Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Zamontowanie wideorejestratora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232593)

zawisza96 24-10-2015 13:58

Zamontowanie wideorejestratora
 
Witam, jestem bardzo bliski kupieniu kamerki do samochodu, a konkretnie Mio miVue 528. Jako że w mojej fiestce jest tylko jedno gniazdko 12V i w troche niewygodnym miejscu, chciałbym jakos sprytnie poprowadzić kabelek zeby nie dyndał i podłączyć się do tej zapalniczki, ale od tyłu abym mógł dalej jeździć i ładować np telefon. Prosze o pomoc :one:

pawel123591 24-10-2015 16:34

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
Załóż sobie dodatkowe gniazdo kupisz za grosze troche kabla i załatwione schowasz tam gdzie ci pasuje

edekp1977 24-10-2015 17:12

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
Mam Mio 538, kabel jest na szczęście długi. U mnie wygląda to tak, że mam rozgałęźnik z kablem i gniazda mam za fotelem kierowcy(kup taki rozgałęźnik z włącznikiem). Kabel od rejestratora idzie w bok pod osłoną przeciwsłoneczną pasażera, dalej podtrzymuje go rączka nad drzwiami pasażera i tak jak pasy bezpieczeństwa schodzi pod dywanik do gniazda za fotelem kierowcy. Kup dobrą kartę pamięci co najmniej class10, bo słabsza będzie przycinać.

zawisza96 24-10-2015 20:04

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
W sensie masz rozgałęźnik który wpinasz do 12v i te gniazdka są na kabelku np 0,5m tak ?
Mnie to troche by nie odpowiadało, bo potrzebuje mieć ładowanie telefonu tam gdzie jest zapalniczka.

tomaszjan31 24-10-2015 21:29

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
Pociagnij nowe zasilanie od oświetlenia wnetrza

bartoszek 25-10-2015 14:30

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
Ja żonie pociągnąłem zasilanie bezpośrednio z BSI - Był tam jeden bezpiecznik wolny. Wpiąłem się na wsuwkę. Masę wziąłem ze stelaża kokpitu. Po drodze założyłem bezpiecznik. Kabel zakończyłem gniazdem zapalniczki - do niego wpiąłem oryginalny zasilacz. Dalej kablem nad schowkiem w słupek i nad podsufitką -20 minut pracy. Nic nie widać, Kabelek wystaje pomiędzy szybą i podsufitką.
Jedyny problem to taki, że kamera częściowo jest w polu które nie jest wycierane przez wycieraczki. Auto posiada obudowę czujników deszczu, oświetlenia etc. dlatego jedyne rozsądne miejsce to po prawej stronie lusterka - w odpowiedniej odległości od niego.

AKoguTK 25-10-2015 18:10

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
Ja mini kamerkę przykleilem po środku pod lusterkiem a zasilanie jest z lusterka i dziala po przekręceniu kluczyka. Wszystko działa bezobsługowo i nie widać żadnych kabli. :-)
Zasilacz leży na podsufitce za lampka sufitowa i mikrofonem zestawu głośnomówiącego.

bartoszek 25-10-2015 18:26

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
U mnie również zasilanie jest po zapłonie. Czyli bezobsługowo.

A kamera pod obudową czujników przyklejona nie zasłania ci w tej małej szybie pół świata?

AKoguTK 25-10-2015 18:44

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
Nic nie zasłania aczkolwiek ja ja widzę (zona podobno nie) - to taki mały poziomy walec, bardziej drazni mnie migająca lampka nagrywania niż sama kamera.
Ps
Moze to kwestia moich 2m wzrostu :-D

CamelKraków 29-10-2015 18:42

Odp: Zamontowanie wideorejestratora
 
Cytat:

Napisał bartoszek (Post 2474701)
Ja żonie pociągnąłem zasilanie bezpośrednio z BSI - Był tam jeden bezpiecznik wolny. Wpiąłem się na wsuwkę. Masę wziąłem ze stelaża kokpitu. Po drodze założyłem bezpiecznik. Kabel zakończyłem gniazdem zapalniczki - do niego wpiąłem oryginalny zasilacz. Dalej kablem nad schowkiem w słupek i nad podsufitką -20 minut pracy. Nic nie widać, Kabelek wystaje pomiędzy szybą i podsufitką.
Jedyny problem to taki, że kamera częściowo jest w polu które nie jest wycierane przez wycieraczki. Auto posiada obudowę czujników deszczu, oświetlenia etc. dlatego jedyne rozsądne miejsce to po prawej stronie lusterka - w odpowiedniej odległości od niego.

w ten sam sposób mam zamontowany rejestrator i jest idealnie:razz:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.