Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110325)

kolucho 21-09-2010 01:32

Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
Witam,
nie posiadam podgrzewanej przedniej szyby, a co za tym idzie funkcji podgrzewanych dysz spryskiwaczy:( Czy istnieje jakis latwy sposob dorobienia takiej funkcji? Jak mozna zlokalizowac instalacje do grzania spryskiwaczy bo moze takowa wystepuje u mnie i wystarczy tylko podmienic spryski? Z gory dziekuje za pomoc.

Franuśś 21-09-2010 12:45

Odp: Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
A po co ci taka funkcja ?

kolucho 21-09-2010 12:48

Odp: Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
W zimie jest to duze ulatwienie szczegolnie podczas jazdy w trasie, kiedy na szybie odklada sie mnostwo brudu, a spryskiwacze sa zamarzniete przez co niemozliwe jest jego usuniecie.

takitam 21-09-2010 22:42

Odp: Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał kolucho (Post 1510671)
W zimie jest to duze ulatwienie szczegolnie podczas jazdy w trasie, kiedy na szybie odklada sie mnostwo brudu, a spryskiwacze sa zamarzniete przez co niemozliwe jest jego usuniecie.

wystarczy kupić płyn do szyb zimowy :P, poza tym chyba dysze nie są podgrzewane? tam nie ma żadnych kabelków z prądem

kim 22-09-2010 06:20

Odp: Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
Ja mam podgrzewane dysze spryskiwaczy. Działa to razem z szybą, po włączeniu roztapia się śnieg/lód na spryskiwaczach oraz w bliskiej okolicy na masce.
Oczywiście do spryskiwaczy dochodzi jakaś mała wiązka.

Jeśli nie zastosujesz płynu zimnowego to i tak na nic sie nie przyda (będzie zamarznięte gdzie indziej).
Jeśli masz płyn zimowy to jest to raczej bajer.

SMUTNYINDYK 22-09-2010 18:32

Odp: Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
Zupełnie niepotrzebne.

Krzysiek 22-09-2010 19:11

Odp: Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
Pozwolę się wtrącić w temat.
C-Maxie może być podobnie jak w MKIII jeżeli chodzi o wiązkę instalacyjną. Otwórz maskę i zobacz czy z tej maty zabezpieczającej maskę od środka przy siłowniku z prawej strony stojąc przodem do niej auta(od strony kierowcy) nie wychodzą kabelki. Jeżeli są to znak, że instalacja jest, jeżeli nie ma znak, że trzeba dorobić. Chodź wątpię w to, że jeżeli nie masz podgrzewanej szyby to jakimś trafem będziesz miał instalację pod spryski, ale.... zerknij i się upewnij.

Co do samej opcji podgrzewanych sprysków, to jestem za tą opcją, nawet mam już dokładaną instalację i uważam to za dobry dodatek. Zeszłej zimy lałem orlenowski płyn zimowy, do tego koncentrat Forda do -50*(chyba) i co? Auto zagrzało się na mieście, postało 8h na dworze i wychodząc z pracy spryski zamarznięte. Ciekawe co wtedy byście pisali gdybyście byli w tej samej sytuacji, że chcecie spryskać szybę a nie ma nawet czym....

Czesiek_ze 22-09-2010 20:42

Odp: Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
:roll:Krzysiek.a jesteś pewien że nie zamarzło w przewodach?, a tam nie ma podgrzewacza

Krzysiek 22-09-2010 20:44

Odp: Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
Nie zamarzło bo jak zdejmowałem kanalik doprowadzający przy dyszach to płyn mi się wylał z niego....

pawkrzem 23-09-2010 13:29

Odp: Instalacja podgrzewanych dysz spryskiwaczy
 
Moim zdaniem funkcja podgrzewanych spryskiwaczy jest bardzo użyteczna. Nawet jeżeli mamy wlany zimowy płyn, to często same dysze obmarzają śniegiem i lodem i płyn pod niewielkim ciśnieniem pompki nie jest w stanie wypchnąć lodowego korka. A tak włączasz grzałeczki i po sprawie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.