyć sie na srodku drogi.
Samochód ostatnio stał na polu a pogoda paskudna i mrożna więc może to być też woda, no i nie mam jednego stopa żarówka dobra ale prąd nie dochodzi tyle zdążyłem do tej pory sprawdzić.
Dziękuje za podpowiedź Pozdrawiam!

wojtekjanus 28-12-2010 22:15

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Cytat:

Napisał Tadziu194 (Post 1566337)
Spróbowałem na 15 sek nacisnąć równocześnie gaz i hamulec a potem zapalić i problem znikł

Hm...http://emotikona.pl/emotikony/pic/036.gif

dab1978 29-12-2010 07:58

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Metodę, którą opisuje kolega Tadziu194 stosuje się gdy od czasu do czasu zapala się "czerwony kluczyk" wzywający na przegląd...wtedy to działa i kluczyk znika, ale na migającą spirale, pierwsze słysze;)

Tadziu194 30-12-2010 18:30

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
W każdym razie tak zrobiłem i potem była poprawa, wymieniłem tez żarówkę od tylnego stopa. Jak na razie jest ok. przeczyszczę jeszcze styki na kostce i może się to nie powtórzy. Dodam że samochód kupiłem jakieś dwa tygodnie temu i dopiero się z nim zapoznaję.
Dziękuję i pozdrawiam.

dab1978 30-12-2010 20:00

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Skoro pomogło to ok. autko przyjemne, kiedy sie nie psuje;) więc duuuużo km życzę bezusterkowych:)

rosss2 30-12-2010 20:56

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Cytat:

Napisał Tadziu194 (Post 1566337)
Spróbowałem na 15 sek nacisnąć równocześnie gaz i hamulec a potem zapalić i problem znikł,

Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 1566535)

Mozna tak kasowac sprezynke jest to nawed opisane w mojej angielskiej instrukcji do transita. Pomaga jezeli jest to jednorazowy problem. Moja instrucja mówi ze jesli dwukrotnie wyskoczy sprezynka po kasowaniu nalezy sie udac na diagnostyke. Kasujemy na przekręconej stacyjce.

tommatiz 04-01-2011 19:29

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Kolego to prawdopodobnie kod błędu P1343 który ja właśnie mam w swoim transicie po diagnostyce. I przypuszczam że to potencjometr do wymiany czyli cały pedał gazu. Miałem identyczny objaw. przebieg mój to 155 tyś km. Jak by ktoś chciał zrobić diagnostykę komputerową to proszę pisac na maila. Wszystkie modele i tanio.

Rafaelicki 04-01-2011 20:44

Odp: Kontrolka żarowa i brak reakcji na gaz
 
Ja miałem to samo i musiałem wymienić pedał gazu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.