Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Odpalanie 1.8 TDDI grzanie świec. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111625)

adraw 08-10-2010 10:52

Odpalanie 1.8 TDDI grzanie świec.
 
Witam,
mam problem z moim focusem, mianowicie (juz kiedys opisywalem moj problem tutaj na forum i podejrzeniem był przycinający się tłoczek w pompie, lecz nic nie robiłem i tak do tej pory jezdze) gdy jest zimny po nocce odpala bez problemu od kopa, lecz gdy przejade kawałek tak, że silnik sie nie zagrzeje (wskazówka temperatury delikatnie sie podniesie) i wylacze go na pare minut mam problem z odpaleniem, odpala dopiero po dlugim kreceniu przy czym puści biala chmure.

Zacząłem sprawdzać świece, (zaróweczka ;) ) i zaobserwowałem ze z rana po nocce napięcie na świece dochodzi i przez jakis czas po odpaleniu. Lecz gdy jest silnik ciepły ( wskazówka temp. delikatnie sie podniosła) napięcie na świece juz nie dochodzi.

I tutaj pojawia sie moje pytanie, czy tak powinno być? Bo z kolei jak mam problem z odpaleniem i dam bezposrednio + z akumulatora na swiece na pare sekund to odpala bez problemu.
Pozdrawiam,
adraw.

Jester 08-10-2010 11:29

Odp: Odpalanie 1.8 TDDI grzanie świec.
 
Świece mają grzać przy zimnym silniku poniżej pewnej temperatury (IODP ok 10 st. C). Później dogrzewają komory spalania, aż temperatura silnika osiągnie określona wartość (której nie znam).
U ciebie pierwsza funkcja jest realizowana, a problem jest z drugą. Sprawdź stan świec - czy grzeją wszystkie i równo. Po wykluczeniu tej przyczyny pozostaje czujnik temperatury i moduł sterujący grzaniem świec.
Możesz iść na skróty i założyć sobie przekaźnik do obwodu grzania, a przycisk sterujący umieścić gdzieś w kabinie.

Kubuch 08-10-2010 12:39

Odp: Odpalanie 1.8 TDDI grzanie świec.
 
Cytat:

Napisał adraw (Post 1519513)
zaobserwowałem ze z rana po nocce napięcie na świece dochodzi i przez jakis czas po odpaleniu. Lecz gdy jest silnik ciepły ( wskazówka temp. delikatnie sie podniosła) napięcie na świece juz nie dochodzi.

I tutaj pojawia sie moje pytanie, czy tak powinno być?

Tak ma być.

adraw 08-10-2010 12:56

Odp: Odpalanie 1.8 TDDI grzanie świec.
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1519525)
Świece mają grzać przy zimnym silniku poniżej pewnej temperatury (IODP ok 10 st. C). Później dogrzewają komory spalania, aż temperatura silnika osiągnie określona wartość (której nie znam).
U ciebie pierwsza funkcja jest realizowana, a problem jest z drugą. Sprawdź stan świec - czy grzeją wszystkie i równo. Po wykluczeniu tej przyczyny pozostaje czujnik temperatury i moduł sterujący grzaniem świec.
Możesz iść na skróty i założyć sobie przekaźnik do obwodu grzania, a przycisk sterujący umieścić gdzieś w kabinie.

Tzn. rano po nocce jak odpalalem to napiecie na swiece poszlo ( odpalil bez problemu wiec podejrzewam ze swiece grzeja) jak juz odpalil napiecie na swiece szlo dalej wiec tak jakby dogrzewal.. Ale chodzi mi o to czy swiece powinny sie zalaczac jak temperatura silnika jest niska (tzn. wskazówka temperatury delikatnie sie podnosi) i w momencie gdy odpalam silnik rozgrzany do temperatury pracy (wskazówka stoi pionowo)?

Jester 08-10-2010 12:59

Odp: Odpalanie 1.8 TDDI grzanie świec.
 
Cytat:

Napisał adraw (Post 1519554)
Ale chodzi mi o to czy swiece powinny sie zalaczac jak temperatura silnika jest niska (tzn. wskazówka temperatury delikatnie sie podnosi)

Raczej tak.
Cytat:

i w momencie gdy odpalam silnik rozgrzany do temperatury pracy (wskazówka stoi pionowo)?
Nie.

OphisR 08-10-2010 13:50

Odp: Odpalanie 1.8 TDDI grzanie świec.
 
Raczej zostawiłbym problem świec. Wiem na swoim przykładzie, że jak jest zdrowy silnik i akumulator to do temperatury ok 0C silnik i bez świec odpali bez problemu (ja w zeszłym roku miałem spalone wszystkie cztery świece i zauważyłem ten fakty przy przymrozkach).
A co do twojego problemu, to nie wiem co to może być, ale piszę co powinieneś wykluczyć. Na ciepłym silniku świece nie są podgrzewane.

adraw 08-10-2010 13:57

Odp: Odpalanie 1.8 TDDI grzanie świec.
 
Wchodzi jeszcze w gre tłoczek w pompie ale czy on by sie przycinał tylko wtedy gdy silnik jest delikatnie ciepły ( wskazówka temperatury ponizej polowy) ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.