Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   Lokalizacja silniczka krokowego ford fiesta 1,25 duratec 04r (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=33545)

marban 21-11-2007 10:45

Lokalizacja silniczka krokowego ford fiesta 1,25 duratec 04r
 
Witam,

Mam problem z fiesta, od tygodnia zachowuje sie dziwnie na wolnych obrotach, z tego co przeczytałem na forum to najprawdopodobniej silniczek krokowy (dziwne zachowanie - skaczące obroty !) - podczas jazdy miejskiej zdarza sie ze zgaśnie silnik jak wyrzucę na luz,

Bardzo bym prosił o podpowiedz gdzie go mogę znaleźć i w jaki sposób najszybciej wymontować - silnik (FUJB - Duratec - 1242 cm3 - OHC - 75), a może są jeszcze inne przyczyny takiego zachowania (pracuje na wolnych obrotach dobrze a tu nagle spadają do 300 400 i znowu sie utrzymują na poziomie 800-900 i jest OK, nieraz jak spadają to silnik sie dławi i gaśnie !!!), proóbowałem zlokalizować silniczek ale tylko i wyłacznie dotarlem do przepustnicy wiem ze musi być gdzieś obok ale od przepustnicy wychodzą dwie wtyczki data wiec nie wiem która z nich prowadzi do silniczka krokowego,

Proszę o pomoc,

Marcin

Kapuhy 21-11-2007 15:02

Krokowiec powinien być z tyłu za bagnetem oleju, pod prawą częścią rur kolektora ssącego. Ale obroty to nie musi być jego wina-ja miałem w/w problemy przy zasyfionym (prawdopodobnie zawilgoconym i potem zamarzniętym) filtrze powietrza. Możesz też spróbować zrobić samoadaptację-opis na forum.

marban 21-11-2007 15:24

Dzięki wielkie za informacje,

W weekend sprobuje najpierw zobaczyć filter a jak to nie pomoze to sprobuje przemyć, przeczyścić silniczek krokowy i jak cos dam znac,

merqus 21-11-2007 17:09

nie wiem jak o jest w duratecu, którego osprzęt troche pozmieniali w stosunku do zeteca ale powinien być nad/za przepustnicą. Jest to w zasadzie bypass a nie typowy silniczek krokowy :fcp4 Filtr paliwa też możesz sprawdzić.

marban 24-11-2007 19:24

Hej :)

Dzisiaj wymienilem filtr powietrza i dalej to samo, wymontowalem przepustnice ktora rowniez przemylem i dalej to samo..... jakies pomysly moze ??

Prosilbym o knokretna lokalizacje silniczka krokowego w duratecu 1,25 bo ja jak dotad nie znalazlem ?!?! obok przepustnicy jest jakis silniczek ale z tego co sie domyslam to wlasnie do jej otwierania wiec to chyba nie krokowy a moze..... oraz drugi czujnik ktory rowniez jest obok przepustnicy (tez umyty wyczyszczony i nic?!!?),

Prosze o pomoc....

Kapuhy 24-11-2007 20:00

Niestety mam tylko rys. komory mk. IV, jeśli nie zaszły jakieś rewolucyjne zmiany, to krokowiec masz w okolicach czerwonego kółka :) Spróbuj porządnie przeczyścić go benzyną ekstrakcyjną, jak zaczęło mi się wieszanie obrotów, to pomogło dopiero po drugim czyszczeniu.

marban 26-11-2007 13:02

Witam,

W tego typach Fiest czyli 2004 rok brak jest silniczka krokowego poniewaz jest tutaj przepustnica sterowana elektroncznie !!!

rafalt 17-05-2010 13:49

Odp: Lokalizacja silniczka krokowego ford fiesta 1,25 duratec 04r
 
Cytat:

Napisał marban (Post 834411)
Witam,

W tego typach Fiest czyli 2004 rok brak jest silniczka krokowego poniewaz jest tutaj przepustnica sterowana elektroncznie !!!

jak poradziłeś sobie z problemem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.