Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Tylny uszczelniacz wału korbowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172470)

m[g] 28-12-2012 17:43

Tylny uszczelniacz wału korbowego
 
Witam,

Od tygodnia sukcesywnie brudzę powierznie parkingowe, lecz nie potrafiłem określić jaki olej gubię - przekładniowy czy silnikowy. Diagnoza mechanika mówi, że jest to olej silnikowy i puszcza uszczelniacz wału korbowego od strony skrzyni biegów. Przeszukałem forum i część internetu, gdzie odnalazłem szczątkowe informacje nt. demontażu skrzyni biegów podczas wymiany uszczelniacza. Kilka osób wspominało, że nie trzeba demontować skrzyni, lecz obawiam się, że nawiązywali do wymiany przedniego uszczelniacza przy rozrządzie - przypuszczenia opieram na podawanych cenach oraz terminach (odpowiednio: kilkadziesiąt zł i kilka minut). Czy faktycznie trzeba demontować skrzynię biegów, co jest najdroższym zabiegiem w całej operacji? Wiem, że wiele osób jeździ z niewielkimi wyciekami i dla Foki to nie problem, lecz u mnie leci dość mocno, tym bardziej, że mam obudowę pod silnikiem i tam gromadzi się olej, który później dość mocno leje.

salom 28-12-2012 18:22

Odp: Tylny uszczelniacz wału korbowego
 
Problem tylnego uszczelniacza wału korbowego jest bardzo poważny.
Trzeba zdjąć skrzynię biegów, sprzęgło koło zamachowe .

m[g] 28-12-2012 19:06

Odp: Tylny uszczelniacz wału korbowego
 
Dzięki za odpowiedź. Czy mogę tak jeździć jeszcze przez kilka dni ze szczególną kontrolą stanu oleju? Jeszcze jedna prośba: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]? Doczytałem gdzieś, że pierwsza opcja lepsza (pod względem jakości, bo cena podobna).

rafaldrozdz 28-12-2012 21:10

Odp: Tylny uszczelniacz wału korbowego
 
Pewnie że możesz jeździć ale sprzęgła szkoda bo jak się bardzo leje to je zaciapiesz

maciejka11 28-12-2012 21:19

Odp: Tylny uszczelniacz wału korbowego
 
elring lepszy, bynajmniej jesli chodzi o uszczelke pokrywy zaworow :) wiec jesli chodzi o uszczelniacz walu moze byc podobnie...

A czy mechanik ma pewnosc ze to napewno uszczelniacz???

m[g] 28-12-2012 22:57

Odp: Tylny uszczelniacz wału korbowego
 
Cytat:

Napisał maciejka11 (Post 1929165)
A czy mechanik ma pewnosc ze to napewno uszczelniacz???

Wszystko wskazuje, że tak. Przejrzał dokładnie cały silnik i dodatkowo stwierdził delikatny wyciek z pompy vacum przy nitach.

Uziu 28-12-2012 23:34

Odp: Tylny uszczelniacz wału korbowego
 
i jedna i 2 firma ktora wymieniles to bardzo dobre firmy, ktorej bys nie wziol napewno bedzie dobra jakosc. Co do wymiany to tak jak pisza koledzy, skrzynia, sprzeglo, kolo zam. do wyjecia. czy to olej silnikowy czy przekladniowy to latwo poznac chocby po zapachu lub kolorze.

maciejka11 08-05-2023 19:15

Uszczelniacz Wału Korbowego
 
Focus mk1 1.8 TDDI . Przy wymianie sprzęgła został wymieniony uszczelniacz wału korbowego . Został zamontowany uszczelniacz Corteco . Po tygodniu zaczął ciec . Będzie zmieniany jeszcze raz i tu pytanie do Forumowiczów . Jaki uszczelniacz / zamiennik polecacie . Czy ktoś zmieniał bez problemów i na jaki ? Oryginał odpada , kosztuje fortunę :( A może ktoś się orientuje jaka firma robiła uszczelniacze na pierwszy montaż ?

langolier 08-05-2023 19:16

Odp: Uszczelniacz Wału Korbowego
 
Cytat:

Napisał maciejka11 (Post 3455717)
Focus mk1 1.8 TDDI . Przy wymianie sprzęgła został wymieniony uszczelniacz wału korbowego . Został zamontowany uszczelniacz Corteco . Po tygodniu zaczął ciec . Będzie zmieniany jeszcze raz i tu pytanie do Forumowiczów . Jaki uszczelniacz / zamiennik polecacie . Czy ktoś zmieniał bez problemów i na jaki ? Oryginał odpada , kosztuje fortunę :( A może ktoś się orientuje jaka firma robiła uszczelniacze na pierwszy montaż ?

Nie ta sama co oryginał ?

Fulara 08-05-2023 19:55

Odp: Tylny uszczelniacz wału korbowego
 
O R Y G I N A L N Y

jak można uszczelniacz wału zamontować Corteco...
mechanik powinien robić teraz za free chyba że klient przyniósł uszczelniacz

Bump:
Cytat:

Napisał maciejka11 (Post 3455717)
Oryginał odpada , kosztuje fortunę :(

a ile ta fortuna kosztuje ? więcej jak 500 zł za zrzucenie skrzyni ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.