Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Falowanie obrotów przy zimnym silniku!!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=10057)

sebba24 19-01-2006 09:36

Falowanie obrotów przy zimnym silniku!!!
 
Witam

Zauwazyłem że jak odpalam swojego forda mondeo rano jak jest zimny strasznie faluja obroty raz 1500 to zaraz 1600 to znowu 1500 i silnik dziwnie "zaciaga".
Trudno mi jest opisac jak sie zachowuje silnik jest to cos na zasadzie "wdech wydech"u człowieka.
Gdzie szukac usterki lub co sprawdzic.

Pozdrawim i dzieki za odpowiedzi

AT 19-01-2006 09:42

A czy po rozgrzaniu wszystko wraca do normy?
I czy ma to miejsce tylko w niskich temperaturach?
Pojawiło się to teraz i nigdy wcześniej tego nie miałeś?

Może po prostu tak reguluje pracę silnika "na ssaniu", dopóki nie nabierze odpowiedniej temperatury.

Adam

sebba24 19-01-2006 09:55

AT

Wczesniej tez tak miałem ale nie zwracałem na to uwagi.Pózniej jak sie nagrzeje jest już ok.Jak dobrze pamietam latem też było to samo.

AT 19-01-2006 10:07

Więc może po prostu teraz w zimie zwróciłeś na to uwagę, ponieważ silnik potrzebuje więcej czasu na rozgrzanie.
U mnie też jest minimalne (za takie uważam przedział 1500 - 1600) falowanie w ciągu pierwszych chwil (nawet minut przy mrozach poniżej -10). Praca silnika jest inna zupełnie niż po rozgrzaniu. Komputer "stara się" znaleźć optymalną równowagę pomiędzy wystarczajacą dawką paliwa dla zimnego silnika i zużyciem paliwa (które w momencie odpalenia jest astronomiczne). Czyni to metodą skokową i stąd te wahania obrotów, które jednak wykazują tendencję spadkową. Według mnie to normalne (przynajmniej to, co jest u mnie, twojego nie słyszałem :) ). Mam tak od 6-ciu lat i prawie 200.000 km :D

Adam

sebba24 19-01-2006 11:02

Tylko Adam problem jest taki ze kumpel ma takiego samego mondeo i dzisiaj rano razem odpalalismy u niego czegos takiego nie było.Szkoda ze nie moge opisac jak sie silnik zachowuje bo nie wiem jak to nazwac ale czy u ciebie równo pracuje czy jak spadaja obroty to silnik na to reaguje

AT 19-01-2006 11:41

Cytat:

ale czy u ciebie równo pracuje czy jak spadaja obroty to silnik na to reaguje
Pracuje równo, słychać tylko wahania prędkości obrotowej, ale sama praca (jeżeli chodzi np. o cylindry itp.) jest równomierna.

Adam

sebba24 19-01-2006 12:12

,AT, To u mnie jest cos nie tak bo praca silnika nie jest równomierna


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.