Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   ile kilometrow na rezerwie??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34967)

Zuzka 18-12-2007 19:45

ile kilometrow na rezerwie???
 
pewnie zadam glupie pytanie, ale co tam :fcp2 mam focusa II i komputer pokazuje mi w tej chwili, ze na paliwie, jakie mam w baku, przejade jeszcze 66km (ponizej 80 pojawila sie kontrolka rezerwy). ile realnie moge na tym przejechac? koles w serwisie cos mowil (ale nie sluchalam, bo gapilam sie na moje nooooowe autko :fcp2 ), ze to nie do konca prawda, co wskazuje komputer, ze na ogol samochod wczesniej staje. oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze wszystko zalezy od jazdy, ale jak sie zblizam do koncowki paliwa, to jezdze jak stara baba :fcp27 , zeby bylo oszczedniej

Janeczek1975 18-12-2007 20:00

No to nam zabiłaś ćwieka :fcp2
Tak średnio licząc to tego paliwa powinno być ok 10 l .
A moja rada : Nigdy nie jeździj do samego końca .Jak u mnie zapala się lampka z dystrybutorem , to od razu szukam najbliższej stacj . I nie zastanawiam się ile mam jeszcze w baku .

Zuzka 18-12-2007 21:08

staram sie zawsze jak schodze ponizej 100km w baku juz jechac na stacje, ale dzisiaj juz mialam lekki zawal, jak jechalam na rezerwie, a kasy przy sobie nie mialam; dlatego sie zastanawiam, czy sensownie usunelam sobie kilka lat zycia, czy moglam byc spokojna ;)

Mannieek 18-12-2007 21:11

ja na benzynie kiedyś do samej stacji dojechałem i 10m przed już zaczął szarpać. W książce forda pisze że jazda na rezerwie chodzi o silnik diesela jest niebezpieczna, taka przygoda może się zakończyć uszkodzeniem pompy wtryskowej a co za tym idzie wydanie kosmicznej ceny

TERBUH_B 18-12-2007 21:32

Hey nie sugeruj sie wskazaniami kompa ja już kilka razy stanąłem . A komp wskazywał kilkanaście km

Zuzka 18-12-2007 21:44

wlasnie ciekawa bylam NA ILE mozna sie sugerowac, w koncu po cos jest :fcp3

TERBUH_B 18-12-2007 21:55

Poza tym jazda na rezerwie może spowodować uszkodzenie pompy paliwowej. Pompa jest smarowana i chłodzona paliwem!!!!!!U mnie gdy sie zapali kontrolka rezerwy to jazda na stacje.Komp wylicza średnie spalanie i czasami wariuje z tymi danymi. Więcmoja rada zapala się rezerwa tozapraszam na stację

Dinar 18-12-2007 23:11

Wszystkie samochody mają rezerwe na 100 km - ale to zależy od stylu jazdy- korki itd. ale 50 km to ja zawsze robię i robiłem innymi samochodami..

smiechu 19-12-2007 12:40

Tak jak pisał przedmówca, zależy od stylu jazdy i warunków.
Generalnie ok 100km w trasie powinno się zrobić, przy jeździe miejskiej krzyczy mi o tankowanie przy wskazaniu komputera 80km (restart kompa po tankowaniu i cały czas jazda po mieście).

Nowoczesne silniki nie lubią jak im braknie paliwa, nie lubią też paliwa z dna zbiornika, czasem siedzi tam paskudztwo nagromadzone przez lata.

tomiwit 19-12-2007 13:14

Cytat:

Napisał smiechu
nie lubią też paliwa z dna zbiornika, czasem siedzi tam paskudztwo nagromadzone przez lata.

Paliwo zawsze brane jest z dna zbiornika.
Niezależnie czy masz full czy rezerwę.
Ktoś raz powiedział głupstwo i teraz wszyscy to powtarzają.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.