Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Oświetlenie zewnętrzne - czy da się je zrobić? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111241)

invi017 07-01-2011 11:13

Odp: Oświetlenie zewnętrzne - czy da się je zrobić?
 
Cytat:

Napisał el Mundo (Post 1572064)
Wracajac do meritum: ¿czy macie pomysl jak umiescic hermetczne listwy LED pod autem? I chyba trudniejsze: ¿któredy wyciagnac kable?

To chyba nie byłoby wcale takie trudne. Kable możesz poprowadzić dołem auta, aż do komory silnika i tam przejść do środka auta i podłączyć się pod czasówkę, a jeśli chodzi o listwy LED, na pewno znalazło by się jakieś odpowiednie dla nich miejsce. Trzeba tylko wejść pod auto i zobaczyć jak to tam wszystko wygląda:)

A jeśli chodzi o ten schemacik to jest gotowy. Oto i on. Najprostszy schemat jaki można zrobić, tak przynajmniej mi się wydaję :P

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pupek86 07-01-2011 11:37

Odp: Oświetlenie zewnętrzne - czy da się je zrobić?
 
Cytat:

Napisał invi017 (Post 1572086)
A jeśli chodzi o ten schemacik to jest gotowy. Oto i on.

jeszcze jakbyś kolego mógł napisać do czego jest dokładnie ten schemat coby dla potomnych było :)

invi017 07-01-2011 15:17

Odp: Oświetlenie zewnętrzne - czy da się je zrobić?
 
Ok. W takim razie już jest gotowy. Jakoby były jakieś nie jasności pisać tutaj lub PW.

MINIO_STW 07-01-2011 19:56

Odp: Oświetlenie zewnętrzne - czy da się je zrobić?
 
Fajna sprawa ale mam pytanko odnosnie ciut inego zastosowania. Cos takiego chcialbym podpiac u siebie pod halogeny ale na zasadzie działania systemu coming home / leaving home czyli zeby odpalal swiatla (halogeny) przy otwarciu zamka centralnego jak i po jego zamknieciu.
No i teraz pytanie pod co sie wpiac zakladajac ze schemat invi tutaj tez zadziala i skad wziasc czasowe zasilanie jesli swiatelko gasnie od razu po zamknieciu centralnego zamka.
Chodzi mniej wiecej o cos takiego jak na filmiku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z tym ze u kolesia chyba dziala tylko przy zamknieciu auta

invi017 07-01-2011 23:18

Odp: Oświetlenie zewnętrzne - czy da się je zrobić?
 
Cytat:

Napisał MINIO_STW (Post 1572421)
No i teraz pytanie pod co sie wpiac zakladajac ze schemat invi tutaj tez zadziala i skad wziasc czasowe zasilanie jesli swiatelko gasnie od razu po zamknieciu centralnego zamka.
Chodzi mniej wiecej o cos takiego jak na filmiku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z tym ze u kolesia chyba dziala tylko przy zamknieciu auta

Z miłą chęcią bym Ci pomógł, ale niestety nie mam mk3, a a mk2 jest tak, że po zamknięciu centralnego samochodu, światełko nadal świeci 12s i wtedy to ładnie działa. W mk3 hmmmm... centralka przecież jest radiowa i ma dość spory zasięg, więc zawsze można zamknąć auto, gdy jest się u celu ;P

HUDY147 10-06-2011 18:57

Odp: Oświetlenie zewnętrzne - czy da się je zrobić?
 
Ja już mam tak zrobione że jak otwieram z pilota to zaświecają mi się z przodu światła mijania a z tyłu światła cofania i wszysto widać w koło auta na biało :) zastosowałem dwa przekaźniki, jeden wpięty w obwód wyłącznika świateł w kabinie a drugi do skrzynki bezpieczników gdzie też jest fabrycznie podciągnięty kabel od światła cofania. Polecam bo super sprawa.

piancio 10-06-2011 20:43

Odp: Oświetlenie zewnętrzne - czy da się je zrobić?
 
[QUOTE=invi017;1572086]To chyba nie byłoby wcale takie trudne. Kable możesz poprowadzić dołem auta, aż do komory silnika i tam przejść do środka auta i podłączyć się pod czasówkę, a jeśli chodzi o listwy LED, na pewno znalazło by się jakieś odpowiednie dla nich miejsce. Trzeba tylko wejść pod auto i zobaczyć jak to tam wszystko wygląda:)

miejsce może się znajdzie, ale co z wodą, błotem i wszelkimi zabrudzeniami. no i najważniejsze - montaż. Czy klej na taśmach LED jest wytrzymały na te wszystkie warunki.

guliwers 21-06-2011 09:36

Odp: Oświetlenie zewnętrzne - czy da się je zrobić?
 
Gdzie jest przewód od czasówki 12sec ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.