Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=102224)

brzozi 29-06-2011 11:25

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Problem rozwiązany. Mam pęknięty przewód do kolektora ssącego ten sam co na zdjęciu wskazuje selpinx. Koszt orginału w ASO 156 pln nr części 3M5Q-9351-CD lub jak kto woli na stronie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

selpinx 29-06-2011 13:20

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Dzięki za podpowiedź, ja jeszcze powiem tylko że mam wersje 90KM z 2005 i ta rura trochę się różni ale w serwisie jest i cena ta sama. Gdyby ktoś szukał to można też w Autolandzie.

Prośba czy ktoś wymieniał to sam i czy jest z tym problem, bo trzeba przełozyć czujniki? Może jakieś uwagi ?

brzozi 30-06-2011 10:43

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Cześć.
Z wymianą poradzisz sobie samemu.
Na samym początku musiałem wypiąć wtyczkę czujnika oraz odkręcić jedną śrubkę typu torx trzymającą czujnik do rury. U mnie rura od podszybia przykręcona jest trzema śrubami nr 8. Od dołu przykręcona jest trzema śrubami typu torx rozmiaru nie pamiętam, ale żeby to odkręcić wygodniej jest zdemontować metalowy stelaż przykręcony do bloku silnika również trzema śrubami nr 8. Po tym zabiegu popuszczasz od doły jeszcze metalową objemę i wyjmujesz wszystko na zewnątrz .
Mnie to zajęło na spokojnie 45 min z czyszczeniem.

FDR 14-07-2012 17:16

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Witajcie! Mam dokładnie taki sam problem z owym syczeniem po stronie pasażera 'jakby tuż przy ścianie grodziowej. Mam pytanie gdzie szukać tego uszkodzonego przewodu ,ew. ma może ktoś fotkę silnika od tej strony?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

wrzoch 14-07-2012 22:16

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Cytat:

Napisał FDR (Post 1852588)
Witajcie! Mam dokładnie taki sam problem z owym syczeniem po stronie pasażera 'jakby tuż przy ścianie grodziowej. Mam pytanie gdzie szukać tego uszkodzonego przewodu ,ew. ma może ktoś fotkę silnika od tej strony?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Jak słyszysz podczas jazdy, to podnieś maskę, posadź kogoś za kierownicą i na biegu jałowym poproś go aby przygazował. Powinieneś usłyszeć, a może nawet zobaczyć gdzie Ci to powietrze ucieka.

FDR 15-07-2012 08:34

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Na biegu jałowym ów problem nie występuje , tylko podczas jazdy jak turbina zaczyna ,,pompować,, żadnego spadku mocy 'żadnych wycieków ' wszystko ok poza owym syczeniem pojawiającym sie po stronie pasażera jakby tuż za schowkiem .

Więc sprawa nie jest taka prosta do zdiagnozowania nawet jak bym postawił ciebie przed autem przy otwartej masce nic byś nie usłyszał i nic nie zobaczył.

tytusik 31-05-2013 23:35

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Cytat:

Napisał Lofbirr (Post 1488827)
no to i ja dolaczam do szumowcow :(

dzis chyba z godzine w seriwsie przepatrywali wszystkie rury i przewody i dupa. a objaw jest nastepujacy - od momentu kiedy wlacza sie turbo czyli ok 1700 obrotow TYLKO kiedy cisne (czyli pod obciazeniem), z prawej strony (slychac w kabinie tylko przy zamknietych oknach, odglos jest jaky nawiew wlaczyc na maxa) wystepuje szum - kiedy jade spokojnie szumu nie slychac nawet w zakresie +1700 obr.

NIE ma spadku mocy, a jesli jest to nie potrafie go tak na szybko odczuc, NIE dymi, NIE ma zadnych sladow oleju w zadnym miejscu. w serwisie ciezko wogole cokolwiek diagonozowac bo objaw jak napisalem wystepuje tylko pod obciazeniem - probowali dzis nawet poszczegolne rury i weze smarowac ludwikiem i szukac 'babelkow' ;) ale bez powodzenia.

no i klops - niby nic sie nie dzieje oprocz tego szumu, ale mimo wszystko boje sie jezdzic bo wiadomo, kto by chcial zalatwic turbo.

ma ktos jakis pomysl ? odglos jest ewidentnie z prawej strony (stojac do maski z lewej) i pasowalaby ta rura intercoolera no ale jak na zlosc wyglada na cala. ki diabel ?

Czy 1.8 może mieć to samo? i co było przyczyną w ogóle u kolegi ?

dawidford 16-11-2013 18:48

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Witam u mnie przez kilka dni gwizdało na pierwszym i drógim biegu a nastepnie zaczeło dmuchac tak jak u reszty...od cego zacząc szukanie...

Matych 16-11-2013 21:01

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Od grubych gumowych przewodów (węży) dostarczających powietrze do silnika gdzieś najprawdopodobniej jest dziura.

dawidford 17-11-2013 10:50

Odp: Muli i dziwny szum przy przyspieszaniu
 
Dzieki wiielkie kolego znalazłem pekniety wąż wystarczyło pogazowac na postoju i problem sam sie ukażał dzieki...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.