Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81467)

dedal666 22-10-2009 01:25

[MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
witam!
chciałbym zamienić tylne sprężyny na jakieś dłuższe i twardsze niż obecnie założone ( zamienniki, staż 4 miesiące ), które niestety są za miękkie. może ma ktoś z was coś sprawdzonego?
ps. z przodu ma założone sprężyny z diesla ( taki wypadek przy pracy:D ) i chciałbym osiągnąć wizualny efekt przynajmniej wyrównania poziomu tyłu w stosunku do przodu samochodu oraz praktycznie, że będę mógł zapakować psiaka i się nie bać, że tyłem o wszystkie nierówności haczę...

Bismar 22-10-2009 07:33

Odp: [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
Ja kupiłem na allegro wzmacniane Hart, bodajże za 110zł sztuka. Auto z tyłu poszło około 4-5 cm w górę. Tylko nie wiem jak to będzie u Ciebie przez te przednie spręzyny.

dedal666 22-10-2009 18:06

Odp: [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
no ja tez mam z harta ale czy są wzmacnianie to już nie wiem...pewnie nie skoro tak siedzi. jutro jak będę miał czas to pstryknę fotkę i umieszczę; sami zobaczycie o co mi chodzi - fordzik wygląda jak jakieś drakster czy coś:(

cherry24 22-10-2009 20:49

Odp: [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
No ja tez sie przyklejam do tematu. Moje auto z tylu siedzi jakies 1,5-2cm nad oponą, a wydaje mi sie ze powinien wyzej. No a jak siadzie 4-5 osob to juz calkiem tragedia swiece po gwiazdach.

kosteg 23-10-2009 13:58

Odp: [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
malem to samo. przodu nie ruszalem, na tyl kupilem wzmacniane - koniec z haczeniem o ziemie nawet przy pelnym zaladunku (ostatnio wiozlem kilkanascie mkw kafelekwiec przetestowane doglebnie) - wczesniej nawet przy 3 osobach czasem dobijalem a teraz nic :)

dedal666 23-10-2009 16:00

Odp: [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
a mógłbyś podpowiedzieć jakiej firmy te sprężyny były i czy prześwit z tyłu się zwiększył?

kosteg 23-10-2009 17:15

Odp: [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
jesli dobrze pamietam to hr. tylek urosl mi o jakies 5cm :)

dedal666 23-10-2009 17:17

Odp: [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
nooo to to jest coś :D sprężynki na allegro?

Bismar 23-10-2009 17:54

Odp: [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
Ja mam te: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i poszło 4-5 cm

kosteg 24-10-2009 08:28

Odp: [MK1] twardsze, dłuższe sprężyny na tył kombiaka
 
tak z allegro. ja mam z takiej aukcji gdzie na zdjeciu byly niebieskie ale byl dopisek ze moga byc czarne (i mam czarne) chyba 99pln sztuka (jux minelo kilka mcy wiec dokladnie niepamietam)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.